Haber

Maske Tiyatrosunun Modern Yorumuyla Yediden Yetmişe İzleyicileri Büyüleyen Mummenschanz Zorlu PSM'de

Maske Tiyatrosunun Modern Yorumuyla Yediden Yetmişe İzleyicileri Büyüleyen Mummenschanz Zorlu PSM'de

2023.10.04 00:00
| |
0
|
1080


Yaratıcı sahne sanatının en büyüleyici örneklerinden biri olarak İsviçre'den dünya sahnesine uzanan ve maske tiyatrosunun simgesi...

Yaratıcı sahne sanatının en büyüleyici örneklerinden biri olarak İsviçre'den dünya sahnesine uzanan ve maske tiyatrosunun simgesine dönüşen Mummenschanz, benzersiz bir gösteriyle İstanbul’da sanatseverlerle buluşacak. Dünyaca ünlü ekip, 50. Yıllarını kutlarken, altyazılara ihtiyaç duymayan, hayal gücüne dayalı dilleriyle aile ve çocuklar da dahil olmak üzere yediden yetmişe izleyicisiyle buluşmak için 4 ve 5 Kasım’da matine ve suare seanslarıyla Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde!

1972 yılında Paris’te kurulan, maske tiyatrosunda dünya çapında bir ün kazanan İsviçreli grup Mummenschanz, 50. yıllarını kutlarken Zorlu PSM’de sanatseverlerle buluşacak. Maskelerin görsel dilini kullanarak çeşitli ışık ve gölge oyunlarıyla, hayal gücüne dayalı dilleriyle aile ve çocuklara da hitap eden, yediden yetmişe izleyiciyi etkilemeyi başaran Mummenschanz, 4-5 Kasım’da matine ve suare seanslarıyla Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde büyüleyici bir yolculuk sunacak. 

Üç sanatçının hayal gücünün birleşiminden doğan Mummenschanz, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avrupa ve Güney Amerika’da çıktıkları turnelerin yanı sıra Broadway’de binden fazla gösteriye imza attı. Çarpıcı kostümleri ve etkileyici maskeleriyle oluşturdukları efsanevi karakterleriyle, sessizlikle kurdukları diyaloglarıyla oluşturdukları 50 yıllık dünyalarını Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde 4 ve 5 Kasım’da sanatseverlerle buluşturacak.  

Mummenschanz – 50 Years biletleri passo.com.tr’de!

Bilet Fiyatları:

1.Kategori : 880,00 TL

2.Kategori : 660,00 TL

 

Zorlu Performans Sanatları Merkezi

Zorlu Performans Sanatları Merkezi (Zorlu PSM), on yılı aşkın süredir ilham verici sanat deneyimleri yaratarak ve dünya sanatına ev sahipliği yaparak daha çok insana sanatı keşfetmeleri ve sanatla dönüşmeleri için ilham veriyor! Ulusal ve uluslararası kültürel iş birlikleri, seçkin kurum ve sanatçılarla olan ortak çalışmalarıyla sanatseverler ve yeni sanat izleyicileri için özgür, yaratıcı, dönüştüren ve geliştiren bir sahne yaratıyor. Bugünün sanatçıları ile birlikte yarının sanatçılarına da hayal dünyalarını geliştirecek yaratıcı fırsatlar sunuyor, sanatın büyüleyici yolculuğunda onlara destek oluyor! Sanatseverlere 11.sezonunda da "Dünyan Değişsin" mottosuyla seslenen ve eğlence hayatının buluşma noktası olan Zorlu PSM, sanata gönülden bağlı yaklaşık 150 çalışanıyla birlikte yenilenmeye ve sürprizler sunmaya devam ediyor. Bugüne kadar 5 milyondan fazla sanatseveri ağırlayan Zorlu PSM, Türkiye’deki kültür sanat faaliyetlerinin yaklaşık yüzde 15’ini gerçekleştiriyor. Dünyaca ünlü müzikallerden, dünya çapındaki müzisyenlere, büyük prodüksiyonlu tiyatrolardan, kendi yapımlarına kadar kadar uzanan nitelikli performansları sanatseverlerle buluşturan Zorlu PSM, dünya standartlarında çok amaçlı sanat merkezi olarak tasarlanan ve global bir sahne olma vizyonuyla hareket ediyor. Zorlu PSM, yenilikçi, dinamik, güncel, güvenilir, eğlenceli, çok sesli kapsayıcı, iddialı, sıra dışı yapısıyla performans sanatları merkezi olmanın ötesine geçerek kültür sanat sektörünün gelişimine katkı sağlıyor. Zorlu PSM, 7 farklı mekanda benzersiz bir kültür-sanat deneyimi sunuyor.

Anahtar Kelimeler: Maske Tiyatrosu, Mummenschanz

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir