Haber

Şehir Tiyatroları 100. oyunu; Bir Şehnaz Oyun

Şehir Tiyatroları 100. oyunu; Bir Şehnaz Oyun

2017.10.20 00:00
| |
0
|
6000


Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın, “sahnelediği ilk oyunu” olma özelliğini de taşıyan "Bir Şehnaz Oyun"...


ŞEHİR TİYATROLARININ 100. OYUNU ‘BİR ŞEHNAZ OYUN’ BAŞLIYOR


Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın, “sahnelediği ilk oyunu” olma özelliğini de taşıyan “Bir Şehnaz Oyun”, 20 Ekim Cuma günü müzikal bir yorumla yeniden izleyici ile buluşuyor.


Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ve Senfoni Orkestrası’nın ortak projesi olarak sahnelenen ‘Bir Şehnaz Oyun’ adlı müzikal, usta yazar Turgut Özakman ve Şehir Tiyatrolarının kurucu genel sanat yönetmeni Ergin Orbey’in anısına bir saygı duruşu niteliğini de taşıyor. Turgut Özakman’ın kaleme aldığı ve Şehir Tiyatrolarının kurulduğu 2001 yılında sahnelediği ilk oyun olan ‘Bir Şehnaz Oyun’un yönetmenliğini usta rejisör Ergin Orbey üstlenmişti. 


Yeni sezonda müzikal bir yorumla 100. Oyun olarak yeniden sahnelenen ‘Bir Şehnaz Oyun’u usta rejisör Murat Atak yönetiyor.  Dekor tasarımını Çağda Çitkaya, kostüm tasarımını Sevgi Türkay, ışık tasarımını Ersen Tunççekiç, Hareket ve dans koreografisini İhsan Bengier’in gerçekleştirdiği oyunun besteleri Cem İdiz’e ait. Senfoni Orkestrası’nın yönetimini ise şef Aytuğ Ülgen üstleniyor. Şehir Tiyatrosu sanatçıları Mete Ayhan, Devrim Özder Akın, Korel Cezayirli, Murat Danacı, Zafer Ergül, Mert Kırlak, Elçin Tezcan ve Elif Melda Yılmaz’ın rol aldığı oyun, orkestra sanatçıları ve sözleşmeli oyuncularıyla birlikte 100 kişiyi aşan bir kadroya sahip.


‘Bir Şehnaz Oyun’ Türkiye’nin yakın tarihini, eğlenceli bir dille hicveden tarihsel bir oyun olma özelliği yanında, belki de unutmaya başladığımız insani sıcaklığı dolu dolu hissettiren müzikli, danslı ve mizah dozu oldukça yüksek eğlenceli bir müzikal. 20 Ekim’de Atatürk Kültür Sanat ve Kongre merkezinde ilk gösterimini gerçekleştirecek olan oyun sezon boyunca izleyici ile buluşmaya devam edecek. 

 

Anahtar Kelimeler: bir şehnaz oyun, eskşeh, eskişehir, eskişehir şehir tiyatroları, eskişehir şehir tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir