Haber

Şehir Tiyatrolarında

Şehir Tiyatrolarında "Metot" Yeni Oyunun Provaları Başladı

2020.10.08 00:00
| |
0
|
4732


Pandemi sürecinde Youtube üzerinden paylaştığı oyunlar ile sanatseverler ile online ortamda buluşan Şehir Tiyatroları, ...

Pandemi sürecinde Youtube üzerinden paylaştığı oyunlar ile sanatseverler ile online ortamda buluşan Şehir Tiyatroları, Ekim ayı içerisinde yeni oyunlar ile  perdelerini açıyor. Sezon içerisinde sahnelemeyi planladığı yeni oyunların da hazırlıklarını sürdüren Şehir Tiyatroları, İspanyol oyun yazarı, Jordi Galceran’ın kaleme aldığı ‘Metot’ adlı oyunu Aralık ayı başında izleyici ile buluşturacak.

Sağlık önlemlerine öncelik vererek bir repertuvar oluşturan Şehir Tiyatrolarının yeni oyunu “Metot”, Beliz Coşar tarafından Türkçeleştirildi. Oyunun rejisini, Eskişehir Şehir Tiyatrolarında sahnelediği oyunlarla izleyicilerin beğenisini toplayan, ödüllü yönetmen Ümit Aydoğdu üstleniyor. 

Oyun başladığında, uluslararası bir şirketteki bir pozisyon için son aşamaya kalan kişilerin iş görüşmesine tanık oluyoruz. Sık rastlanır türde bir iş görüşmesi gibi başlayan ve zaman ilerledikçe gizem ve gerilim dozunun hızla yükseldiği soluksuz izlenen bir seyirliğe dönüşen oyun, büyük şirketlerin vahşiliğini ve iş dünyasına girebilmek için her şeyini ortaya koyan modern insanın çaresizliğini gözler önüne seriyor.

Yüksek enerjisi ile seyirciyi koltuğuna yapıştıracak, psikolojik gerilim türündeki “Metot” adlı oyunda Şehir Tiyatrosu sanatçıları Özlem Baykara, Devrim Öder Akın, Alp Sunaoğlu ve Özgür Onan rol alıyorlar.

Provaları sürdürülen oyun Aralık ayı başında Eskişehir de izleyici ile buluşacak ve sezon boyunca sahnelenmeye devam edecek.

Anahtar Kelimeler: eskişehir şehir tiyatroları, eskişehir şehir tiyatrosu, metot

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir