Festival

8.Ayvalık Tiyatro Festivali'nde geri sayım başladı.

8.Ayvalık Tiyatro Festivali'nde geri sayım başladı.

2017.04.20 00:00
| |
0
|
4797


Bu yıl, başladığından beri en fazla katılım isteği gerçekleşti. 48 başvuru içerisinden, jürinin uzun incelemeleri sonucunda...

Ayvalık Kültür Sanat Derneği ve Ayvalık Sanat Derneğinin Ayvalık Belediyesi’nin, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, Ayvalık Ticaret Odası’nın, farklı kurum ve kuruluşlar ile Ayvalık esnafının desteklediği  8.Ayvalık Tiyatro Festivali’nde geri sayım başladı. 4-7 Mayıs 2017 tarihlerinde gerçekleşecek festivalde hazırlıklar tamamlanmak üzere. 

Bu yıl, başladığından beri en fazla katılım isteği gerçekleşti. 48 başvuru içerisinden, jürinin uzun incelemeleri sonucunda 14 oyunun seçilerek programa alındığı belirtildi.

Çocuk oyunlarına bu yıl da yer verildi. İki ayrı okulda “Çocuklarla Drama” çalışmalarının yanı sıra “Gençlerle Drama” çalışmaları, Oyun Yazarlığı Atölyesi, Canlı heykel performansları, Sokak Tiyatrosu ve söyleşiler yer almakta.

Göksel Kortay, Rasim Öztekin, Serhat Özcan, Füsun Kostak, Hakan Dursun, Yeşim Özsoy, Merve Engin, Savaş Özdural, Pelin Turancı’nın katılacağı söyleşiler de festivalin ayrı bir zenginliği. 


Festivale Yurtdışından katılan yazar, yönetmen Şaban OL dört gün boyunca yazarlık atölyesi, Gülşah Özdemir Koryürek ve Serel Alpan drama atölyeleri ile festivalde yer alacak.
Bu yılki Emek Ödülünün sahipleri iki değerli sanatçımız; Göksel Kortay ve Haldun Dormen.

Alternatif tiyatrolar ile ilgili belgesel bir film gösteriminin de yapılacağı festivalde film gösteriminin ardından Mahir Günşıray’ da söyleşiye konuk olarak katılacak.
 Halkımızı tiyatroya doyuracak ve sanatla donatacak festivale sayılı günler kala tüm gelişmeleri festivalin internet sitesi www.ayvaliktiyatrofestivali.com dan takip edebilirsiniz.
Halkımızı “ yaşadım diyebilmek için” salonları doldurmaya davet ediyoruz.


ATİF YÜRÜTME KURULU

Anahtar Kelimeler: ayvalık tiyatro festivali, ayvalık sanat derneği

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir