Eğitim

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Konservatuvarı İçin Geri Sayım Başladı!

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Konservatuvarı İçin Geri Sayım Başladı!

2023.09.17 00:00
| |
0
|
4692


Çolpan İlhan & Sadri Alışık Konservatuvarı'ndan ücretsiz eğitim almaya hak kazanmak için sayılı günler kaldı.


 

15 yıldır özel yeteneklere destek oluyor!

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Konservatuvarı’ndan ücretsiz eğitim almaya hak kazanmak için sayılı günler kaldı. 

İstanbul ve Ankara’da yaklaşık 25 senedir oyuncu yetiştirmeyi sürdüren Sadri Alışık Kültür Merkezi, 15 yıl önce ücretsiz olarak hayata geçirdiği “Çolpan İlhan &Sadri Alışık Konservatuvarı” ile tiyatro, sinema ve televizyon dünyasına yeni yetenekleri kazandırmaya devam ediyor.  Genç yeteneklerin yetişmesi için çalışmalarını sürdüren konservatuvarda, profesyonel eğitmen kadrosuyla seçilen öğrencilere yüzde yüz burs veriliyor.  SAKM Genel Sanat Yönetmeni Kerem Alışık’ın yanı sıra Derya Alabora, Şencan Güleryüz, Hicran Yavuz, Özgür Yalım, Bülent Develi, Mustafa Sancak, Pervin Atamert, Berktay Akyıldız gibi alanında uzman isimlerin derslere girdiği konservatuvarda eğitim iki yıl sürüyor.

Sadri Alışık Kültür Merkezi Genel Sanat Yönetmeni Kerem Alışık, “Bu mesleğe gönül vermiş yetenekli gençleri yetiştirmek, mesleklerini icra edecekleri fırsatları yaratmak bizim için mutluluk ve gurur kaynağı. Çünkü yaşamayı çalışmak, yorulmak ve üretmek olarak gören gençlerimizin geleceğine katkıda bulundukça, onlarla beraber daha güçleniyor ve kalabalık oluyoruz” dedi.

Sadri Alışık Kültür Merkezi İstanbul Akademisi’nde verilen eğitimde yetenek sınavını kazanan öğrenciler, eğitimlerinin sonunda SAKM kadrosuna seçilme imkânı bulurken kurumun imzasını taşıyan başarılı yapımlarda rol alma şansı yakalayacak. Son başvuru tarihi 15 Eylül olan Çolpan İlhan & Sadri Alışık Konservatuvarı’nın seçmeleri ise 20-21-22 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek.

Anahtar Kelimeler: Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu, Çolpan İlhan & Sadri Alışık Konservatuvarı

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir