Festival

Birlikte 10 Yıl

Birlikte 10 Yıl

2024.01.19 00:00
| |
0
|
1348


2014 yılının Ocak ayında yirmi üç kurucu tiyatronun Metin Güler başkanlığında İzmir'de kurduğu ve kurulduğu günden bugüne...

Ege Tiyatrolar Birliği 10 Yaşında

2014 yılının Ocak ayında yirmi üç kurucu tiyatronun Metin Güler başkanlığında İzmir’de kurduğu ve kurulduğu günden bugüne gerek bölgenin gerekse de ülkenin tiyatronun gelişimine önemli katkılar koyan Ege Tiyatrolar Birliği 10 Yaşında.

Ege bölgesi ve Ege denizine kıyısı olan illerin kapsadığı Ege Tiyatrolar Birliği İzmir, Muğla, Aydın, Denizli, Uşak, Afyonkarahisar, Manisa, Balıkesir, Çanakkle ve Edirne’den altmış dört üyeye sahip. On il ve onlarca ilçeden üyesi bulunan birlikte; şehir tiyatroları, belediye tiyatroları, özel tiyatrolar ve dernek tiyatroları üye olarak bulunmakta. Kurulduğu günden bu güne hem sosyal farkındalık, hem mesleki dayanışma, hem mesleki üretimler hem de toplumsal süreçler içerisinde yer alan birlik ülkenin mesleki örgütlenmeleri içerisinde de değerli bir kaplamakta.

On yıllık süreç içerisinde; farklı kentlerde on iki tane Ege Tiyatro Buluşması, çeşitli kentlerde tiyatro günleri, tiyatro festivalleri, atölye paylaşımları, kostüm dayanışması yapan birliğin ülke tiyatrosuna armağan ettiği iki üretimi senelerdir aralıksız sürmekte. Bunlardan biri yedi senedir yapılan ve yüzlerce meslektaşın buluştuğu “Tiyatro Kampı”… Diğeri ise beş senedir yapılan ve önemli bir vefa örneği olan “ Özdemir Nutku Tiyatro Öğülleri”… Ege Tiyatrolar Birliği ülkemizin büyük yara aldığı deprem döneminde ise çok büyük bir kampanya düzenleyerek bölgeye gitmiş, çocuklara yönelik moral etkinlikleri yapmış, onlara çeşitli hediyeler sunmuştu.

Paylaşmanın, dayanışmanın ve üretmenin gücüyle; 10 Yaşındayız

Ege Tiyatrolar Birliği Kurucu başkanı Metin Güler 10. Yıl ile ilgili şöyle konuştu. “ Birlikteysek; güçlüyüz!” diyerek yola çıktığımız günün üzerinden koskoca on sene geçmiş. Paylaşmanın, dayanışmanın ve üretmenin gücüyle on yaşındayız! Güçlenerek… Öğrenerek… Ve en önemlisi birlikte güçlenerek… Bizi biz yapan bütün değerlere selam olsun… Bize omuz veren herkese selam olsun… Bize kapılarını açan bütün kentlere selam olsun… On yılın bütün zamanlarına selam olsun… Onbirinci seneye selam olsun! “ dedi…

Anahtar Kelimeler: kıyı ege ve ege tiyatrolar birliği, metin Güler

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir