Haber

Dasdas Sahnede 5-14 Şubat'ta

Dasdas Sahnede 5-14 Şubat'ta

2019.02.04 00:00
| |
0
|
5529


Anadolu Yakası’nın kültür, sanat ve yaşam merkezi ‘DasDas’, Metropol İstanbul’daki yeni yerinde soğuk kış günlerinde içinizi ısıtacak bir programla karşınızda
 
Sahnelenmeye başladığı günden bu yana biletleri dakikalar içinde tükenen, usta oyuncu Şener Şen’in, tam 40 yıl aradan sonra yeniden Lütfü Usta rolüyle sahnede olduğu ‘Zengin Mutfağı’ oyunu 4, 5, 13 ve 14 Şubat akşamlarında DasDas Sahne’de seyirciyle buluşmaya devam ediyor. Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük işçi hareketi olan 15-16 Haziran 1970 olaylarının zengin bir ailenin mutfağına yansımasını anlatan Vasıf Öngören’in unutulmaz eserinde Şen’e Gizem Ergün, Onay Kaya, Uğur Arda Başkan ve Kutay Sandıkçı gibi genç oyuncular eşlik ediyor. 
 
Ceren Boz’un kaleminden çıkan, Nagihan Gürkan’ın yönettiği ‘Şimdiki Zaman’ oyunu 5 Şubat akşamı DasDas Atölye’de sahnelenecek. Ceren Boz ve Bengü Bektaş oynadığı ‘Şimdiki Zaman’da, insanın zaman karşısındaki çaresizliği anlatılıyor.
 
DasDas, MAVİ SAHNE İLE ÖZEL FİYATLI BİLETLER SUNUYOR!  
 
Anadolu Efes Mavi Sahne kapsamında DasDas Atölye, birbirinden farklı oyunları özel fiyatlı biletlerle tiyatroseverlerle buluşturuyor. İzleyicilerin 15 TL ücretinde bilet satın alabileceği bu programda David Ives’ın yazdığı, Ersin Umut Güler’in hem yönetip hem de Pervin Bağdat ile oynadığı ‘Kürklü Venüs’ oyunu 6 Şubat’ta DasDas Atölye’de sahnelenecek. Oyuncuların rolden role büründüğü ‘Kürklü Venüs’, büyülü bir atmosfer içinde, oyun içinde oyun kurgusu ile yazıldı. Sürpriz finali ile dikkat çeken oyundaki karakter değişimleri, seyircileri yüzleşmeleri gereken birçok soruyla karşı karşıya bırakacak. 
 
Mavi Sahne kapsamında tiyatroseverlerin izleyebileceği bir diğer oyun da A. Tansu Taşanlar ve Oya Unustası’nın rol aldığı ‘Çok Satanlar’… 13 Şubat’ta DasDas Atölye Sahne’de seyircilerle buluşacak fenomen dizi ‘House of Cards’ın yazarlarından Laura Eason’ın kaleme aldığı oyunda, internette yayınladığı müstehcen anılarıyla şöhreti yakalayan Ethan ve edebi yeteneğine rağmen tanınmayan Olivia’nın tesadüfen karşılaşmaları sonucu yaşananlar anlatılıyor.
 
DasDas Sahne’de, 7 Şubat akşamı Bernard-Marie Koltès'in yazdığı ve Rıza Kocaoğlu’nun oynadığı 4 sezondur devam eden ve büyük beğeni toplayan oyunu “Ormanlardan Hemen Önceki Gece” olacak. Sahnelenmeye başladığından beri kapalı gişe oynayan oyun, dünyanın neresinde olursa olsun “burası da benim evim” denilebilecek yerlerin tükendiği ve tek çözümün kendini koruyabilmek olduğu noktadan yola çıkıp koşulsuz ve beklentisiz bir “seni seviyorum”a uzanıyor. 
 
Aynı akşam ayrıca geçtiğimiz sezon sahnelenmeye başlayan İbrahim Selim’in yönettiği ‘Çirkin’ oyunu, tiyatroseverleri güzellik kavramını sorgulamaya davet edecek. Marius von Mayenburg’un kara komedisi olan oyun, insan bedeninin bir nesneye dönüştüğü, güzellik kavramının sosyal bir takıntı halini aldığı ve her şeyin satılık olduğu vahşi modern dünyadan sesleniyor. Edip Tepeli, Gizem Erdem, Ali Yoğurtçuoğlu ve Volkan Yosunlu’nun rol aldığı ‘Çirkin’, bu dünyada yolunu kaybeden bireyi absürt bir bakış açısıyla ele alıyor. Oyun, 7 Şubat’ta DasDas Atölye’de tiyatroseverlerle buluşacak. 
 
Aisykhylos’un 2500 yıl önce yazdığı ve bugüne kadar dünyanın dört bir yanında seyircilerle buluşan ve geçtiğimiz sezon DasDas’ta prömiyerini yapan “Yakaranlar”, 8 Şubat akşamı DasDas Sahne’ye konuk olacak. Oyunda, korunma ve yardım umuduyla Argos devletine sığınma talebinde bulunan 50 genç ve cesur kadının hikayesi anlatılıyor.
 
DasDas’TA HAFTASONU ÇOCUKLARI FARKLI OYUNLAR BEKLİYOR! 
 
En büyük hayali astronot olup uzaya gitmek olan Bağış, Astro Ay’a Tırmanıyor adlı oyunda serüvenine çocuk izleyicileri de davet ediyor. Gökyüzünün her zamankinden daha hareketli ve eğlenceli olduğu bir akşam, dostu Astro, Bağış’ı bir yolculuğa çıkarıyor. Alper Baytekin’in tasarlayıp yönettiği, ailelerin de keyifle seyredebileceği oyun, 9 Şubat’ta saat 13:00’da DasDas Atölye’de sahnelenecek.
 
Gizem Koçer ve Bağış Angigün’ün oynadığı ‘Pi Hanım’ın Tarifsiz Kurabiyeleri’ oyunu 10 Şubat’ta DasDas Atölye’de küçük tiyatroseverleri bekliyor. Geleneksel Benekli Kediler Günü’nde dağıtılacak kurabiyeleri yapmak için büyük bir sevinçle mutfağa giren aşçı Pi Hanım, beklemediği bir sürprizle karşılaşacak. Minik seyirciler “Sevilen kurabiyelerini yapabilecek mi?” sorusunun cevabını merakla bekleyecek. 
 
Erkan Avcı, Ferit Aktuğ, Özgün Aydın ve Hazal Türesan’ın rol aldığı DasDas’ın bu sezonki yeni oyunu ‘Timsah’, 9 Şubat akşamı DasDas Sahne’de! Oyun, en az hayatta şahit olduklarımız kadar “tuhaf ama gerçek” bir hikayeyi anlatıyor. İngiliz mizah yazarı Tom Basden’ın, Dostoyevski’nin aynı adlı öyküsünden esinle yazdığı ‘Timsah’, gösteri toplumunun sistemle el sıkışmayı seçen aktörleriyle, bir timsahın karnından “hesaplaşıyor”.
9 Şubat akşamı ayrıca Afife Jale ödüllü, Türkiye’nin genç kalemlerinden Firuze Engin’in yazdığı geçtiğimiz ay DasDas’ta prömiyerini yapan ve büyük beğeni toplayan ‘Güle Güle Diva!’ oyunu, tiyatroseverlerle buluşacak. Başarılı oyuncu Selen Uçer, temposu bir an olsun düşmeyen tek kişilik oyunda, izleyicinin hayatına başka kadınların öyküleri üzerinden ayna tutarken, unutulanları hatırlatıyor, hatırlananları ise yeniden düşündürüyor.  
 
10 Şubat Pazar günü Altıdan Sonra Tiyatro ve D22’nin ortak çalışması olan, George Orwell’in kült eseri ‘Hayvan Çiftliği’ sahnelenecek. Yönetmenliğini Yiğit Sertdemir’in üstlendiği oyunda Altıdan Sonra Tiyatro ve D22’den toplam 15 oyuncu yer alıyor. ‘Hayvan Çiftliği’nde bütün hayvanların eşit ama bazılarının daha eşit olduğu bir çiftlik ortamından yola çıkarak dünyada var olan düzene dair sorular sormaya devam ediliyor.
 
Geçtiğimiz sezondan bu yana kapalı gişe oynayan ‘Joseph K.’, 12 Şubat akşamında DasDas’ta tiyatroseverlerle yeniden buluşuyor. Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber ve Özgün Aydın’ın rol aldığı oyun, İngiliz yazar Tom Basden’ın imzasını taşıyor. Franz Kafka’nın ölümsüz eseri ‘Dava’dan uyarlanan oyunda bu kült yapıt, modern dünyanın labirentlerine bırakılıyor. 
 
Marsha Norman tarafından yazılmış Pulitzer Ödüllü oyun ‘İyi Geceler Anne’, 14 Şubat akşamı DasDas’ta ilk kez tiyatroseverlerle buluşacak. İki kadının, evde ve birbirlerinde sıkışmış hayatları tansiyonu yüksek bir psikodrama ile anlatılan, Lale Mansur ve Gizem Aldemir’in başrollerinde yer aldığı oyunu Yeşim Özsoy yönetiyor. 
 
15 Şubat akşamı ise “DasDas Sahne” özel bir konsere ev sahipliği yapacak. Koray Candemir ve Harun Tekin’in sevdikleri şarkıları çalıp seyircilerle evlerindeymiş gibi muhabbet ettiği, hep kapalı gişe devam eden "Şakalı Akustik", meydan sahne farkıyla izleyicilerle buluşacak.
 
Metropol İstanbul’daki yeni yerinde pek çok tiyatro oyunu ve konsere ev sahipliği yapan DasDas’ın biletleri Biletix’te satışta! Maximum Kart sahipleri, yüzde 10 indirimli olarak biletlerini satın alabilirler. 
 
Bilet Satış: www.biletix.com
Detaylı Bilgi: www.dasdas.com.tr
 
 
5 Şubat Salı 20.30 Zengin Mutfağı
5 Şubat Salı 21.00 Şimdiki Zaman
6 Şubat Çarşamba 21.00 Anadolu Efes Mavi Sahne: Kürklü Venüs
7 Şubat Perşembe 20.30 Ormanlardan Hemen Önceki Gece
7 Şubat Perşembe 21.00 Çirkin
8 Şubat Cuma 20.30 Yakaranlar
9 Şubat Cumartesi 13.00 Astro Ay’a Tırmanıyor
9 Şubat Cumartesi 20.30 Timsah

Anahtar Kelimeler: dasdas, dasdas sahne

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir