Haber

Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali devam ediyor

Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali devam ediyor

2017.05.24 00:00
| |
0
|
2857


2. Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali birbirinden renkli oyunlar, atölyeler ve etkinliklerle devam ediyor...

ÇOCUK VE GENÇLİK TİYATROLARI FESTİVALİ TÜM COŞKUSUYLA DEVAM EDİYOR


Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın düzenlediği 12. Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali birbirinden renkli oyunlar, atölyeler ve etkinliklerle devam ediyor. 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde, 12 yıldır geleneksel olarak sürdürülen Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali, Şehir Tiyatroları’nın tüm sahnelerinde ve şehir merkezinde ve ilçelerde birbirinden renkli oyunlar, atölyeler ve etkinliklerle devam ediyor. 


Festivalin şehir merkezinde gerçekleşen görkemli açılışının ardından Japonya’dan, Kuklacı Yuki, “Gizli Dünya” adlı sıra dışı performansını, İspanya’dan Alta Gama “ Tutku” adlı sokak gösterisini, Fransa’dan Act2 Kumpanya Tiyatrosu “ Miravella” adlı oyununu, Bulgaristan’dan TiyatroTrio “ Dünyam” adlı oyununu, İstanbul Şehir Tiyatroları “Polyanna” adlı oyununu, Ankara’dan Garaj 1112 “İsimsiz Bahçe” adlı oyununu, Cengiz Özek Gölge Tiyatrosu “Çöp Canavarı” adlı oyunlarını sahnelediler.  


Şehir Tiyatroları bünyesinde varlığını sürdüren Gençlik Sahnesi ise “Antigone “ adlı oyunun ilk gösterimini festivalin ilk günü seyirci ile buluşturdu ve büyük beğeni topladı. Bu yıl çocuklara ve gençlere yönelik farklı atölyelerin de bulunduğu festivalde İtalya’dan Luigi Ciotta “Sahne Palyaçosu Atölyesi” Suna Turgut “Ana-Çocuk Atölyesi”, Güray Dinçol “Çocuklarla Hareket Atölyesi”, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi’nin “Oynamazsan Kırılırım” adlı atölye çalışmaları festival bünyesinde devam ediyor.


Bu yıl festivalin öne çıkan etkinliği ise “Benim de Bir Mektup Arkadaşım Olsun” adlı çocuklara yönelik çalışma oldu. Sahnelere ve etkinlik alanlarına yerleştirilen sembolik mektup ağaçları altında çocuklar için yurt dışından mektup arkadaşı edinmelerini sağlayacak form ve zarflar hazırlandı. Yüzlerce çocuğun yolladığı zarflar Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları aracılığı ile yurt dışındaki büyükelçiliklere gönderilerek çocukların yurt dışından mektup arkadaşı edinmeleri sağlanacak.


Çocukların doldurduğu salonlarda büyük bir beğeni ile takip edilen festival, 26 Mayıs Cuma gününe kadar oyunlar, farklı etkinlik ve atölye çalışmaları ile devam edecek.

 

Anahtar Kelimeler: eskişehir şehir tiyatroları, eskişehir çocuk ve gençlik festivali

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir