Haber

Largo Desaloto'nun provalarına başlandı

Largo Desaloto'nun provalarına başlandı

2017.10.31 00:00
| |
0
|
2426


Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları 2017-2018 tiyatro sezonu için planladığı projelerine bir yenisini daha eklemek için hazırlanıyor.

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları 2017-2018 tiyatro sezonu için planladığı projelerine bir yenisini daha eklemek için hazırlanıyor. Aralık ayı içinde seyirci ile buluşturulacak olan “Largo Desolato” adlı oyunun provaları başladı.

Ünlü Çek oyun yazarı ve devlet adamı Vaclav Havel’in kaleme aldığı ve Yılmaz Onay’ın Türkçemize kazandırdığı oyunun yönetmenliğini Bilge Emin üstleniyor. Dekor tasarımını Nurullah Tuncer, ışık tasarımını Ersen Tunççekiç, kostüm tasarımını Merve Yörük ve koreografisini Aslı Öztürk’ün gerçekleştirdiği oyunun müzikleri ise Çağrı Beklen’e ait. 

Oyun, içinde bulunduğu toplum ve yakın çevresi tarafından türlü baskılar gören bir aydının yaşadığı trajediyi ele alıyor. 

Yeni sezon repertuvarına farklı bir soluk getirecek olan “Largo Desolato” Aralık ayı içinde Eskişehir izleyicisi ile buluşacak ve sezon boyunca Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda sahnelenecek.  

Anahtar Kelimeler: Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, eskişehir şehir tiyatroları, eskişehir şehir tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir