Haber

EKİP Tiyatrosu ve Tiyatro İstanbul, 2016 - 2017 Tiyatro Sezonu için bir araya geliyor.

EKİP Tiyatrosu ve Tiyatro İstanbul, 2016 - 2017 Tiyatro Sezonu için bir araya geliyor.

2016.09.22 00:00
| |
0
|
3102


Birbirinden farklı iki tiyatronun anlayış, tecrübe ve vizyonu, biri çağdaş biri klasik iki farklı yapımda birleşiyor.

Gerçekleştirdiği yapımlarla kısa sürede kendi ruhunu ve seyircisini oluşturmayı başarmış olan EKİP Tiyatrosu ve 21 yıldır Türkiye'nin dört bir yanında tiyatronun yıldızlarını yüz binlerce seyirciyle buluşturmuş olan Tiyatro İstanbul, bu sezon iki ortak yapıma imza atıyor.

Birbirinden farklı iki tiyatronun anlayış, tecrübe ve vizyonu, biri çağdaş biri klasik iki farklı yapımda birleşiyor.

Genç kuşağın en üretken yazar, yönetmen ve oyuncularından Cem Uslu'nun "Popüler Gerçek"i ve William Shakespeare'in daima genç kalan "Macbeth"i bu ortaklığın ilk ürünleri olacak.

21 Ekim'de dünya prömiyeri gerçekleşecek olan "Popüler Gerçek" bugünden yarına kalacak olanı ararken, EKİP Tiyatrosu'nun ilk kez 20. İstanbul Tiyatro Festivali'nde seyirciyle buluşturduğu "Macbeth" ise dünden bugüne kalanı hatırlatacak.

İki tiyatro, birlikteliklerini şu sözlerle açıklıyor:

"Bir araya geliyoruz, çünkü sağlıklı bir birlikteliğin sadece sanatta değil, yaşamın her alanında daha kuvvetli, yaratıcı, mutluluk ve ilham verici bir üretimin gerçekleşmesine olanak sağlayacağına inanıyoruz. Bununla birlikte, sanat üretmenin, hele ki tiyatro yapmanın günden güne daha da zorlu bir süreci göze almayı gerektirdiği bu günlerde iki tiyatronun bir güç birliğine gitmesi fikrini heyecan ve ümit verici buluyoruz. Sanat üreten iki kurum olarak, son zamanlarda haklı olarak sıklıkla dile getirildiği gibi 'yalnız değil'sek, 'meslektaşımız kardeşimiz'se, bunu göstermenin en güzel yolunun birlikte çalışıp üretmek olacağını düşünüyoruz. Bu sebepten de elbette mutlu, umutlu ve heyecanlıyız."

     
POPÜLER GERÇEK


Tiyatro İstanbul & EKİP Tiyatrosu işbirliğiyle 21 Ekim'de başlıyor!
 
Tiyatro İstanbul & EKİP Tiyatrosu ortak yapımı olan “Popüler Gerçek”in provaları başladı. 21 Ekim’de prömiyer yapacak olan oyunu Cem Uslu yazdı ve yönetiyor. Oyunda Kerem Atabeyoğlu, Almıla Uluer Atabeyoğlu, Emel Çölgeçen, Nihal Usanmaz ve Cem Uslu rol alıyor.

21, 22 ve 27, 28 Ekim tarihlerinde, saat 20.30’da, Profilo Kültür Merkezi Büyük Salon’da!
 
Oyunun konusu kısaca şöyle:
Dünyaca ünlü uluslararası bilişim firması Virtual’ın Türkiye ofisi olan Virtual Turkey, bir artırılmış gerçeklik oyunu yarışması düzenlemiştir. Yarışmayı kazanan talihli kişinin ödülü, Virtual Turkey'in "kreatif ve eğlenceli" ofisinde 1 saat boyunca misafir edilmek olacaktır. Her günkü gibi bir iş gününün bitiminde, Virtual Turkey’in Pazarlama Bölümü’nde çalışmakta olan Çiğdem ve Serhat, yöneticileri Saadet Erenç'in görevlendirmesiyle bu talihliyi ağırlamak üzere fazla mesaiye kalırlar. Kendilerine aynı bölümde stajyer olarak çalışan Lalin de eşlik eder. Derken bekledikleri misafir çıkagelir. Fakat bu “tuhaf” davetli ne “bekledikleri gibi” bir misafirdir ne de sanıldığı gibi sadece 1 saat misafir olup gitmeye niyetli görünmektedir!..
 
YAZAN ve YÖNETEN: Cem Uslu SÜPERVİZÖR: Kerem Atabeyoğlu SAHNE TASARIMI: Başak Özdoğan IŞIK TASARIMI: Erdem Çınar MÜZİK: Orhan Enes Kuzu ASİSTANLAR: Birnil Sarıkaş, Balahan Gürel

OYNAYANLAR: Kerem Atabeyoğlu, Almıla Uluer Atabeyoğlu, Emel Çölgeçen, Nihal Usanmaz, Cem Uslu.
 
Ne zaman? Saat kaçta? Nerede?

21 Ekim Cuma  /  20.30  /  Profilo Kültür Merkezi Büyük Salon
22 Ekim Cumartesi  /  20.30  /  Profilo Kültür Merkezi Büyük Salon
27 Ekim Perşembe  /  20.30  /  Profilo Kültür Merkezi Büyük Salon
28 Ekim Cuma  /  20.30  /  Profilo Kültür Merkezi Büyük Salon

Etkinlik

Etkinlik Yer Tarih

Anahtar Kelimeler: tiyatro istanbul, ekip tiyatro, popüler gerçek

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir