Haber

Pandemide Aşk Bir Başka

Pandemide Aşk Bir Başka

2022.09.16 00:00
| |
0
|
1834


Tiyatro Babutsa 2022-2023 tiyatro sezonuna Pandemide Aşk isimli duygusal komedi oyunuyla merhaba diyor.


Tiyatro Babutsa  2022-2023 tiyatro sezonuna Pandemide Aşk isimli duygusal komedi oyunuyla merhaba diyor. İlke Susuzlu 'nun yazıp yönettiği oyun, bütün dünyayı etkisi altına alan Covit-19, namı diğer Corona hastalığı sürecini anlatıyor. 

Bir aşk hikayesi kurgusu içinde cereyen eden Pandemide Aşk oyunuyla ilgili yönetmen Susuzlu şu cümlelere yer verdi: "Dört duvar arasında, yasaklarla boğuşmak zorunda olduğumuz günlerde hem dünya hem de ülkemiz insanı olarak birbirimize benzer yaşadık; çok zor günler geçirdik maddi-manevi... Bazen coştuk, bazen içimize kapandık. Sıkıldık, ruhlarımız veryansın etti cinnetler geçirerek... Üzüldük, korktuk, kapana sıkışmış hissettik; çılgınlıklarla birlikte pek çok hezeyan da cabası..."

Bir apartmanda birbirine kapı komşusu olarak yaşayan ve  yasaklar sürecinde  bir serüvene yelken açan Derya ve Serdar'ın öyküsünün anlatıldığı oyunda Tülin Boz, İlke Susuzlu, Yüsra Dağgeçen, Yavuz Selim Kılıç rol alırken, ses ve ışığı Begüm Çelikkol yapıyor.

Pandemide Aşk 1 Ekim Cumartesi 20:30'da Profilo Kültür Merkezi'nde gerçekleştireceği prömiyerinin ardından 8 ve 22 Ekim Cumartesi günlerinde 20:30'da Şişli Tiyatrosu'nda izleyici ile buluşacak.

Anahtar Kelimeler: tiyatro babutsa, pandemide aşk

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir