Haber

"Godot'yu Beklerken'i Beklerken", Asmalı Sahne'de

2018.01.18 00:00
| |
0
|
6275


Samuel Beckett'in ünlü "Godot'yu Beklerken" oyununun bu kez "perde arkasında" yaşananlardan yola çıkılarak sanat dünyasında yaşananlar tiyatroya uyarlandı.

“Godot’yu Beklerken’i Beklerken”, Asmalı Sahne'de (07-11-20-25 OCAK)

Samuel Beckett'in ünlü "Godot'yu Beklerken" oyununun bu kez "perde arkasında" yaşananlardan yola çıkılarak sanat dünyasında yaşananlar tiyatroya uyarlandı. Dave Hanson imzalı, Amerika ve İngiltere’nin ardından Türkiye’de ilk kez sahnelenen “Godot’yu Beklerken’i Beklerken”, sezonun ikinci yarısında da Asmalı Sahne'de seyirciyle buluşmaya devam ediyor. Yapım/Prodüksiyonu TiyatrOM’a ait olan, Ekin Tunçay Turan’ın Türkçeye çevirdiği ve Muharrem Uğurlu’nun yönettiği oyunda Muzaffer Yöntem (Ester) ve Olcay Tanberken (Val) başrolleri paylaşırken, sahne amiri (Larry) rolündeki Metin Kurt ikiliye eşlik ediyor.

İstanbul'un ardından Aralık ayında"Taksav 6. Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali"nde de sahne alan oyun geçtiğimiz hafta Moda Sahnesi'nde de izleyici karşısına çıktı.

(Sezonun devam eden oyun tarihleri: (07-11-20-25 Ocak)

Konusu:
İki talihsiz erkek oyuncu ESTER ve VAL, bir tiyatroda “Godot’yu Beklerken” adlı oyun oynanırken, oyunda görevli aktörlerin yedeği olarak sahne arkasında hazır beklemektedirler…

Hiç karşılaşmadıkları yönetmenin gelip onlara diğer aktörlerin yerine sahneye çıkacakları zamanı söylemesi umudu içindedirler. Bu gerçekleşmezse, en kötü “Oyunculardan birinin kafasına spot düşebilir, biri hastalanabilir ya da biri kovulabilir” beklentisi içinde sahneye çıkabilmeyi umarlar… Bu sırada oyunculuk, hayat, beklentiler, özlemler, hayaller vb. üzerine konuşurlar… Ancak bekledikleri yönetmen bir türlü gelmez. Sahnedeki oyuncuların kafasına spot da düşmez, kimse hastalanmaz ya da kovulmaz… Yine de beklerler… Ta ki…

www.godotyubeklerkenibeklerken.com

http://asmalisahne.com/

 

Biletler:www.biletix.com ve sahne gişesinde.

Asmalı Sahne: İstiklal Cad.Asmalı Mescit mah., Yemenici Abdüllatif Sok. Hoş Apt. No:9 Beyoğlu
Tel : (0212) 243 37 20

Anahtar Kelimeler: tiyatroOm, godot yu beklerken

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir