Ödül

Sanat Kurumu Tiyatro Ödülleri sahiblerini buldu.

Sanat Kurumu Tiyatro Ödülleri sahiblerini buldu.

2017.03.21 00:00
| |
0
|
4402


'Sanat Kurumu Tiyatro Ödülleri' Belirlendi...

 

Bu yıl 52'ncisi düzenlenen "Sanat Kurumu Tiyatro Ödülleri" sahiplerini buldu. Törene, "En iyi Erkek ve Kadın Oyuncu" ödülleri başta olmak üzere toplamda on ödül alan Ankara Devlet Tiyatrosu damga vurdu. Yılın en başarılı kadın oyuncu ödülüne "Annemin Son Çılgınlıkları" oyunundaki rolüyle Aysel Çakar Kara, yılın en başarılı erkek oyuncu ödülüne ise, "Yeraltından Notlar" oyunundaki performansıyla Murat Çidamlı layık görüldü.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından 2015-2016 tiyatro sezonu ödüllerinin belirlendiği ve İlker Çetin'in başkan olduğu seçici kurulda, Prof. Dr. Ayşegül Yüksel, Gülşen Karakadıoğlu, Doç. Dr. Türel Ezici, Doç. Dr. Filiz Elmas, Prof. Dr. Deniz Bozer, Şenol Tiryaki, M. Nurkut İlhan, Atila Gürçay ve T. Murat Demirbaş yer aldı.

-TÖRENE ANKARA DEVLET TİYATROSU DAMGA VURDU-

Yılın en başarılı kadın oyuncu ödülüne "Annemin Son Çılgınlıkları" oyunundaki rolüyle Aysel Çakar Kara, yılın en başarılı erkek oyuncu ödülüne ise, "Yeraltından Notlar" oyunundaki performansıyla Murat Çidamlı layık görüldü. Çidamlı, ödülünü Devlet Tiyatroları Sanattan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erdal Küçükkömürcü'nün elinden aldı.

-ÖDÜLLER-

Türkiye Barolar Birliği (TBB) salonunda gerçekleştirilen ve sunuculuğunu Mehpare Çelik'in yaptığı törende en iyi yönetmen ödülü "Yeraltından Notlar" oyunuyla Erdinç Doğan'a verildi.

Övgüye değer kadın oyuncu ödülüne Ankara Devlet Tiyatrosu'nun sahnelediği "Çamaşırhane" adlı oyundaki rolü ile Kader İlhan layık görüldü.

En iyi çeviri ödülü, Ankara Devlet Tiyatrosu'nun sahnelediği "Grönholm Metodu" adlı oyunun çevirisi ile Beliz Coşar'ın oldu.

En iyi sahne tasarımı ödülüne Ankara Devlet Tiyatrosu'nun sahnelediği "Annemin Son Çılgınlıkları" adlı oyundaki çalışması ile Murat Şimşek değer görüldü.

En iyi giysi tasarımı ödülü Ankara Devlet Tiyatrosu'nun sahnelediği "Kurnaz Aşıklar" adlı oyundaki çalışması ile Funda Çebi'ye verildi.

En iyi ışık tasarımı ödülüne Ankara Devlet Tiyatrosu'nun sahnelediği "Kurnaz Aşıklar" adlı oyundaki çalışması ile Kerem Çetinel'e verildi.

En iyi müzik ödülü Ankara Devlet Tiyatrosu'nun sahnelediği "Müfettişler" adlı oyundaki çalışması ile Can Atilla'nın oldu.

En iyi yayın tasarımı, dergisel sunuş ve içeriği ile Ankara Devlet Tiyatrosu'nun sahnelediği "Annemin Son Çılgınlıkları" adlı oyunun program dergisi seçildi. Ödülü Ankara Devlet Tiyatrosu Müdürü Cebrail Esen, Devlet Tiyatroları Başrejisörü Ahmet Sinan Pekinton'un elinden aldı.

Haber: http://www.habersitesi.com/sanat-kurumu-tiyatro-odulleri-belirlendi-60785h.htm

 

Anahtar Kelimeler: sanat kurumu ödülleri

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir