Kişiler: Tolga Tekin


|
0
|
3064Diğer İçerikler


Kariyer Bilgisi

Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalı
Ödüller

Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Aday ve Kazananlar - 2010 

Komedi ya da Müzikal dalında Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu Adayı: Tolga Tekin Ankara DT "Don Giovanni ve Uşağı Pulcinella"

Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Adayları - 2011

Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Adayları: Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu Tolga Tekin Ankara DT "Bekleyiş, Yastık Adam"

Baykal Sana Ödülleri Tiyatro Ödülleri / 2010 - 2011

Tolga Tekin

2010 - 2011 Baykal Saran Yılın Tiyatro Oyuncusu Ödülü, "Yastık Adam" adlı oyundaki Performansıyla Tolga TEKİN'in oldu. İlham YAZAR tarafından sahneye koyulan ve Devlet Tiyatroları tarafından sahnelenmekte olan "Yastık Adam", İrlandalı yazar Martin MacDonagh tarafından kaleme alınmış, çevirisi ise Yusuf ERADAM'a ait. 

19 Mart 1974 doğumlu olan Tolga TEKİN, 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu ve aynı yıl halen sanatçı kadrosunda bulunduğu Devlet Tiyatrolarına girdi. Tiyatro oyunlarının yanısıra, bir çok dizi ve filmde de rol aldı. 

Lemi Bilgin, Atila Sav, Rüştü Asyalı, Selçuk Yöntem ve Erkal Saran’dan oluşan,Baykal Saran Tiyatro Ödülü Seçici Kurulunun bu yıl için belirlediği Yılın Tiyatro Oyuncusu Tolga Çevik'e ödülü 24 Ekim 2011 Pazartesi günü, Ankara Akün sahnesinde oyunun sahnelenmesinin ardından yapılacak olan törenle verilecek.Yorum

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.


TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir