Haber

DasDas’TA Tiyatro ve Müzik Dolu Bir Hafta 16- 23 Kasım

DasDas’TA Tiyatro ve Müzik Dolu Bir Hafta 16- 23 Kasım

2017.11.15 00:00
| |
0
|
3201


Batı Ataşehir’in yeni cazibe merkezi “DasDas” her akşam farklı bir tiyatro oyununu ya da konseri sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor...

 
“DasDas”ta geçtiğimiz sezon kapalı gişe oynanan ve bu sezonun da açılış oyunu olan “Joseph K” 16 Kasım’da iki ayrı performansla sahnede olacak. Kafka’nın “Dava” adlı eserinden uyarlanan oyunda Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber ve Özgün Aydın rol alıyor. Oyunda Joseph K. Franz Kafka’nın yüz yılı devirmesine rağmen zaman aşımına uğramayan Dava’sının yeniden görülmesi için modern dünyanın labirentlerine bırakılıyor.


16 Kasım akşamı DasDas performans sahnesinde Türkçe alternatif müziğin iki genç ismi arka arkaya sahne alacaklar: Gözde Öney ve Simge Pınar. İlk albümü “İki Gölge”yi 2017 yılı içinde yayınlayan Gözde Öney, albümdeki şarkıların tümünün söz ve müziklerine de imza atmış. 1991 doğumlu Simge Pınar ise prodüktörlüğünü Harun Tekin’in üslendiği, kendisinin yazıp bestelediği şarkılardan oluşan ilk albümü üzerinde çalışıyor.

17 Kasım Cuma farklı tarzları ve dikkat çekici sahne performansları ile öne çıkan ve Galvaniz Gelbiraz (Gülin Kılıçay), Afordisman Salihins (Cem Yılmazer) ve Canavar Banavar (Bartu Küçükçağlayan)'dan oluşan topluluğun "Büyük Ev Ablukada Akustik" performansıyla, tiyatro oyunlarına ev sahipliği yapan meydan sahnede müzikseverlere merhaba diyecek.


 
18 Kasım akşamı, geçtiğimiz günlerde prömiyerini yapan DasDas prodüksiyonu “Uyarca” seyircilerle 21. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında yeniden buluşacak. Friedrich Dürrenmatt’ın 1972’de yazdığı ama daha dün yazılmışçasına taze metni ile “Uyarca”yı usta oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan yönetiyor. Tansu Biçer, Mehmet Ali Nuroğlu, Arif Pişkin, Kanbolat Görkem Arslan, Zamire Zeynep Kasapoğlu, Serhan Onat, Armağan Döşlüoğlu ile Kudsal Döşlüoğlu’nun rol aldığı oyunda cesetleri çözeltip sıvıya dönüştüren bir bilim adamı, akıllara zarar bir cinayet şebekesi ve birbirinden tuhaf bir ilişkiler ağı yer alıyor. “Uyarca” 19 Kasım’da da DasDas sahnesinde olacak.
 
18 Kasım akşamı DasDas’ta sahne alacak diğer oyun ise bu sezon “DasDas” prodüksiyonu olarak izleyici karşısına çıkan ilk oyun “Çok Satanlar”. Ünlü TV dizisi House of Cards’ın yazarları arasında yer alan Laura Eason’ın kaleminden çıkan oyunun yönetmenliğini Volkan Yosunlu üstleniyor. A. Tansu Taşanlar ve Oya Unustası’nın rol aldığı “Çok Satanlar” bizi güncel soru(n)larımızla baş başa bırakarak internet çağında mahrem olanın sınırlarının bulanıklaşmasını ve çağa ayak uydurmak diye nitelendirilen kariyer odaklı hırsları sorgulatacak. “Çok Satanlar” 23 Kasım akşamı yeniden tiyatroseverlerin karşısında olacak.
 
19 Kasım Pazar günü ayrıca çocuk oyunu “Şef Fırfır ve Yardımcısı Tüy” minik tiyatro severlerin karşısına çıkıyor. Alper Baytekin’in yazdığı, Derya Yıldırım’ın yönettiği ve Bahadır Buyruk ile Bağış Angigün’ün rol aldığı “Şef Fırfır ve Yardımcısı Tüy”ün pasta yapımı macerası, müzikli hareket tiyatrosu anlatımı ile 3 yaş üstü çocukların çok seveceği eğlenceli bir gösteri sunuyor.

20 Kasım’da DasDas prodüksiyonu bir başka oyun “Kayıp El” sahnede olacak. Ali Yoğurtçuoğlu, Arif Pişkin, Duygu Üstünbaş ve İnanç Konukçu’nun rol aldığı oyunda hayal kırıklıkları ve yüzleşmeler temelinde yeniden inşa edilmeye çalışılan yaşamlar esprili bir dille anlatılıyor.
 
21 Kasım akşamı stand-up şovu ile Doğu Demirkol DasDas Performans Sahnesinde olacak. Abiler Detected ve çeşitli fenomen videonun kahramanı komedyen, İstanbul ve farklı şehirlerdeki pek çok Açık Mikrofon ve komedi gecelerindeki performanslarından sonra DasDas’ta komedi severlerin karşısına çıkıyor.


 
21 Kasım akşamı ayrıca 21. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında “When in Rome” oyunu ilk kez tiyatroseverlerle buluşacak. Yönetmenliğini Mesut Arslan’ın yaptığı oyunda Ersin Umut Güler, Pervin Bağdat, Sermet Yeşil ve Yeşim Özsoy rol alıyor. Ele aldığı oyunları yerleştirme yaklaşımıyla tasarlayan Mesut Arslan tıpkı “Oda ve Adam”, “Aldatma” ve “Gizli Yüz”de olduğu gibi, yine seyirciye beklenmedik anlar yaşatacak. “When in Rome” oyunu 22 ve 23 Kasım’da da DasDas Sahne’de izlenebilecek.
 
Ayrıca 22 Kasım akşamı R&B, soul, funk, pop ve rock’n roll tarzlarını birleştiren, genç müzisyenlerden oluşan Yoko grubu DasDas’ta sahneye çıkacak.
  
23 Kasım akşamı DasDas Performans Sahnesi bu sene “Raf” şarkısı ile geniş bir hayran kitlesine ulaşan Jabbar’a ev sahipliği yapacak. Brit Pop’tan Klasik Rock müziğine Reggae’den Hiphop’a kadar birçok farklı tarzda müziğe sahnesinde yer veren Jabbar, ilk kez DasDas’ta müzikseverlerle buluşacak.

 

“DasDas” biletleri Biletix’te satışta!
Bilet Satış: www.biletix.com
Detaylı Bilgi: www.dasdas.com.tr

Anahtar Kelimeler: dasdas sahne, dasdas

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir