Haber

"Dasdas" tan kaçırılmayacak Etkinlikler

2018.01.23 00:00
| |
0
|
3452


İstanbul’un Batı Ataşehir’deki yeni cazibe merkezi DasDas, bu hafta sanat ve eğlence dolu bir program sunuyor.

İstanbul’un Batı Ataşehir’deki yeni cazibe merkezi DasDas, bu hafta sanat ve eğlence dolu bir program sunuyor. DasDas Sahne dikkat çekici oyunları ve stand up gösteriyle, DasDas Müzik ise farklı tarzda konserleri ile İstanbullu sanatseverleri misafir etmeye devam edecek.

21. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında ilk kez DasDas’ta prömiyer yapan “When in Rome” oyunu 23 Ocak’ta yeniden sahnelenecek. Yönetmenliğini Mesut Arslan’ın yaptığı oyunda Ersin Umut Güler, Pervin Bağdat, Sermet Yeşil ve Yeşim Özsoy rol alıyor. Ele aldığı oyunları yerleştirme yaklaşımıyla tasarlayan Mesut Arslan tıpkı “Oda ve Adam”, “Aldatma” ve “Gizli Yüz”de olduğu gibi, yine seyirciye beklenmedik anlar yaşatacak.

Tuna Kalınsaz; BKM Mutfak Açık Mikrofon gecelerinde ve BKM Mutfak’ın Youtube kanalı Açık Büfe'de seyircinin beğenisini kazanan performanslar ortaya koyan Tuna Kalınsaz, bu sefer de tek kişilik gösterisiyle 23 Ocak akşamı ilk kez “DasDas” seyircinin karşısına çıkacak.

24 Ocak akşamı ise “DasDas Sahne” özel bir konsere ev sahipliği yapacak. Koray Candemir ve Harun Tekin’in sevdikleri şarkıları çalıp seyircilerle evlerindeymiş gibi muhabbet ettiği, hep kapalı gişe devam eden "Şakalı Akustik", 360 derece açılı meydan sahne farkıyla izleyicilerle buluşacak.

Ceren Boz’un kaleminden çıkan, Nagihan Gürkan’ın yönettiği “Şimdiki Zaman” oyunu 25 Ocak Perşembe akşamı sahnelecek. Ceren Boz ve Bengü Bektaş oynadığı oyunu DasDas ilk kez konuk edecek.

Alan Harris, Laverne Buttler, Marion Cowings, Billy James, Harvey Thompson gibi dünyanın önde gelen müzisyenleriyle birlikte çalışma fırsatı bulan Volkan Hürsever, Türk caz müzisyenlerinin hemen hemen hepsiyle çaldı. Hem ritmi hem akoru sağlayan doğası gereği cazda ön planda bulunmaması beklenen bir enstrüman olan kontrabas tınılarını ikincil ses olarak net ve doğru zamanda duyuran Volkan Hürsever 25 Ocak akşamı “DasDas Performans Sahnesi”nde caz severlerle buluşacak.

26 Ocak akşamı DasDas prodüksiyonu “Uyarca” seyircilerle buluşacak. Friedrich Dürrenmatt’ın 1972’de yazdığı ama daha dün yazılmışçasına taze metni ile “Uyarca”yı usta oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan yönetiyor. Tansu Biçer, Mehmet Ali Nuroğlu, Arif Pişkin, Kanbolat Görkem Arslan, Zamire Zeynep Kasapoğlu, Serhan Onat, Armağan Döşlüoğlu ile Kudsal Döşlüoğlu’nun rol aldığı oyunda cesetleri çözeltip sıvıya dönüştüren bir bilim adamı, akıllara zarar bir cinayet şebekesi ve birbirinden tuhaf bir ilişkiler ağı yer alıyor. Oyun 27 ve 28 Ocak tarihlerinde DasDas’ta yeniden sahnelenecek.

“Halim Yok” parçasına çektikleri kliple de kendilerinden söz ettiren Peyk DasDas Performans Sahnesi’ne konuk olacak. Vokalde İrfan Alış, gitarda Serdal Ersoy, davulda Ertan Çalışkan, keman ve klavyede Özgür Ulusoy ile bas gitarda Barış Tokgöz’den oluşan Peyk sıra dışı sözleri ve kendine has tarzıyla 26 Ocak’ta DasDas’ta olacak.

“Obie” ve “Lucille Lertel” ödüllerine sahip Rajiv Joseph’in yazdığı “Tac’ın Nöbetçileri” 27 Ocak akşamı DasDas’ta sahnelenecek. Sami Berat Marçalı’nın yönettiği, Kaya Akkaya ve Murat Eken rol aldığı oyun kurallar ve özgürlük arasına sıkışmış bizleri yeni bir masala çağırıyor.

Ayça Şen gitarı ile DasDas’ta bambaşka bir performansla sevenlerinin karşısına çıkacak. Daha önce hiçbir yerde söylemediği, hayatın derinliklerinden gelen, güldüren, ağlatan; hayatın görmeye üşendiğimiz, yaşamaya cesaret edemediğimiz hikayelerini anlatmak için Deli Diilim Ben adlı performansı ile 27 Ocak’ta DasDas’ta olacak.

28 Ocak Pazar günü çocuk oyunu “Şef Fırfır ve Yardımcısı Tüy” minik tiyatro severlerin karşısına çıkıyor. Alper Baytekin’in yazdığı, Derya Yıldırım’ın yönettiği ve Bahadır Buyruk ile Bağış Angigün’ün rol aldığı “Şef Fırfır ve Yardımcısı Tüy”ün pasta yapımı macerası, müzikli hareket tiyatrosu anlatımı ile 3 yaş üstü çocukların çok seveceği eğlenceli bir gösteri sunuyor.

Geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz Amerikalı oyun yazarı Edward Albee’nin ilk oyunu “Bir Hayvanat Bahçesi Hikayesi”, usta oyuncu Burak Sergen’in performansıyla 29 Ocak akşamı DasDas’ta tiyatroseverlerle buluşacak. İletişimsizliğin doruğa çıktığı çağımızda sevgi, anlama ve anlaşılma çığlıkları atan bir adamın hikayesinin anlatıldığı oyunun yönetmenliğini Gökhan Eraslan üstleniyor.

Geçtiğimiz sezon DasDas Sahne’de prömiyerini yapan “Bi Parça Plastik” 30 Ocak akşamı tiyatroseverlerle yeniden buluşacak. Hemzemin prodüksiyonu oyunda Süreyya Güzel, Ahmet Rıfat Şungar, Damla Sönmez, Erce Kardaş ve Ushan Çakır rol alıyor. Oyun, anne-baba ve çocuktan kurulu mükemmel ailenin evlerine bir yardımcı almalarıyla gelişen olayları konu alıyor.

6 komedyenin, 2 perdeye bölünmüş şekilde 10’ar ve 15’er dakikalık stand-up performanslarından oluşan “Açık Mikrofon” 30 Ocak akşamı DasDas Performans Sahnesi’nde izlenebilecek.

“DasDas Sahne”de 31 Ocak Çarşamba akşamı başarılı oyuncu İbrahim Selim’in yönettiği “Çirkin” oyunu sahnelenecek. Ali Yoğurtçuoğlu, Edip Tepeli, Gizem Erdem ve Volkan Yosunlu oyunda rol alıyor. Marius von Mayenburg’un kara komedisi Çirkin insan bedeninin bir nesneye dönüştüğü, güzellik kavramının sosyal bir takıntı halini aldığı ve her şeyin satılık olduğu vahşi modern dünyayı farklı bir anlatımla seyirciye aktarıyor.

Judith Liberman yeni kitabı “Masallarla Yola Çık”ın yayımlanmasının ardından DasDas’ta sanat ve masal severlerle buluşuyor. Liberman 31 Ocak Çarşamba akşamı masalların tılsımlı yolunda, bütün yetişkinleri hayal dünyasının kapılarını açmaya çağırıyor.

Türk pop müziğin en güçlü seslerinden biri olan Sertab Erener bu yıl sanat hayatının 25. yılını kutluyor. Güçlü sesi ve etkileyici sahne performansıyla her zaman izleyenleri kendine hayran bırakan Sertab Erener’in Sakin Ol, Aldırma Deli Gönlüm, Sevdam Ağlıyor, Aslolan Aşktır, Yanarım, Zor Kadın, Vur Yüreğim, Koparılan Çiçekler ve çok daha fazlasıyla keyifli dakikalar geçirip hatıralar arasında zamansız bir yolculuğa çıkartacağı konser 2 Şubat günü saat 22:00’da “DasDas Sahne”de gerçekleşecek.


“DasDas” biletleri Biletix’te satışta!
Bilet Satış: www.biletix.com
Detaylı Bilgi: www.dasdas.com.tr

Anahtar Kelimeler: dasdas, dasdas sahne, uyarca

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir