Ödül

Savaş Dinçel Ödülleri 11 Yaşında

Savaş Dinçel Ödülleri 11 Yaşında

2018.04.02 00:00
| |
0
|
6714


Şevket Çoruh’un büyük emeklerle İstanbul’un kültür sanat hayatına kazandırdığı Kadıköy’deki tiyatrosu Baba Sahne...
BABA SAHNE 1 YAŞINDA, SAVAŞ DİNÇEL ÖDÜLLERİ 11 YAŞINDA, SAVAŞ DİNÇEL 76 YAŞINDA!
 
Şevket Çoruh’un büyük emeklerle İstanbul’un kültür sanat hayatına kazandırdığı Kadıköy’deki tiyatrosu Baba Sahne, 1. yaşını 1 Nisan 2018 Pazar akşamı Gülriz Sururi, Müjdat Gezen, Erkan Can, Meral Çetinkaya, Sumru Yavrucuk, Aliye Uzunatağan, Bihter-Barış Dinçel, Ecem-Mustafa Üstündağ, Tilbe Saran, Sevinç Erbulak, Ahu Türkpençe, Hasibe Eren, Korhan Herduran, Özlem Çınar, Bahtiyar Engin, İlker Ayrık, Günay Karacaoğlu, Cem Cücenoğlu, Ahmet Saraçoğlu, Murat Akkoyunlu, Emre Karayel, Aslı Altaylar, Aykut Taşkın, Çiğdem Erken, Şeyla Halis, Sevil Akı, Çoruh’un kızı Gülenay Çoruh ve eşi Özge Turna Çoruh gibi isimlerin katılımıyla kutladı! 11. Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri’nin sahiplerini bulduğu gecede aynı zamanda Şevket Çoruh’un ustası merhum Savaş Dinçel’in 76. doğum günü de kutlandı. Yunus Emre Gümüş, Yıldıray Şahinler, Sumru Yavrucuk ve Bahtiyar Engin’in ödüle layık görüldüğü gecede Şevket Çoruh da, usta oyuncu Meral Çetinkaya’ya Baba Sahne tarafından verilen “En İyi Seyirci” ödülünü takdim etti.
 
Sevilen oyuncu Şevket Çoruh’un büyük emek harcayarak, tamamen kendi yatırımıyla kurduğu ve “Kendimizi yetim hissetmemek için” “Baba Sahne” adını verdiği Baba Sahne, 1 Nisan 2018 Pazar akşamı 1. yaşını kutladı. Gecede aynı zamanda, Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri’nin 11. yaşı, 2007’de hayatını kaybeden usta oyuncu Savaş Dinçel’in ise 76. yaşı kutlandı.
 
Sunuculuğunu Çoruh’un yakın dostu, Dinçel’in eski öğrencilerinden İlker Ayrık’ın üstlendiği gecede; açılışta olduğu gibi bu yıl da, Şevket Çoruh’un yanı sıra Dinçel’in oğlu Barış Dinçel, eski öğrencileri, torunu ve torunları sayılan, öğrencilerinin çocukları sahnede bir araya geldi. Öğrencileri sahnede, Savaş Dinçel’in “Sersem Kocanın Kurnaz Karısı” oyununda seslendirdiği ve sözleri kendisine ait olan “Bir Sanatkar Asla Ayı Değildir” şarkısını söylediler, ardından doğum günü pastası kestiler. 
Gecede Savaş Dinçel için özel olarak hazırlanan video ve Baba Sahne’nin geride bıraktığı dolu dolu bir yılın görüntülerinden oluşan kolaj, davetlilerle paylaşıldı. Şevket Çoruh, mezun olurken sahnelediği “Sinarit Baba” adlı Sait Faik Abasıyanık öyküsünü yeniden sahneleyerek davetlilere bir sürpriz yaptı. 
Ardından, her yıl aynı tarihte Müjdat Gezen Sanat Merkezi öğrencileri tarafından tiyatro alanında verilen Savaş Dinçel Ödülleri de 11. kez sahiplerini buldu. En İyi Oyun Yazarı seçilen Yunus Emre Gümüş, ödülünü Özen Yula’dan alırken; En İyi Yönetmen seçilen kazanan Yıldıray Şahinler’e ödülünü Gülriz Sururi takdim etti. En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görülen Sumru Yavrucuk oyunu nedeniyle geceye katılamazken, Yavrucuk adına ödülünü, Günay Karacaoğlu, Erkan Can’ın elinden aldı. Bahtiyar Engin’e ise En İyi Erkek Oyuncu ödülünü Tilbe Saran verdi. Oyununu tamamlayan Sumru Yavrucuk da, ödül töreninin ardından Baba Sahne’deki kutlamaya katıldı.
Baba Sahne tarafından verilen “En İyi Seyirci” ödülünü ise usta oyuncu Meral Çetinkaya’ya Şevket Çoruh takdim etti. 
 
Bilgi için:
babasahne.com
facebook.com/babasahne
twitter.com/babasahne
instagram.com/baba.sahne

Anahtar Kelimeler: baba sahne, savaş dinçel ödülleri, savaş dinçel

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir