Haber

Devinim 29 Mart'ta İzleyiciyle Buluşuyor

Devinim 29 Mart'ta İzleyiciyle Buluşuyor

2018.03.23 00:00
| |
0
|
6009


Her sezon Ankaralı tiyatroseverleri tiyatronun özgün eserleriyle buluşturan Bilkent Tiyatrosu’nun bu sezonki yeni mezuniyet oyunu...

BİLKENT TİYATROSU’NDA PERŞEMBE GECELERİ: “DEVİNİM” 29 MART’TA İZLEYİCİYLE BULUŞUYOR

(22.03.2018, Ankara) Her sezon Ankaralı tiyatroseverleri tiyatronun özgün eserleriyle buluşturan Bilkent Tiyatrosu’nun bu sezonki yeni mezuniyet oyunu Sam Shepard’ın yazdığı Devinim Türkiye’de ilk defa Bilkent Tiyatrosu’nda 29 Mart’ta sahnelenecek. Yönetmenliğini Bilkent Tiyatro Bölüm Başkanı Jason Hale’in yaptığı “Devinim”,Bilkent Tiyatrosu’nda 10 Mayıs’a kadar Perşembe günleri saat 20.00’de sergilenecek. 

Geçen yıl hayata gözlerini  yuman Amerikan oyun yazarı Sam Shepard’ın 1974 yılında yazdığı Obie ödüllü oyunu Devinim(Action) izleyicileri post-apokaliptik bir oturma odasına götürüyor. Lupe (Melisa Berberoğlu), Liza (Naz Göktan), Jeep (Ahmet Kılıç) ve Shooter (Berk Cem Göksel) gizemli bir “kriz”in ardından soğuk, tenha bir kulübede mahsur kalmıştır. Özel bir günü kutlamak isteyen arkadaşlarınyokluk, can sıkıntısı ve gelecek kaygısıyla mücadelesi absürd ve rahatsız edici sonuçlar doğuracaktır. Sıkışmışlık, endişe ve rahatlama gibi temalarıyla kitle iletişimin ve uygarlığın çöküşüne gönderme yapan oyun, Sam Shepard’ın en soyut ve aynı zamanda en fiziksel oyunlarından birisi olarak niteleniyor.

Shepard’ın bu farklı oyununun Türkiye’de ilk defa Bilkent Üniversitesi Tiyatro Sahnesi’nde sahnelendiğini belirten yönetmen Jason Hale, “Ankaralı sanatseverlerin Aç Sınıfın Laneti, Aşk Aptalı gibi oyunlarıyla yakından tanıdığı Sam Shepard’ın çok özgün bir oyununu bu yıl mezuniyet projesi olarak sunuyoruz. Oyunun bir özelliği de öğrencilerimiz tarafından Türkçe’ye kazandırılması. Shepard’ın daha sonraki oyunlarına bir öncü sayılabilecek Devinim, hem oyuncular hem de izleyiciler için etkileyici bir deneyim olacak” dedi.

Bilkent Tiyatrosu, Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü öğrencileri ve öğretim üyelerinden oluşuyor. Berk Cem Göksel, Naz Göktan, Ahmet Kılıç ve Melisa Berberoğlu’nun rol aldığı oyun, ışık tasarımını Yılmaz Ertekin’in, kostüm tasarımının Selvi Şaşmaz ve yönetim ve set tasarımının Jason Hale tarafından gerçekleştiriliyor. Oyun  30 Mart, 5, 12, 19,26 Nisan, 3 ve 10 Mayıs’ta saat 20.00’de Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro salonunda izlenebilir. 1 saat sürecek oyunun biletleri bilet.bilkent.edu.tr’den 15 TL’ye temin edilebiliyor.
  
Ayrıntılı bilgi için www.bilkenttiyatro.com

Anahtar Kelimeler: bilkent tiyatrosu, devinim

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir