Eğitim

BursKumbaravan  # K ü l t ü r S a n a t B u r s u

BursKumbaravan # K ü l t ü r S a n a t B u r s u

2018.07.22 00:00
| |
0
|
10591


BursKumbaravan, kâr amacı olmayan, Üniversite Öğrencilerinin Kültür & Sanat bilgi ve tecrübesini arttırmak amacıyla -etkinlik sahipleri...

Nedir ?

BursKumbaravan, kâr amacı olmayan, Üniversite Öğrencilerinin Kültür & Sanat bilgi ve tecrübesini arttırmak amacıyla -etkinlik sahipleri ve yayınevlerinin de desteğiyle- ilk kez, Temmuz 2017 itibariyle başvuru almaya başlayan, #KültürSanatBursu sağlayan sosyal girişimdir. 

Amaç; ülkemizde faaliyette olan kültür ve sanat kurumlarıyla, üniversite öğrencileri arasında bir köprü olarak, karşılıklı etkileşimin sağlanması doğrultusunda daha kültürlü, sanatla iç içe bireyler yetişmesine neden olarak ülkemizi kalkındırmaktır. Bu köprüyü ayakta tutan şüphesiz en önemli unsur, bursiyerlere bu imkanların sağlanması amacıyla maddi desteğini esirgemeyen, öğrencilere 'Bilet' ve 'Kitap' satın alarak onlara burs veren kişi ve kurumlardır. 

Kültür & Sanat Bursları, 2. Sanat Müzik, 3. Sanat Tiyatro, 5. Sanat Edebiyat ve 7. Sanat Sinema sanatlarından oluşmaktadır. Burs sağlamak isteyen kişi ve kurumların isteğiyle de, burs adı ve içeriği oluşturularak öğrencilerin faydalanması amaçlanmaktadır. Bu bağlamda öğrenci sayı sınırı olmaksızın, olabildiğince fazla öğrenciyi kültür ve sanatla buluşturmayı arzulamaktayız. Öğrencilere aktarılacak burslar; nakit para, hediye çeki ve benzeri unsurlar olmayıp, öğrencilerin onayıyla, tüm burs paketleri, 'Bilet' ve 'Kitap' tan oluşmaktadır. 

İlk Yıl Başvuruları 17 Temmuz - 30 Eylül 2017 tarihleri arasında 554 Başvuru alınmış olup, 122 aday başvuru gereklerini yerine getirmiştir. 2.Sanat Müzik; 17 Öğrenci - 3.Sanat Tiyatro; 37 Öğrenci - 5.Sanat Edebiyat; 41 Öğrenci - 7.Sanat Sinema; 25 Öğrenci başvurmuştur. 43 Öğrenciye Burs imkanı sağlanmıştır. 

İkinci Yıl Başvuruları 17 Temmuz 2018 - 30 Eylül tarihleri arasında olacaktır..

Amaç

Öğrencileri sigara, alkol ve uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve Kültür ve Sanatın etkisiyle bu alışkanlıkları yerine “Kitap Okuma” “Oyun - Film İzleme” “ Müzik Dinleme” alışkanlarını kazandırmak.

Kitap okuyan, Tiyatro Oyunu - Sinema Filmi izleyen, Müzik dinleyen gençler yetiştirerek, ülkemizi kalkındırarak, dünya devletleri içerisinde çağdaş, sosyal, ekonomik ve ticari olarak lider ülke olmak ve sürdürülebilir kılarak daha iyi, daha yaşanası bir dünya için faaliyette olmak.

Nasıl ?

BursKumbaravan,"Sürdürülebilirlik" bakış açısıyla kurduğum sosyal girişimdir.
                
Ülkemizde, Kültür & Sanatın gelişmesi ve daha çok öğrencinin Kültür & Sanatla buluşmasıyla, millet olarak kalkınabileceğimize inanıyorum.
Öğrenciler ve öğrencileri destekleyen kişi ve kurumlar arasında bir köprü oluşturmanın uygun olacağını düşündüm. Tüm yapılanma sürecini, öğrencilere ve onlara burs sağlayacak kişi ve kurumlara danışarak geçirdik, dinledik, öğrendik,içselleştirdik ve uyguluyoruz. 
BursKumbaravan'ın öğrencilere sunduğu en önemli ve hep var olacak özellikleri; öğrencilere 'Eşit' olacağız ve onlarla 'İletişim' kuracağız, sordukları her soruya, dile getirdikleri her duygu ve düşünceye kulak vereceğiz, onları mantık ve doğruluk çerçevesinde, ikna olmaları üzerine açıklama yapacağız. 

Bu bağlamda onlardan beklentimiz önce bizimle iletişim kurup, bir cevap aldıktan sonra yargıya varmaları olacaktır. Destekçilere 'Şeffaf' olacağız, burs verdikleri tüm bursiyerlerin durumlarını ve diğer tüm süreçleri online olarak sürekli takip ve kontrol edebilecekler. 'Güven istenmez, verilir.' prensibi ile hareket ediyoruz ve tüm süreçleri geliştiriyoruz.

Öğrenci Başvuruları

Türkiye Cumhuriyeti veya Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan,
MEB - Milli Eğitim Bakanlığına veya YÖK - Yüksek Öğretim Kurumuna bağlı bir okulda öğrenci olmak ve öğrenciliğini E-Devlet üzerinden alınan güncel tarihli öğrenci belgesi ile belgeleyen,    ( Anaokulu, İlköğretim, Lise, Açık Öğretim, Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora )
Maddi imkanının 'Bilet' ve 'Kitap' satın almaya yetersiz olan
Sağlanan burslar nakit para, hediye çeki vb. olmayıp tamamen 'Bilet' ve 'Kitap' tan oluşmaktadır.
Sağlanan tüm burslar karşılıksız olup geri ödeme veya hizmet yükümlülüğü içermemektedir. Ancak isterlerse bursiyerlerin sosyal projelerimizde yer alması tercih edilir.
Bursiyerler, burs özelinde bir kriter olmaması dahilinde, izlemek istedikleri filmleri, tiyatro oyunlarını, okumak istedikleri kitabı, gitmek istedikleri konseri, dinlemek istedikleri sanatçıyı mevcut süre zarfında kendileri seçeceklerdir.

# K ü l t ü r S a n a t B u r s l a r ı

Burs atamaları öğrenci talep ve isteklerine göre 'Eşitlik' ilkesi gereği tamamen rastlantısal olarak yapılmaktadır. Burs ya da burslar, burs sağlayan kişi ve kurumlarca kendilerine verilen 'Referans Numarası' ile 'Bursiyerler' bölümümüzde takip edebilirler. Öğrencilerin, burs sağlandıktan sonra ‘Burs Kullanımlarını’ yine 'Bursiyer' bölümünden takip edebilmektedirler.

Sağlanan burslar neticesinde, bursiyerler burslarının devamı için okudukları kitaba, izledikleri etkinliğe ait duygu ve düşüncelerini, bir fotoğraflarıyla bizimle paylaşmaları sonrasında Kumbaravan.com/Duvar.html sosyal girişimimizde, Kültür ve Sanat sektörü paydaşları ve halkımız ile paylaşılacak, burs sağlayan kişi ve kurumlar ‘Şeffaf’ olarak gözlemleyebileceklerdir.

Burs kazanan adaylar; Burs sağlandığı anda haberdar edilirler.

BursKumbaravan, bursiyerlerin iletişimi ve gerekli prosedürleri düzenli, sağlıklı bir şekilde sağlamaması durumda; burs veren kişi ve kurumun onayına, bilgisine ihtiyaç duymaksızın, burslarının kesilmesini ve başka bir öğrenciye aktarılmasını ve benzeri tüm hakları her daim saklı tutar. Burs veren kişi ve kurumun verdiği tüm 'Bilet' ve 'Kitap' lar her koşul ve şartta öğrencilere kullandırılacak olup verilen referans numarası ile her daim takibi ve gözlemlenmesi mümkündür.

Sağlanan, satın alınan tüm burslar, tamamen karşılıksız olup, Burs Kumbaravan veya sizin, bursiyerlerden geri ödeme veya hizmet yükümlülüğü ve benzeri hakkı hiç bir koşul ve şartta bulunmamaktadır. Ancak isterlerse bursiyerlerin; Burs Kumbaravan sosyal projelerinde yer alması tercih edilir. Eğer sizin önereceğiniz bir sosyal proje var ise, bu projeler tüm bursiyerlere duyuru olarak yayınlanabilecektir, bursiyerler isterlerse bu projelerde yer almayı tercih edebilirler.

Sağladığınız burs ya da burslar, 'Burs Verenler' bölümünde oluşturacağımız, size ait profilinizde bursiyerlerinizi ayrıca takip ve gözlemleme fırsatı bulabilirsiniz. Söz konusu profili tüzel kişilik ya da kurumunuzun adına olabileceği gibi, merhum, ebediyete göç etmiş bir kişi adına da olabilir. Gerçek kişi adına böyle bir profil açılması söz konusu değildir. Profilde; merhum kişi ise adı ve soyadı, mesleği ve benzeri belirtilmek istenen bilgi ve merhum adına neden burs sağlandığına dair bir niyet yazısı yer alacaktır. Kurum ise; bir kurum logo görseli, kurum bilgileri ve neden burs sağlandığına dair bir niyet yazısı yer alacaktır.

Burs ya da burslar satın almanız sonrası tüm işlemler online ve otomatik olarak yapılmaktadır. Süreç hakkında bilgi almak isterseniz, soru, sorun, öneri ve görüşleriniz için; Bilgi@Kumbaravan.com e-posta adresi ile, 0 545 860 99 22 numaralı telefon ve WhatsApp hattı ile bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Kurumunuza ait web sayfanızda sosyal projeler bölümünde Bursiyerlere ve BursKumbaravan’a yer vermenize çok sevineceğimizi belirtmek isteriz.

 

Kumbaravan.com/Burs.html
Bilgi@Kumbaravan.com – 0 545 860 99 22

Anahtar Kelimeler: burskumbaravan, kumbaravan, kültür sanat bursu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir