Haber

Güle Güle Parga Ankara da...

Güle Güle Parga Ankara da...

2021.12.23 00:00
| |
0
|
595


Ankara’da bu yıl ilki düzenlenen ‘Bi’Aralık Festival’de, Aralık Sahne’de yoğun ilgiyle karşılandı.


GÜLE GÜLE PARGA: 
Ankara’da bu yıl ilki düzenlenen ‘Bi’Aralık Festival’de, Aralık Sahne’de yoğun ilgiyle karşılandı.

Tiyatro Mahal’in Parga’sı; İstanbul ve İzmir’in ardından bu kez Ankara’da ayakta alkışlandı.  
"GÜLE GÜLE PARGA" oyunu; adeta bir tragedyayı andıran yapısıyla Kamer Yıldız Ok’un kaleminden modern çağın insanını mitlerle harmanlayan yazım tekniğiyle, Erkan Kocaman’ın klasik normalara aykırı sahnenin iki yanına kapladığı iplerden oluşan ilginç
rejisiyle, Caner Arıkan’ın dört ayrı karakteri farklı hayvan formlarında canlandırdığı soluksuz, tek nefes izlenen performansıyla ilgi çekmeye devam ediyor.

Bi’Aralık Festival’de oyun sonrası söyleşi metine, rejiye, hareket düzeni ve performansa dair bir hayli hararetli ve övgüyle geçti. 
Söyleşide Aralık Sahne’den Onur Gazdağ moderatörlüğü üstlenirken yazar Kamer Yıldız Ok, yönetmen Erkan Kocaman, yönetmen yardımcısı Ece Doğan ve oyuncu Caner Arıkan soruları yanıtladı.
Söyleşisinin en ilginç anı bir seyircinin oyun boyunca eline aldığı notları ekip ve diğer izleyicilerle paylaştığı an oldu.
Özellikle oyun metninin, rejinin ve performansın yoğun beğeniyle karşılandığı Ankara sonrasında Tiyatro Mahal ekibi “Güle Güle Parga” oyunuyla Ocak ayında turneye devam edecek.
İzmir’de ise ilk oyun 4 Şubat Cuma günü 20.30’da NHKM Konak Halk Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak. 

Oyunun koreografisini Utku Demirkaya, müzik tasarımını Serkan Yeşilyurt, giysi tasarımını Esra Aydemir, giysi uygulamasını Şükran Vilken yaparken; ışık tasarımını İmran Aydın Tali, efekt tasarımını Asfalya Records, fotoğraf ve video tasarımını Alihan Aşı üstleniyor. Oyunun hiç görünmeyen kahramanları Dalya ve Alto ise devlet tiyatrosu sanatçıları Hülya Savaş ve Cengiz Toraman'ın sesiyle can buluyor. Yardımcı yönetmenliği ise Ece Doğan gögüslemiş.

 "GÜLE GÜLE PARGA" oyunu;
'...Sonra bir savaş bitti diğer savaşı başlatmak için!' diyen Parga'nın kimsesizliğinin hikayemi 2021-2022 sezonunda şimdiden seyirci gözünden beğenilen oyunlar arasında yerini aldı. 
--

Anahtar Kelimeler: güle güle parga, tiyatro mahal

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir