Eğitim

Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü

Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü

2018.07.18 00:00
| |
0
|
5337


2001 - 2002 eğitim ve öğretim yılında ders vermeye başlayan Tiyatro bölümünde, uygulamalı ve teorik dersleri, seminer ve atölye çalışmalarını kapsayan...
2001 - 2002 eğitim ve öğretim yılında ders vermeye başlayan Tiyatro bölümünde, uygulamalı ve teorik dersleri, seminer ve atölye çalışmalarını kapsayan dört yıllık geniş kapsamlı bir oyunculuk eğitimi verilmektedir. Tiyatro bölümü öğrencileri uygulamalı oyunculuk ve sahne derslerinin yanı sıra tiyatro ve sahne sanatlarına dair teorik eğitim de görmektedirler.
 
Tiyatro bölümü titizlikle seçilmiş nitelikli akademik kadrosunun yürüttüğü özverili dersler sayesinde, öncelikli olarak tiyatro sanatının tarihine, kültürüne, sosyal ve kültürel hayat içerisindeki rolü ve işlevine hâkim olan; Türk ve dünya tiyatrosunun ihtiyaçlarına cevap verebilen tiyatro sanatçıları yetiştirmektedir.   
 
Tiyatro bölümünden mezun olan öğrencilerimiz Devlet Tiyatroları, Şehir Tiyatroları ya da her türden özel tiyatrolarda çalışma olanağı bulabilmektedirler. TRT veya diğer özel radyo - televizyon kanallarında görev alabildikleri gibi sinema, dizi-film oyunculuğu, set asistanlığı, dublaj – seslendirme gibi yardımcı alanlarda da çalışabilmektedirler. Ayrıca her türlü tiyatroda reji asistanı olarak görev alabilir, giderek tiyatro yönetmenliği yapabilirler, ilgi ve yetenekleri ölçüsünde dramaturgi, oyun yazarlığı ve tiyatro eleştirmenliği yapabilirler ve ulusal - uluslararası tiyatro projelerinde görev alabilirler.   
 
Lisans eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimiz Yüksek Lisans, Sanatta Yeterlik ve Doktora programları ile yükseköğrenimlerine devam etmek isterlerse Yüksek Öğretim Kurulu koşullarını karşıladıkları halde bu imkândan da yararlanabilmektedirler.
 
Giriş Bilgileri
 
Kuruluş Yılı 1999-2000
Puan Türü Özel Yetenek
Eğitim Dili Türkçe
Hazırlık İsteğe Bağlı
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yerleşke Bilgisi Şişhane Yerleşkesi
 
Eğitim Kadrosu : 
 
Prof.Alev Meral TOKGÖZ meraltokgoz@gmail.com
Dr.Öğretim Üyesi Ayla EZİCİ Dr.Öğretim Üyesi aykakapanezici@halic.edu.tr
Dr.Öğretim Üyesi Fevziye Fatma KAMÇIL fevziyeinal@halic.edu.tr
Arş.Gör. Ediz AKŞEHİR Ediz AKŞEHİR e_aksehir@hotmail.com
Öğr.Gör. Ece ÖZİNAN Öğr.Gör. Ece ÖZİNAN eceozinan@halic.edu.tr
 

Anahtar Kelimeler: haliç üniversitesi, tiyatro bölümü, eğitim

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir