Haber

GalataPerform Dünya Tiyatro Gününde Fairfly Oyunuyla Sahnede!

GalataPerform Dünya Tiyatro Gününde Fairfly Oyunuyla Sahnede!

2023.03.27 00:00
| |
0
|
834


Oyundan elde edilen gelirin bir bölümü İhtiyaç Haritası'nın Bir Kira Bir Yuva Projesiene aktarılacak.

Günümüz iş dünyasındaki acımasız rekabete ve girişimcilik kültürüne ironik bir bakış açısı getiren Fairfly, 27 Mart Dünya Tiyatro Gününde 20.30’da Alan Kadıköy’de sahnelenecek. Oyundan elde edilen gelirin bir bölümü İhtiyaç Haritası’nın Bir Kira Bir Yuva Projesi’ne aktarılacak.

Yüksek çözünürlüklü oyun görselleri için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz: https://drive.google.com/drive/folders/1sY878ZNGR9ZmDKM9s2gnWibJLVLPDTiz?usp=share_link  

Katalan oyun yazarı Joan Yago’nun ekibi La Calòrica ile kaleme aldığı Mark Levitas’ın yönettiği ve Atakan Akarsu, Begüm Akkaya, Tuğçe Altuğ ve Barış Gönenen rol aldığı Fairfly, kendi şirketini kurmaya götüren motivasyonları sorguluyor ve bir iş projesinin ilk hayaliyle gerçeklik arasındaki boşluğu bolca mizahla ortaya koyuyor. Okuma tiyatrosu ve söyleşisi Yeni Metin Festivali 10 kapsamında Cervantes Enstitüsü’nün desteğiyle gerçekleşen Fairfly, 27 Mart Dünya Tiyatro Gününde 20.30’da Alan Kadıköy’de sahnelenecek. 27 Mart’a özel öğrenci kontenjanının da artırıldığı oyunun bilet satışından elde edilen gelirin bir bölümü İhtiyaç Haritası’nın Bir Kira Bir Yuva Projesi’ne aktarılacak. İzleyiciler, Joan Yago imzalı Fairfly oyunun kitabını fuayede bulunan Habitus Kitap masasından satın alabilecek.

SERT BİR ELEŞTİRİ
Otuzlu yaşlarındaki dört beyaz yakalı arkadaş, çalıştıkları şirketteki idari kesintiler nedeniyle işlerinin tehdit altında olduğunu görüyor. İlk iş, işlerini savunmak için savaşmak oluyor ancak daha sonra yıllar önce sahip oldukları parlak fikri gerçeğe dönüştürmeyi teklif ediyorlar. Yazarımız Joan Yago, karakterleri ve izleyicileri 5 yıllık bir fikir geliştirme sürecine taşıyor. Yago'nun neoliberal söylem, başarı ve çok para kazanma takıntısı hakkında dramla komediyi harmanladığı Fairfly, aynı zamanda girişimcilik balonunun, yeni başlayanların ve önerdiğimiz şey ile yaptığımız şey arasındaki mesafenin sert eleştirisi.


Yazan: Joan Yago & La Calorica
Çeviren: Seniz Coşkun Adıgüzel
Yöneten: Mark Levitas
Işık Tasarımı: Ayşe Sedef Ayter
Kostüm Tasarımı: Merve Ertan
Müzik Tasarımı: Bucan Ekin Şimşek
Uygulayıcı Yapımcı: Nezih Cihan Aksoy
Yapım Asistanı: Furkan Güder 
Işık Operatörü: Umut Rışvanlı
Ses Operatörü: Elmas Eliçe Çetinöz
Reji Asistanları: Ceren Köse – Emrecan Karakurum
Fotoğraf: Volkan Erkan 

Oyuncular: Atakan Akarsu, Begüm Akkaya, Tuğçe Altuğ, Barış Gönenen

Biletler için www.tiyatrolar.com.tr’yi ziyaret edebilirsiniz. 

Anahtar Kelimeler: GalataPerform, Fairfly, alan kadıköy

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir