Haber

Nilüfer

Nilüfer "Romeo ve Juliet" ile sezon açıyor.

2016.10.05 00:00
| |
0
|
4895


Nilüfer Belediyesi “Tiyatro” tüm dünyada 400. ölüm yıldönümünde anılan William Shakespeare’in 'Romeo ve Juliet' isimli klasik eseriyle sezona merhaba diyecek.

Nilüfer Belediyesi “Tiyatro” sezonu 6 Ekim’de 'Romeo ve Juliet' ile açıyor. 

Nilüfer Belediyesi “Tiyatro” tüm dünyada 400. ölüm yıldönümünde anılan William Shakespeare’in 'Romeo ve Juliet' isimli klasik eseriyle sezona merhaba diyecek. 6 Ekim akşamı Nazım Hikmet Kültürevi Sahnesi'nde 2016-2017 sezonunu 'Romeo ve Juliet' ile açacak olan tiyatro repertuarındaki oyunları her cuma, cumartesi saat 20:00’de sahneleyecek.

'Kalbim hep prova yapıyormuş, işte şimdi oyun başladı...'

Serdar Biliş’in yönettiği 'Romeo ve Juliet’i, Güncel Türkçeye Ahmet Sami Özbudak uyarladı. Oyunun Dekor ve Işık tasarımı Cem Yılmazer'e, Kostüm tasarımı Tomris Kuzu'ya, Koreografisi ise Tuğçe Tuna’ya ait. Romeo’yu Mert Tiryaki’nin, Juliet’i Melissa Akman’ın canlandırdığı oyunun diğer oyuncuları Cansu Ecem Karabulut, Çağdaş Tekin, Deniz Gürsucu, Elit Andaç Çam, Gökhan Kum, Hakan Kahraman, İbrahim Ersoylu, Meral Kaya, Mesut Özsoy, Suat Onur Çalık, Şeyma Gökçe Cengiz ve Yüce Armağan Erkek.

15 yaş üzerindeki izleyiciler için, çağdaş bir yorumla sahnelenen 'Romeo ve Juliet' tek perdelik ve 100 dakika sürüyor. Biletleri Nazım Hikmet Kültürevi, Uğur Mumcu Sahnesi, Konak Kültürevi ve Ahmet Vefik Paşa Devlet Tiyatrosu gişelerinden satın alınabilecek oyunun fiyatları 7,5-10 TL.

Nilüfer’de artık matine var, matinede askıda bilet var!

Bu sezondan itibaren Nilüfer Belediyesi “Tiyatro” oyunlarını cumartesi günleri saat 15:00’de de sahneleyecek. Nilüfer Belediyesi “Tiyatro” matinede 15-25 yaş arası gençler ve 65 yaş üzerindekiler için askıda bilet uygulamasına başlıyor. SInırlı sayıda olacak olan askıda bilet için rezervasyon yaptırmak gerekiyor. 

Anahtar Kelimeler: nilüfer belediyesi, Romeo&Juliet

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir