Haber

Garaj İstanbul'da  Bu Ay

Garaj İstanbul'da Bu Ay

2017.05.03 00:00
| |
0
|
3496


“Ormanlardan Hemen Önceki Gece”, “Tatyana” gibi ses getiren oyunlara imza atan biriken’in, ...


 

5 Mayıs - Tolga Akyıldız'la %100 Açık Sahne

5 Mayıs Cuma Akşamı; müzik sektörünün önde gelen isimlerinden Gazeteci Tolga Akyıldız, garajistanbul’da gerçekleştireceği "%100 Açık Sahne" etkinliğinde 14’üncü kez ünlü isimleri ağırlıyor; sezon finali yaparken, yaza iyi müzikle merhaba diyor...

%100 Açık Sahne’de bu kez pek yakında yeni albümünü yayınlayacak olan MFÖ'den Fuat Güner;; Türkçe rock'ın efsanevi grubu Bulutsuzluk Özlemi; solo projesiyle maNga'dan Ferman Akgül; yaptıkları birbirinden iyi albümlerle rüştünü ispatlamış TNK ve Neyse; 'Günah Benim'le 192 milyonu aşkın Youtube görüntülemesine ulaşan Eypio & Burak King gibi önemli isimler yer alıyor.

Uzun süredir adlarından söz ettiren Matmazel, SilverLiners ve Eksik gruplarının %100 Açık Sahne'ye özel performanslarını izlemek için 5 Mayıs Cuma Akşamı garajistanbul’da buluşalım, çünkü #yuzdeyuzaciksahne 'de #muzikbirlestirir...

6 Mayıs - Dominik Eulberg
Doğaya olan tutkusunu müziğine de yansıtarak organik ve melodik sound’ları imzası haline getiren Dominik Eulberg, 6 Mayıs Cumartesi gecesi elektronik müziğin yeni mabedi Warehouse’ta!

Alman DJ ve prodüktör Dominik Eulberg ilk kez 2003 yılında radarımıza takıldı. Elektronik müziğin babası olarak kabul edilen Sven Vath’ın label’ı Cocoon ve Stephan Bodzin’in oluşumu Herzblut’tan çıkan parçaları ile Dominik Eulberg, elektronik müziği organik hale getiren türünün yegane örneği!


9 Mayıs - Kıyamete Kadar Kapattım Kalbimi
“Ormanlardan Hemen Önceki Gece”, “Tatyana” gibi ses getiren oyunlara imza atan biriken’in, prömiyerini 20. İstanbul Tiyatro Festivali’nde gerçekleştirdiği yeni oyunu “Kıyamete Kadar Kapattım Kalbimi” 9 Mayıs'ta garajistanbul’da seyirciyle buluşuyor.


10 Mayıs - Kıyamete Kadar Kapattım Kalbimi
“Ormanlardan Hemen Önceki Gece”, “Tatyana” gibi ses getiren oyunlara imza atan biriken’in, prömiyerini 20. İstanbul Tiyatro Festivali’nde gerçekleştirdiği yeni oyunu “Kıyamete Kadar Kapattım Kalbimi” 10 Mayıs'ta garajistanbul’da seyirciyle buluşuyor.


11 Mayıs - Gözde Öney
Gözde Öney ilk albümü “İki Gölge”yle müzikseverleri kendi zengin müzik yolculuğuna davet ediyor!

Sözleri ve müziği Öney’e ait 10 şarkıdan oluşan albüm; sanatçının uzun bir zamana yayılan, farklı kaynaklardan beslenen müzik geçmişini duru, kendine has bir söz-müzik ortaklığında birleştirmeyi başaran tarzını yansıtıyor.


12 Mayıs - Buziki Orhan Balkan Express Project
Balkan ezgilerini Buzuki Orhan cover’larıyla dinlemek sürprizlere gebedir. Bu kez sahnede, Buzuki Orhan bestelerini de dinlemeye hazır olun. Mart sonunda yayımladığı “Orhan Osman Live Balkan Express Project” albümüyle Balkanlardan aldığı ilhamı buzuki yardımıyla hem hüzün hem neşe dolu bir yolculuğa çıkaran Buzuki Orhan’a eşlik etmeye ne dersiniz…


13 Mayıs - Phaeleh
2008 yılından beri sinematik elektronik müzik yapan Bristol’lı multi-enstrümanist Phaeleh; garage, electronica ve klasik müzik arasında gidip gelen setleriyle deneysel sevenleri ruhani bir yolculuğa çıkarıyor.

‘Fallen Light’, ‘The Tides’ ve ‘A World Without’ gibi çalışmaları Massive Attack, Portishead ve Smit & Mighty gibi efsanelere göz kırparken, elektronik altyapıyı spiritüel dokularla zenginleştirmeyi ihmal etmiyor.

16 Mayıs - Hamlet
Büyüklerin dünyasında telef olan gençlerin trajedisi. Olmak ya da katil olmak, ya da olmamak, ya da ne olmak?
Günümüzün en yaygın trendi “izlemenin izlenmesi”. Ama kendi gözlerinizle! İstemedikleri ve beğenmedikleri bir dünyaya mahkum olan genç insanların yürek parçalayan öyküleri…


19 Mayıs - G-Rock: Objektif, Devil, Whisky, Heavy Sky, Büyük Birader ve DJ Çağlan Tekil

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı garajistanbul’da rock dinleyerek kutlamaya hazır mısınız?

Objektif, Devil ve Whisky gibi Türk rock’ının 30 yılı aşkın süredir emekçiliğini üstlenen öncü ve duayen isimlerinin yanı sıra, yeni kuşağın başarılı temsilcileri Heavy Sky ve Büyük Birader de G-Rock sahnesinde! Ayrıca, ülkemizin güzide ve köklü müzik dükkanı ve yapımcılarından Hammer Müzik; garajistanbul işbirliğiyle G-Rock Pazarı’nı kuruyor ve plak fuarı konseptini bir kez daha Türkiye’ye getiriyor. Bu defa plaklar, CD’ler, kasetler, tişörtler rock ve metal ağırlıklı.


20 Mayıs - Sascha Braemer
Nicone ile işbirliğinden doğan “Caje” parçasıyla listeleri altüst eden Alman prodüktör Sascha Braemer, 20 Mayıs Cumartesi gecesi garajistanbul’un elektronik müzik mabedi Warehouse’ta!


23 Mayıs - Rausch
Batı dünyasının yoğun yerleşim merkezlerinde insanoğlunun ‘eşleşme’si neredeyse imkansız hale gelmiştir.

Modernite; 21’inci yüzyılda evlilik kurumunu etkisi altına almış, irili ufaklı tüm aşk ihtimalleri fazlasıyla artmıştır.

Son ütopyamız olan AŞK sarhoşluğu (RAUSCH), sıkı bir pazar kavgasına dönüşmüştür artık. Ve asıl iş, aşkı bulduğumuzda başlar: Çünkü hem ilişkinin devamlılığı hem de kendimiz üzerinde çalışmak zorundayızdır.


24 Mayıs - Rausch
Batı dünyasının yoğun yerleşim merkezlerinde insanoğlunun ‘eşleşme’si neredeyse imkansız hale gelmiştir.

Modernite; 21’inci yüzyılda evlilik kurumunu etkisi altına almış, irili ufaklı tüm aşk ihtimalleri fazlasıyla artmıştır.

Son ütopyamız olan AŞK sarhoşluğu (RAUSCH), sıkı bir pazar kavgasına dönüşmüştür artık. Ve asıl iş, aşkı bulduğumuzda başlar: Çünkü hem ilişkinin devamlılığı hem de kendimiz üzerinde çalışmak zorundayızdır.

Anahtar Kelimeler: garajistanbul

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir