SAHNELER

Bereze Gösteri Evi

SAHNELER: Bereze Gösteri Evi

Etkinlik

Bugün Bu Hafta Bu Ay Gelecek Ay

Sahneye Ulaşım

İlişkili Haberler

Henüz ilişkili haber yokDramaturgi Arama

  • Oyun adı, Orijinal adı, Yazar adı, Çevirmen adı bölümlerinde arama yapabilirsiniz


Bu senin için! İçerikle ilgili hata ya da önerin mi var? hemen önerebilirsin.
|
4245

Sahne Hakkında

Tiyatro BeReZe, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih - Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde tanışan Firuze Engin, Elif Temuçin ve Erkan Uyanıksoy tarafından 2006 yılında kuruldu.
Ekip ilk oyununu 20 Mart 2008’de, Dünya Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Günü’nde sahneledi. BeReZe bu tarihten itibaren çalışmalarını aralıksız sürdürdü.

2008 ve 2019 yılları arasında BeReZe; hikaye anlatıcılığı, obje tiyatrosu, clown, buffoon, dans tiyatrosu gibi farklı stillerde, -3 yaştan başlamak üzere- farklı yaş grupları için 13 oyun sahneledi. Bu oyunları Türkiye haricinde, Almanya, Fransa, Danimarka, Brezilya, Küba ve Makedonya gibi ülkelerde sergiledi; 40’ın üzerinde tiyatro festivaline konuk oldu. 
Yazarlık, oyunculuk, kukla, fiziksel tiyatro, hikaye anlatıcılığı, dramaturji, tiyatro tarihi gibi farklı disiplinlerde akademik eğitim almış kadrosuyla BeReZe; çeşitli üniversite, akademi ve tiyatro okulu bünyesinde çocuklara, yetişkinlere ve profesyonel oyunculara yönelik eğitimler vermekte; düzenli çalışmalarla tiyatronun olanaklarını araştırmaya, yeni ve kendine özgü anlatım biçimlerini keşfetmeye devam etmektedir.

Anahtar Kelimeler: bereze gösteri evi

0
|
42450 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE