Eğitim

Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü

Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü

2018.07.17 00:00
| |
0
|
9756


Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü, yaratıcı, yorumcu ve eğitimci kimlikleriyle fark yaratan oyuncular yetiştirmeyi hedeflemektedir.

BİLKENT TİYATRO BÖLÜMÜ 

Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü'ne Hoş Geldiniz, 
​    
Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü, yaratıcı, yorumcu ve eğitimci kimlikleriyle fark yaratan oyuncular yetiştirmeyi hedeflemektedir. Devlet Sanatçısı Cüneyt Gökçer (1920-2009) önderliğinde 1985'te kurulmuş olan bu bölüm, Türkiye'nin sanat yaşantısına çağdaş bir yön kazandırmaya devam etmektedir. Bölümün kuram ve uygulama içerikli programı, tanınmış sanatçı ve eğitmenlerden oluşan uluslararası bir öğretim kadrosunca yürütülmektedir.

Bilkent Tiyatrosu, Bilkent Tiyatro bölümü öğretim üyeleri ve öğrencilerinden oluşur ve tiyatro bölümü öğretim üyeleri ve konuk yönetmenlerin sahnelediği öğrenci oyunlarını güz ve bahar sezonlarında sanatseverlerin ilgisine sunar.  Bölüm öğrencileri yetkin bir ders programıyla oyunculuk lisans eğitimi alırken MSSF Ana Sahne'de ve Oda Tiyatrosu'nda sergilenen oyunlarla dört yıl boyunca sahne arkası tecrübe edinir ve üçüncü sınıfta iki dördüncü sınıfta iki oyun olmak üzere toplam dört oyunda rol almış olarak mezun olur.

Bilkent Çocuk Tiyatrosu Programı dört dönem boyunca hafta sonu 8-10 yaş grubu ve 11-14 yaş grubu çocuklarına oyunculuk eğitimi verir.  Sahne hakimiyetini erken yaşta geliştirmek üzere tasarlanmış fiziksel eğitim ağırlıklı bu programı tamamlayan öğrenciler iki yıl sonunda sertifika kazanmaktadır.

Misyonumuz, öğrenmeye ve gelişime açık, donanımlı öğrenciler yetiştirmektir. Öğrencilerimizin, Türkiye'de ve tüm dünyada toplumların tiyatro ile ilişkisinde öncü olacak tiyatro sanatçıları olarak yetişmelerini hedefliyoruz.  

Yard. Doç. Jason HALE  
 Tiyatro Bölüm Başkanı 

Web Sitesi: Bilkent Üniversitesi 

Anahtar Kelimeler: bilkent üniversitesi

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir