SAHNELER

Fulya Sanat - Beşiktaş

Sahnedeki Oyunlar

Etkinlik

Henüz etkinlik eklenmemiş.
Bugün Bu Hafta Bu Ay Gelecek Ay

Sahneye Ulaşım

İlişkili Haberler

Henüz ilişkili haber yokDramaturgi Arama

  • Oyun adı, Orijinal adı, Yazar adı, Çevirmen adı bölümlerinde arama yapabilirsiniz


Bu senin için! İçerikle ilgili hata ya da önerin mi var? hemen önerebilirsin.
|
5227

Sahne Hakkında

Top sahasında müzik sesleri 

Fulya’da geçmişte futbolcuların antrenman yaptıkları saha İstanbul’un en önemli kültür-sanat mekânına dönüştü. Beşiktaş Belediyesi kültür-sanata yaptığı katkıların en somut örneklerinden biri olan Fulya Sanat, 24 Kasım 2010 tarihinde İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin muhteşem konseriyle açıldı. Salon 630 kişilik kapasiteye sahip. 100 kişilik bir orkestrayı sahnede ve kuliste rahatlıkla konuk edebilecek bir altyapısı var.

Bu önemli merkez İstanbul’un iki önemli kurumun konserlerine ve gösterilerine ev sahipliği yapıyor. İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ve İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatseverlerle artık bu salonda buluşuyor.

Güçlü bir teknik altyapı

Her türlü konser etkinliği düşünülerek tasarlanan salonda ihtiyaç duyulabilecek ses ve ışık sistemlerinin tümü bulunuyor. Salon, film gösterimi sağlayan görüntü sistemi ve “surround” ses teknolojisine sahip.

Ses, son teknolojiye sahip ses masasından kontrol ediliyor. Konser ve gösteriler yüksek teknolojili cihazlar ile kayıt altına alınıyor. Kameralar sayesinde sahne ve salon en ince ayrıntılarına kadar görüntülenebiliyor. Dört adet simültane tercüme odası bulunan salonda aynı anda dört dile çeviri yapılabiliyor.

Güvenliğe büyük önem veriliyor

Salon, kapalı devre televizyon sistemiyle her an takip edilebiliyor. Gelen seyirci sayısı, hatta iç ve dış sıcaklık dahi izlenebiliyor. Özellikle zemin katta konumlandırılan salonun toplam sekiz adet acil çıkış kapısı bulunuyor. Herhangi bir acil durumda bu kapılar hemen bahçeye açılıyor.

Zemin kat olması aynı zamanda engelli sanatseverlere de kolaylık sağlıyor. Otopark ve ana girişten önü oldukça geniş tutulan sahneye kadar hiçbir engele takılmadan ulaşabiliyorlar.

Anahtar Kelimeler: fulya sanat

0
|
52270 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE