Haber

La Ronde Bilkent'te

La Ronde Bilkent'te

2018.12.03 00:00
| |
0
|
5822


Her sezon Ankaralı tiyatro severleri tiyatronun özgün eserleriyle buluşturan Bilkent Tiyatrosu’nun yeni mezuniyet oyunu Arthur Schnitzler’in yazdığı LA RONDE...

BİLKENT TİYATROSU’NDA PERŞEMBE GECELERİ: “LA RONDE” 6 ARALIK’TA İZLEYİCİYLE BULUŞUYOR

Her sezon Ankaralı tiyatro severleri tiyatronun özgün eserleriyle buluşturan Bilkent Tiyatrosu’nun  yeni mezuniyet oyunu Arthur Schnitzler’in yazdığı LA RONDE Türkiye’de ilk defa Bilkent Tiyatrosu’nda 6 Aralık’ta sahnelenecek. Yönetmenliğini Jason Hale’in yaptığı “LA RONDE”, Bilkent Tiyatrosu’nda aralık ayı boyunca perşembe günleri saat 20.00’de sergilenecek. 
Avusturyalı yazar Schnitzler'ın 1897 yılında yazdığı La Ronde,kısa süreli aşk karşılaşmalarının işlendiği bir dizi öyküyü ele alıyor. Döneminin yerleşik ahlak algıları ve fahişelerden soylulara geniş bir sınıf yelpazesinin cinselliğe bakışını sorgulayan oyun,özel olarak basıldığı ve daha sonra yasaklandığı 1900'lü yıllarda kışkırtıcı bulunmuş, 1950’de  La Ronde adıyla filme çekildikten sonra bugünkü ününü kazanarak Fransızca adıyla tiyatro tarihinde yerini almıştı. Adını eş değişimiyle ilerleyen bir salon dansı olan ront tan alan La Ronde, çarpıcı konusu ve dramatik yapısı ile de dikkat çekerek Macaristan’dan İngiltere’ye pek çok ülkede sergilendi ve TV’den operaya farklı sanat dallarına uyarlandı.

Bilkent Tiyatrosu, Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü öğrencileri ve öğretim üyelerinden oluşuyor., Beril Pozam; Burçak Kaya, Burak Günaydın, Ecem Aydın; Ege Kesmeci ,Selim Galip, Orkun Can İzan, Turgay Korkmaz, Yağmur Uzunoğlu ve Yeliz Balım’ın rol aldığı oyunun kostüm tasarımı İnci Kangal Özgür, set tasarımı Özlem Gezgin, Müzik tasarımı Ülkemin Akbaş ve Işık tasarımı Yılmaz Ertekin tarafından gerçekleştiriliyor. 6 Aralık’ta perdelerini açan oyun, 7-13-20 ve 27 Aralık’ta saat 20.00’de Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro salonunda izlenebilir. 2 Perdeden oluşan ve 2 saat sürecek oyunun biletleri bilet.bilkent.edu.tr’den 15 TL’ye temin edilebiliyor.  
Ayrıntılı bilgi için www.bilkenttiyatro.com

 


 

Anahtar Kelimeler: la ronde, bilkent tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir