Haber

Dasdas'ta Bu Aralar 10-20 Nisan 2018

Dasdas'ta Bu Aralar 10-20 Nisan 2018

2018.04.10 00:00
| |
0
|
5241


İstanbul, Batı Ataşehir’in yeni sanat, eğlence ve lezzet noktası “DasDas” Nisan ayına dikkat çekici bir programla devam ediyor.

"DasDas”TA SANAT ve EĞLENCE DOLU GÜNLER!

İstanbul, Batı Ataşehir’in yeni sanat, eğlence ve lezzet noktası “DasDas” Nisan ayına dikkat çekici bir programla devam ediyor. DasDas bu hafta da yeni tiyatro oyunlarına, dikkat çekici konserlere ve keyifli stand up gösterilerine ev sahipliği yapacak.

Aisykhylos’un 2500 yıl önce yazdığı ve bugüne kadar dünyanın dört bir yanında seyircilerle buluşan ve geçtiğimiz ay DasDas’ta prömiyerini yapan “Yakaranlar”, 9 ve 16 Nisan akşamlarında yeniden “DasDas”ta sahnede olacak. İlk kez Türkçe sahnelenecek oyunda, korunma ve yardım umuduyla Argos devletine sığınma talebinde bulunan 50 genç ve cesur kadının hikayesi anlatılıyor.


Melisa İclal Yamanarda’nın yönettiği, sinema ve tiyatro oyuncusu Seyhan Arman’ın kendi yazıp oynadığı tek kişilik tiyatro oyunu “Küründen Kabare” 9 Nisan akşamı DasDas’ta sahnelenecek. Oyun bugün hala toplumsal şiddetin en açık şekline maruz kalan bir trans bireyin hikayesini bu kez farklılıklar üzerinden değil, benzerlikler üzerinden anlatıyor.

Eugenio Barba’nın kurucularından olduğu Odin Tiyatrosu oyuncularından Carolina Pizarro, “Tierra de Fuego” oyunu ile 10 Nisan’da ilk kez Türkiye’de DasDas’ta tiyatroseverlerle buluşacak. Şili ve Danimarka ortak yapımı olan oyunda üç kuşak Şilili kadının gözünden, Şili’nin geçmişinden bugününe kadar geçen hikayeler anlatılıyor.


10 Nisan akşamı ayrıca Yavuz Günal DasDas Performans Sahnesi’nde olacak. Az biraz duymuş olanlar, birkaç kere izleyenler, çok gülenler, artık gülmeyenler, merak edenler, kim lan bu diyenler ve gerçekten hiçbir fikri olmayanlar, 'Yavuz diye bir çocuk' ilk gösterisiyle DasDas’ta sahneye çıkacak.


11 ve 19 Nisan akşamları Bernard- Marie Koltès'in yazdığı, Rıza Kocaoğlu’nun rol aldığı ve üç sezondur oynayan “Ormanlardan Hemen Önceki Gece” DasDas Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak.


11 Nisan Çarşamba akşamı ayrıca “DasDas” Sahne B Planı’nın “İstila!” oyununa ev sahipliği yapacak. Sami Berat Marçalı’nın yönetmeliğini üstlendiği, geçtiğimiz sezonun başarılı oyunlarından biri olan “İstila!”da Barış Gönenen, Hakan Kurtaş, Efe Tunçer, Seda Türkmen rol alıyor.


“DasDas Sahne”de Ataşehir Belediyesi 9. Tiyatro Festivali kapsamında 12 Nisan’da başarılı oyuncu İbrahim Selim’in yönettiği “Çirkin” oyunu sahnelenecek. Ali Yoğurtçuoğlu, Edip Tepeli, Gizem Erdem ve Volkan Yosunlu oyunda rol alıyor. Marius von Mayenburg’un kara komedisi “Çirkin” insan bedeninin bir nesneye dönüştüğü, güzellik kavramının sosyal bir takıntı halini aldığı ve her şeyin satılık olduğu vahşi modern dünyayı farklı bir anlatımla seyirciye aktarıyor. “Çirkin” 20 Nisan’da yeniden DasDas’ta sahnede olacak.

12 Nisan akşamı ayrıca DasDas’ta Jazz müziğine doyulacak. Das Jazz Geceleri adı altında genç müzisyenler Ülkü Aybala Sunat ve Eylül Biçer DasDas Performans Sahnesi’nde müzikseverlerle buluşacak.

“DasDas”ın kapalı gişe oyunu “Joseph K” 13 Nisan günlü yeniden tiyatroseverlerle buluşacak. Kafka’nın “Dava” adlı eserinden uyarlanan oyunda Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber ve Özgün Aydın rol alıyor. Oyunda Joseph K. Franz Kafka’nın yüz yılı devirmesine rağmen zaman aşımına uğramayan Dava’sının yeniden görülmesi için modern dünyanın labirentlerine bırakılıyor.

13 Nisan akşamı DasDas ayrıca çok farklı bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Yeni insanlarla tanışmayı seven, farklı deneyimlere açık ve eğlenceli hikayeleri dinlemekten keyif alanların ilgisini çekecek Pub Story: Feeling Good etkinliği daha önce hiç deneyimlemediğiniz bir gece vadediyor.


11 yıl aradan sonra yeni albümleri “Kendi Kendine”yi yayınlayan, Türk pop ve rock müziğinin efsane grubu MFÖ, 14 Nisan'da DasDas’ta ilk kez sevenleriyle buluşacak.

Tamamen kendi müziklerinin peşinde iki cesur ve heyecan verici grup, Ponza ve F.Ö.K., 15 Nisan Pazar akşamı DasDas Performans Sahnesi’nde olacak.


GalataPerform, Adam Mickiewicz Enstitüsü desteğiyle Polonyalı oyun yazarı ArturPalyga’nın oyunu “Tato- Baba” ile 16 Nisan’da DasDas’a konuk oluyor. Yeşim Özsoy yönetmenliğinde sahnelenen oyunu izleyenler Polonya’daki bir ailede yaşananların aslında ne kadar çok Türkiye’ye ve baba erkil sisteme dokunduğuna tanıklık yapacak.

Mirgün Cabas ile “Özgüvenli Olmak” programı “DasDas” ve “The School of Life” işbirliği ile 17 Nisan akşamı DasDas’ta büyük salonda gerçekleşecek. Bu programa katılanlar tereddüt ve itaatkarlığın boyunduruğundan sıyrılmayı sağlayacak bir dizi özgüven aşılayıcı fikirle donanmış olarak ayrılacaklar.

6 komedyenin, 2 perdeye bölünmüş şekilde 10’ar ve 15’er dakikalık stand-up performanslarından oluşan “Açık Mikrofon” 17 Nisan akşamı DasDas Performans Sahnesi’nde izlenebilecek.

Ceren Ercan'ın yazdığı Türkiye üçlemesinin (Seni Seviyorum Türkiye, Berlin Zamanı, Tahran Rüyası) ikinci oyunu olan “Berlin Zamanı" DasDas’ta 18 Nisan akşamı tiyatroseverlerle buluşacak. Alman yönetmen Frank Heuel tarafından hem İstanbul'da hem de Bonn'da eş zamanlı olarak sahnelenen “Berlin Zamanı”nda Ezgi Çelik, Tuğçe Altuğ ve Kutay Kunt oynuyor.
 

2016 yılından bu yana İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana gibi şehirlerde senfoni orkestralarıyla birlikte konserler veren Jülide Özçelik ve Mert Fırat bu kez yeni bir projeyle müzikseverlerin karşısına çıkıyor. Özçelik’in albümlerindeki şarkıların ve kült olmuş şarkıların senfonik aranjmanlarını seslendiren ikili bu eserleri oda müziğine uyarlayacakları bu konser serisinin ilkini DasDas’ta gerçekleştirecek. Yeni projenin gerçekleştirileceği ilk konserle 18 Nisan Çarşamba akşamı DasDas’ta dinleyici karşısına çıkacaklar.

20 Nisan akşamı DasDas’ta sahne alacak bir diğer oyun bu sezon “DasDas” prodüksiyonu olarak izleyici karşısına çıkan “Çok Satanlar”. Ünlü TV dizisi House of Cards’ın yazarları arasında yer alan Laura Eason’ın kaleminden çıkan oyunun yönetmenliğini Volkan Yosunlu üstleniyor. A. Tansu Taşanlar ve Oya Unustası’nın rol aldığı “Çok Satanlar” bizi güncel soru(n)larımızla baş başa bırakarak internet çağında mahrem olanın sınırlarının bulanıklaşmasını ve çağa ayak uydurmak diye nitelendirilen kariyer odaklı hırsları sorgulatacak.

Son Feci Bisiklet 2017 sonbaharında yayınladıkları yeni albümleri ‘Kötü Şeyler’ ile Türkiye turnelerine devam ediyor. Başarılı canlı performansı ile de tanınan grup 20 Nisan akşamı DasDas Performans Sahnesi’nde olacak.

 

“DasDas” biletleri Biletix’te satışta!
Bilet Satış: www.biletix.com
Detaylı Bilgi: www.dasdas.com.tr

Anahtar Kelimeler: dasdas, dasdas sahne

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir