Haber

İzlemeniz gereken 12 yeni oyun (Ekim 2016)

İzlemeniz gereken 12 yeni oyun (Ekim 2016)

2016.10.18 00:00
| |
0
|
5059


2016-2017 Sezonu Ekim ayı itibariyle başladı. Bu sezon sahnelenecek izlemeniz gereken birbirinden güzel tiyatro oyunlarını sizler için derledik.

2016-2017 Sezonu Ekim ayı itibariyle başladı. Bu sezon sahnelenecek izlemeniz gereken birbirinden güzel tiyatro oyunlarını sizler için derledik. İşte o oyunlar...


1. Nefesinizi Nasıl Tutarsınız? / DOT

Dot, Nefesinizi Nasıl Tutarsınız oyununun yeni sezonda Murat Daltaban’ın yönetimiyle sahnede olacağını duyurdu. Oyun, Kasım’da seyircisiyle buluşacak.

 


2. Kozalar / Pangar

Demet Evgar öncülüğünde kurulan Pangar Tiyatro’nun yeni oyunu Kozalar, Uluslararası Avignon Festivali’nin ardından Türkiye’de de prömiyerini yapıyor. Usta oyuncu Ayşenil Şamlıoğlu’nun yönettiği oyunda Demet Evgar, Binnur Kaya ve Esra Dermancıoğlu’nu seyredeceğiz. Oyun, 25 ve 30 Ekim tarihlerinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde.

 


3. Pera'nın Zamanı / Altıdan Sonra Tiyatro

Altıdan Sonra Tiyatro’nun bu sezon büyük merakla beklenen oyunu Pera’nın Zamanı, 1 Ekim tarihinden itibaren Pera Palace Hotel Jumeirah’ta seyircisiyle buluşuyor.

 


4.  Baba ve Piç / Talimhane Tiyatrosu

Talimhane Tiyatrosu’nun bu sezon merakla beklenen oyunu Baba ve Piç seyircisiyle buluşuyor.“Elif Şafak'ın bir dönem çok tartışılan ve hakkında soruşturmalar açılan, ancak yine de yazarın en çok okunan romanlarından biri olan Baba ve Piç ülkemizde ilk kez sahneleniyor.

 


5. Torun İstiyorum / Moda Sahnesi

Moda Sahnesi, Thomas Jonigk’in yazdığı, dilimize Siber Arslan Yeşilay’ın çevirdiği ve Kemal Aydoğan’ın yönettiği Torun İstiyorum ile kapılarını açıyor. Oyunun kadrosunda Nazan Kesal, Münircan Cindoruk, Caner Cindoruk, Aslı Samaz, Hülya Gülşen, Bülent Çolak ve Ahsen Özercan var. 

 


6. İvan İvanoviç Var Mıydı Yok Muydu? / Tiyatro Adam

Tiyatro Adam, yeni sezonda bir Nazım Hikmet oyunuyla izleyicisinin karşısında olacak: İvan İvanoviç Var Mıydı Yok Muydu… 

 


7. Tüy Kalemler / Tatbikat Sahnesi

Marquis de Sade’ın hayatının bir bölümü Erdal Beşikçioğlu rejisi ile anlatıyor. Oyunda Burak Sergen, Gökhan Soylu, Saygın Soysal, Melisa Şenolsun, Işık Erdoğan, Diren Yurtseven, Onur Erolus, Buğra Orhan, Beril Öztarakçı, Sena Kelahmet, Metehan Aktaş, Ceren Aydın rol alıyor.

 


8. Kadınlar Filler Ve Saireler / BKM

Yaşamının umutsuzluğunu ve modern insanın yalnızlığını anlatan oyunun yazarı Yunus Emre Gümüş. Yönetmen koltuğunda ise Özen Yula var.

 


9. Sevdalı Bulut / Altkat Sanat

Nazım Hikmet’in Türkiye’de ilk kez 1968 yılında yayımlanan ve 1980 darbesinin ardından uzunca bir süre yasaklı kalan eseri “Sevdalı Bulut” yetişkinler ve çocuklar için bir masal niteliği taşıyor. “Masal dinlemek okumaktan iyidir. Başlayayım anlatmaya: Bir varmış, bir yokmuş”...

 


10. Antigone / Tiyatro Tatavla

"Nasıl olacak benim mutluluğum?.. Küçük Antigone nasıl mutlu bir kadın olacak?.. Payına düşen o küçük mutluluk lokmasını dişleriyle koparıp almak için her gün ne sıkıntılar çekmesi gerekecek?.. Söylesenize, kimlere kendisini satacak?...

 


11. Kundakçı / Oyun Atölyesi

Yazar Grigory Gorin’in oyunu Kundakçı, Haluk Bilginer’in çevirisi ve Muharrem Özcan’ın yönetimiyle Oyun Atölyesi sahnesinde. Bu sezonun yeni oyunlarından biri olan Kundakçı’nın oyuncu kadrosunda ise Tuna Kırlı, Devrim Özder Akın ve Muharrem Özcan gibi oyuncuları görüyoruz.

 


12. Yürüsem mi Sonuna? / Tiyatro Diftong

Memleketlerindeki savaş yüzünden göç yollarına düşmüş insanların hikayesi... Bir yere kök salamadıklarından oradan oraya sürüklenir, aşklarını, hırslarını, kırgınlıklarını yanlarında taşırlar. Gözlerini uzaklara diker, mutlu sonların hayaliyle beklerler...

 

 

Anahtar Kelimeler: top, top10

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir