Haber

Bilkent Tiyatrosundan

Bilkent Tiyatrosundan "Perşembe Geceleri"

2022.03.25 00:00
| |
0
|
1876


Her sezon Ankaralı tiyatroseverleri tiyatronun özgün eserleriyle buluşturan Bilkent Tiyatrosu, yeni oyunu...

BİLKENT TİYATROSU’NDA PERŞEMBE GECELERİ  “LE PRENOM ” 27 MART’TA İZLEYİCİYLE BULUŞUYOR

Her sezon Ankaralı tiyatroseverleri tiyatronun özgün eserleriyle buluşturan Bilkent Tiyatrosu, yeni oyunu Alexandre de La Patellière ve Mathieu Delaporte’ın yazdığı “Le Prénom” ile devam ediyor. Yönetmenliğini Işıl Kasapoğlu’nun üstlendiği oyun, Bilkent Tiyatro Bölümü ikinci mezuniyet projesi olarak sergileniyor. 27 Mart Dünya Tiyatro Günü'nde prömiyer yapacak olan oyun, Bilkent MSSF Ana Sahne’de 7, 14, 21 ve 28 Nisan’da saat 20.00’de sahnelenecek.

 Fransız yazarlar Alexandre de La Patellière ve Mathieu Delaporte’ın yazdığı oyun, Paris’te bir dairede geçiyor. Bir emlakçı, bir profesör, bir öğretmen, bir modacı ve bir tromboncu arasında geçen oyun, doğacak olan çocuğa verilecek sıradışı bir isim tartışmalarını içeriyor. Karşıt fikirler, yanlış anlaşmalar, gerekli gereksiz alınganlıklar ve gitgide yükselen tansiyonlar…

Bilkent Tiyatrosu, Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü öğrencileri ve öğretim üyelerinden oluşuyor. Doğukan Güllüpınar, Doğuş Bilgin, Eyşan Dönmez, Seda Soysal, Yağmur Elif Seber’in rol aldığı oyunun ışık ve ses tasarımı Yılmaz Ertekin, set tasarımı Özlem Gezgin  tarafından gerçekleştiriliyor. 27 Mart'ta sahnelenecek olan oyun, 7,14,21 ve 23 Nisan tarihlerinde saat 20.00’de Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Ana Sahne’de izlenebilir. Oyun biletleri bilet.bilkent.edu.tr’den temin edilebiliyor. 

Anahtar Kelimeler: bilkent tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir