Eğitim

Çehov Ekolü Yeditepe Üniversitesinde

Çehov Ekolü Yeditepe Üniversitesinde

2017.05.31 00:00
| |
0
|
4166


Yeditepe Üniversitesi, Avrupa’nın önde gelen oyunculuk ekollerinden olan Michael Chekhov Europe ile birlikte “Oyunculuk Eğitimi Sertifika Programı” düzenliyor.

Ulrich Meyer-Horsch (Almanya), Marjolein Baars (Hollanda) ve Suzana Nikolic (Hırvatistan)’in eğitmenliğinde yürütülecek oyunculuk atölyesi, 9-13 Haziran 2017 tarihleri arasında Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde gerçekleşecek.
Programda, dünya edebiyatının önde gelen oyun ve öykü yazarlarından Anton Çehov’un yeğeni olan ve 20. yüzyılın en büyük oyuncularından biri olarak tanınan Michael Chekhov’un geliştirdiği oyunculuk yönteminin, ikinci kuşak varisleri olan eğitmenler, “Michael Chekhov Oyunculuk Tekniği”ni uygulayacak.

Toplam 6 Modül
Toplam 6 modül ve bir proje çalışmasından oluşan programda her modül, oyunculuk alanında belli bir hedefe yönelik 5 günlük bir atölye çalışmasını kapsıyor. 6 modül ve projeyi tamamlayan kişiler, Michael Chekhov Europe ve Yeditepe Üniversitesi ortak sertifikasını almaya hak kazanacak. Ayrıca her modülün sonunda modülü devamsızlık yapmadan tamamlayan kişilere katılım sertifikası verilecek.

Hayal Et ve Yap
Hayal kurmayı yaratıcılığın özü olarak kabul eden Michael Chekhov, oyunculuk yönteminin temeline imgelemi yerleştirerek, oyuncunun zihninde oluşturduğu imgeleri sahne üzerinde dinamikleştirmeyi sağlayacak teknikler geliştiriyor. Michael Chekhov Oyunculuk Tekniği Eğitimi ile öğrencilerin özellikle konsantrasyon, imgelem, psikolojik jest, hayali atmosfer sayesinde kendileri üzerinde yeni keşifler edinmeleri hedefleniyor.

“yeditepe.edu.tr”, “michaelchekhov.eu” internet adreslerinden ve “0216 578 08 72” numaralı telefonlardan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler: Yeditepe Üniversitesi, oyunculuk, Michael Chekhov Europe, Oyunculuk Eğitimi Sertifika Programı, Michael Chekhov

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir