MENEMEN BELEDİYESİ
10.İNADINA TİYATRO FESTİVALİ Program
10 Nisan 2018 Salı (1.Gün)
Saat: 16.30_Sokak Gösterileri
Gösteri Sanatları Atölyesi/Canlı Heykel (Sevgi Yolu)
Ağaçkakan Kukla Atölyesi ( Cumhuriyet Meydanı)
Saat: 17.00_Festival Korteji
(Belediye Önü)
Saat: 18.00_ Çelenk Sunuş/Açılış
Tahir Şahin- Menemen Belediye Başkanı
Gezer Dans Topluluğu
(Cumhuriyet Meydanı)
Saat: 20.00_ Sergi/ Tören
”Festivalin 10 Yılı” Sergisi Açılışı
Kubilay Aydınlık Yüzler Onur ve Emek Ödülleri Töreni
(Menemen Belediyesi KUBİLAY Kültür Merkezi)
(Ümran Baradan Sergi Salonu/Çolpan İlhan Sahnesi)
Saat: 20.30_Açılış Oyunu
Asuman Dabak Sahne İzmir
“Ay Tutulması”
Uyarlayan: Karden Kasaplar Yöneten: Serkan Kunter
Süpervizor: Asuman Dabak
(Menemen Belediyesi KUBİLAY Kültür Merkezi)
11 Nisan 2018 Çarşamba (2.Gün)
Saat: 10.00_ NÖBETÇİ SAHNE/Ankara (Çocuk Oyunu)
“Kuyruksuz Yıldız”
Yazan/Yöneten: Özgür Akıncıoğlu
(Menemen Belediyesi Kültür Merkezi)
Saat: 12.30_DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
ŞEHİR TİYATROSU
“Beyaz”
Yazan: Emmanuelle Marie Yöneten:Cem Kenar
(Menemen Belediyesi KUBİLAY Kültür Merkezi)
Saat: 15.30_ SÖYLEŞİ
“Sanata Adanmış Yıllar”
(Menemen Belediyesi KUBİLAY Kültür Merkezi)
Saat: 18.00_UŞAK BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU
“Ben Ruhi Bey Nasılım?”
Yazan: Edip Cansever / Yöneten: Murat Çubukçu
(Taşhan)
Saat: 20.30_KEPEZ BELEDİYE TİYATROSU
“Düğün Evi Oyun Evi”
Derleyen: Nurhan Karadağ / Yöneten: Aylin Arslan
(Menemen Belediyesi Kültür Merkezi)
12 Nisan 2018 Perşembe (3.Gün)
Saat: 10.00_ŞEHR-İ BİNGÖL TİYATROSU(Çocuk Oyunu)
“Sihirli Kolye”
Uyarlayan/Yöneten: Yunus Çiftçi
(Menemen Belediyesi Kültür Merkezi)
Saat: 12.30_İSKELE BELEDİYE TİYATROSU/KKTC
“Entrikalı Dolap Komedyası”
Yazan: Yunus Emre Gümüş/ Yöneten: Sami Yakar
(Menemen Belediyesi KUBİLAY Kültür Merkezi)
Saat: 15.30 ATÖLYELER
Erdoğan Eğmen/ Tiyatroda Plastik Makyaj
Mert Turak/ Oynama Olgusu
(Menemen Belediyesi KUBİLAY Kültür Merkezi)
Saat: 18.00_ YÜKSEL ÜNAL/ Tek Kişilik Gösteri
“Çöp Tenekesi”
(Taşhan)
Saat: 20.30_AFYONKARAHİSAR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU
“Salaklar Sofrası”
Yazan: Francis Weber Yöneten: Hasan Hüseyin Elmas
(Menemen Belediyesi Kültür Merkezi)
13 Nisan 2018 Cuma (4.Gün)
Saat: 10.00_UÇAN PELERİN KUKLA TİYATROSU/İzmir (Çocuk Oyunu)
“Bilgenin Öğüdü”
Yazan: Burak M. Geçimli Yöneten: Murat B. Kavrukkoca
(Menemen Belediyesi Kültür Merkezi)
Saat: 12.30_ TİYATRO FİGÜR/ Nilüfer
“Boş Şehir”
Yazan: Deyan Dukovski Yöneten: Fidan Budak
(Menemen Belediyesi KUBİLAY Kültür Merkezi)
Saat: 15.30_SÖYLEŞİ
“Sahneden Ekrana Sihirli Bir Yolculuk; Oyunculuk”
AYHAN TAŞ (Tiyatro/Sinema Oyuncusu)
BENNU YILDIRIMLAR( Tiyatro/Sinema Oyuncusu)
BİRGÜL ULUSOY( Tiyatro/Sinema Oyuncusu)
MERT TURAK ( Tiyatro/Sinema Oyuncusu)
NEDİM SABAN( Tiyatro /Sinema Oyuncusu)
(Menemen Belediyesi KUBİLAY Kültür Merkezi)
Saat: 18.00_ESKİŞEHİR SANAT TİYATROSU
“Galileo’nun Korkunç Düşünceleri”
Yazan / Yöneten: Erkal Umut
(Taşhan)
Saat: 20.30_ BEYÇELİK GESTAMP TİYATRO TOPLULUĞU/ Bursa
“Yeşil Papağan Ltd”
Yazan: Mehmet Baydur/ Yöneten: İzzet Boğa
(Menemen Belediyesi Kültür Merkezi)
14 Nisan 2018 Cumartesi (5.Gün)
Saat: 10.00_İLKER KILIÇER PANTOMİM (Çocuk Oyunu)
“Zarfsız Kuşlar”
Uyarlayan/Yöneten/Oynayan: İlker Kılıçer
(Menemen Belediyesi Kültür Merkezi)
Saat: 12.30_MALTEPE BELEDİYE TİYATROSU
“Memurin Faslı”
Yazan: Coşkun Irmak / Yöneten: Kubilay Erdelikara
(Menemen Belediyesi KUBİLAY Kültür Merkezi)
Saat: 15.30 ATÖLYELER
Mutlu Polat/ Tai Chi başlangıç hareketleri ve zaman, mekan
uzay üçgeninde bedensel ifade arayışları
Özdemir Nutku / Reji Defteri
(Menemen Belediyesi KUBİLAY Kültür Merkezi)
Saat: 18.00_ MARMARA DRAMA TOPLULUĞU/İstanbul
“Marat Sade”
Yazan:Peter Weis Uyarlayan/Yöneten: Erkan Kılıç
(Taşhan)
Saat: 20.30_ EFELER BELEDİYE TİYATROSU
“İpler Kimin Elinde ”
Uyarlayan/Yöneten: Arkın Selek
(Menemen Belediyesi Kültür Merkezi)
15 Nisan 2018 Pazar (6.Gün)
Saat: 10.00_SAPANCA SANAT TİYATROSU(Çocuk Oyunu)
“Haydi Masallara”
Yazan: Kamer Yıldız Ok/Okan Çabalar Yöneten: Gürcan Salihoğlu
(Menemen Belediyesi Kültür Merkezi)
Saat: 12.30_ ASTRAL TİYATRO/ İstanbul
“Doğaçlama Tiyatro”
(Menemen Belediyesi KUBİLAY Kültür Merkezi)
Saat: 14.00_ 10. YIL PİKNİĞİ
Saat: 18.00_ERDEMLİ BELEDİYE TİYATROSU
“Töre”
Yazan: Turgut Özakman Yöneten: Deniz Sandalcı
(Taşhan)
Saat: 20.30_ BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU
“Gulyabani”
Yazan: Hüseyin Rahmi Gürpınar Oyunlaştıran: Lale Oraloğlu / Yöneten: Volkan Özgömeç
(Menemen Belediyesi Kültür Merkezi)
Anahtar Kelimeler: inadına tiyatro festivali, menemen
0 Yorum