Eğitim

"Ben Bir Başkasıdır!" Aşk ve Tutku Üzerine Oyun Yazarlığı Atölyesi

2018.03.19 00:00
| |
0
|
4430


Oyunları Dünya’nın en önemli tiyatro festivallerinden biri olan Avignon Tiyatro Festivali’nde sahnelenen David Leon, Fransız Kültür Merkezi işbirliğinde

Oyunları Dünya’nın en önemli tiyatro festivallerinden biri olan Avignon Tiyatro Festivali’nde sahnelenen David Leon, Fransız Kültür Merkezi işbirliğinde Mart ayında bir atölye ve söyleşi yapmak üzere İstanbul’a geliyor.


“Ben bir başkasıdır” fikri etrafında şekillenen atölyede David Leon katılımcıların içlerindeki yaratıcılığı keşfetmelerini sağlayacak bir yol izlemeyi hedefliyor. Yaratım sürecinde derin bir keşif yolculuğuna çıkılacak atölye dahilinde kişinin hayat hikayesinin yazarlığında nasıl bir rol oldığı da temel sorular arasında olacak.

David Leon, aynı zamanda son projesi olan “D’amour(s)” (Aşklar) isimli oyununun yazım sürecine İstanbul’da devam edecek. İstanbul’da bulunduğu sürede ‘aşk’ ve ‘arzu’ gibi kavramlar etrafında katılımcılarla bir dizi görüşme de gerçekleştirecek

Atölye Ayrıntıları

Tarih: 31 Mart Cumartesi
Saat: 13.00 -18.00
Yer: GalataPerform
Ücret: 250 TL (%40 öğrenci indirimi vardır.)

Başvuru için özgeçmişinizi [email protected] adresine yollayın.
 
David Leon Hakkında
Paris ve Montpellier Konservatuarları’nda Ariel Garcia Valdes, Laurence Roy, Dominique Valadie and Catherine Hiegel’den eğitim alan David Leon, aynı zamanda oyuncu ve eğitmen kimliğiyle de ön plana çıkıyor. David Leon’un oyunlarında ‘çocukluk’, ‘aile’, ‘delilik’ ve ‘dil’ gibi temalar önemli bir izlek oluşturuyor. David Leon’un alışılmışın dışında bir oyun yazma süreci var.

“Un Batman dans ta tête”, “Père et Fils”, “Un jour nous serons humains” ve “Neverland” gibi oyunları Fransa’nın tiyatro alanındaki en önemli yayınevi Éditions Espaces 34 tarafından yayınlanan David Leon’un alışılmışın dışında bir oyun yazma süreci var. Oyunlarında bir çok değişik sesi bir araya getiriyor ve seyirci için alımlama süreci bir yapbozun parçalarını bir araya getirmek gibi oluyor. Leon’un oyunlarını okumak ve izlemek kafa karıştırıcı, şaşırtıcı ve tuhaf bir serüven olarak nitelendirilebilir.


www.galataperform.com 

Our mailing address is: 
GalataPerform
Büyük Hendek Cad. No:21/1 Galata Kuledibi Beyoğlu
+90 212 243 99 91
Istanbul 34420
Turkey

Anahtar Kelimeler: David Leon, GalataPerform, oyun yazarlığı atölyesi, oyun yazarlığı

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir