Ödül

Asem Sanat Ödülü veriliyor.

Asem Sanat Ödülü veriliyor.

2023.04.13 00:00
| |
0
|
1648


Ali Aslan'ın yaptığı ve o yıllardan bu yana birçok sanatseverin destek verdiği, çalışmalarında yer aldığı Aydın Sanat Etkinlikleri Merkezi...

ASEM SANAT ÖDÜLÜNÜ YALÇIN DİNÇER’E ARMAĞAN  EDİYOR

2007 Yılında kurulan, kurucu başkanlığını Ali Aslan’ın yaptığı ve o yıllardan bu yana birçok sanatseverin destek verdiği, çalışmalarında yer aldığı Aydın Sanat Etkinlikleri Merkezi Derneği, Tiyatro Gazetesi tarafından verilen 8. Uluslararası Anadolu Tiyatro Ödülleri kapsamında “Başarı Emek Ödülü”ne değer görüldü. Sosyal sorumluluk projeleri ile tiyatroyu halkın geniş kesimlerine taşıyan Asem Sanat,  Aydın’a gelen depremzede misafirler için çocuk oyunları ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi.

Derneğin Başkan Yardımcısı, eğitimci-yazar Büşra Elmaskaya ödülle ilgili şu açıklamalarda bulundu: 

“Asem Sanat, tiyatro ağırlıklı olmak üzere sanat alanında eğitim de dahil olmak üzere birçok proje gerçekleştiren, gönüllü destekçileri ile faaliyetlerini yürüten bir sivil toplum örgütü. Aydın’da hem kent merkezi Efeler’de hem de diğer ilçelerde oyunlar ve sanat etkinlikleri gerçekleştiriyoruz. Bu yaptığımız çalışmaların görünür olması ve Uluslarası Anadolu Tiyatro Ödülleri gibi saygın bir kurumdan “Başarı Emek Ödülü” almamız bizleri çok mutlu etti. Ne kadar doğru yolda olduğumuzu bir kez daha anladık. Bu ödülü, Asem Sanat’ın Onur Üyesi, Aydın’da tiyatro sanatının kurumsallaşması adına büyük emekleri geçen, duayenlerimizden rahmetli Sayın Yalçın Dinçer’e adıyoruz. Onun bıraktığı mirası, çocuklara ve gençlere tiyatro sevgisi aşılayarak sürdürmeye devam edeceğiz.” 

Ödül töreni 24 Nisan Pazartesi günü Mask-Kara Tiyatrosu Tamer Levent Sahnesi’nde yapılacak. 

Anahtar Kelimeler: yalçın dinçer

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir