Haber

Gençlik Sahnesi Tiyatro Kursları...

Gençlik Sahnesi Tiyatro Kursları...

2017.10.23 00:00
| |
0
|
3550


Gençlik Sahnesi 4. Tiyatro Kurslarına Turgut Özakman Sahnesi’nde başladı.

 

GENÇLİK SAHNESİ 4. TİYATRO KURSLARI BAŞLADI

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, geçtiğimiz üç yıl boyunca titizlikle yürüttüğü, koordinatörlüğünü ve eğitmenliğini Şehir Tiyatrosu sanatçılarının üstlendiği Gençlik Sahnesi 4. Tiyatro Kurslarına Turgut Özakman Sahnesi’nde başladı.

      Türk Tiyatrosuna yeni sanatçılar kazandırmayı ve Eskişehir Şehir Tiyatrolarının alt yapısına destek sağlamayı amaçlayan Şehir Tiyatroları Gençlik Sahnesi 4. Tiyatro Kursları, ilk eğitimin heyecanı ile başlangıç yaptı. 
      16 - 20 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılan seçmeler sonucu 21 genç kursiyer olmaya hak kazandı. Ücretsiz olarak yürütülen ve Turgut Özakman Sahnesi’nde başlayan eğitimler, Şehir Tiyatrosu sanatçıları, Emre Basalak, Özlem Boyacı, Pınar Bekaroğlu, Özlem Baykara ve Sibel Arıcan tarafından verilecek. Sezon boyunca devam edecek kurslar, Mayıs 2017 tarihinde tamamlanacak. 
      Kursiyerlere, Temel Oyunculuk Eğitimi, Hareket ve Oyunculuk Eğitimi, Diksiyon ve Konuşma Sanatı Eğitimi, Sahne ve Oyunculuk Eğitimi, Dünya Tiyatro Tarihi ve Teorileri Eğitimi ile Dekor ve Kostüm Tarihi eğitimleri verilecek 

Anahtar Kelimeler: eskşeh, eskişehir şehir tiyatroları

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir