Festival

7. Bilkent Tiyatro Günleri Başlıyor

7. Bilkent Tiyatro Günleri Başlıyor

2018.06.14 00:00
| |
0
|
6844


Ankaralı tiyatroseverler bu yaz 7. Bilkent Uluslararası Tiyatro Günleri'nde geleceğin oyuncularını izleme fırsatı bulacak.

Ankaralı tiyatroseverler bu yaz 7. Bilkent Uluslararası Tiyatro Günleri'nde geleceğin oyuncularını izleme fırsatı bulacak. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları (MSSF) Tiyatro Bölümü, 17-22 Haziran 2018 tarihleri arasında Türkiye'nin tüm tiyatro bölümlerinin davetli olduğu Bilkent Tiyatro Günleri'ne ev sahipliği yapacak.

Türkiye’deki konservatuar ve tiyatro bölümlerinde geçen yıl sahneye konulan ve öğrencilerin rol aldığı 11 oyun Bilkent MSSF Tiyatro sahnelerinde festival kapsamında beş gün boyunca izleyicilerle buluşuyor.  Festivale bu yıl Haliç Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi katılıyor.

Festival Türkiye’deki tüm tiyatro bölümlerini ve konservatuar öğrencilerini bir araya getirmenin yanı sıra farklı ülkelerden tiyatro okullarıyla da Bilkent Uluslararası Tiyatro Günleri kapsamında buluşmayı hedefliyor. Festivalin bu yılki uluslararası konuğu ise Şanghay Tiyatro Akademisi olacak.

Festival,geleceğin oyuncuları için kapsamlı bir tiyatro paylaşımı fırsatı sunuyor

Bu yıl yedincisi düzenlenen Bilkent Uluslararası Tiyatro Günleri davetli okul ve toplulukların gösterileri, atölye çalışmaları ve forum gibi aktivitelerle geleceğin tiyatrocularını bir araya getirmeyi amaçlıyor. Festival komitesi başkanı, Bilkent Tiyatro bölümü öğrencisi Turgay Korkmaz, “Bizler tiyatro öğrencileri olarak gelecekte aynı mesleğin içinde yer alacağımız arkadaşlarımızla güç birliği ve bilgi paylaşımını sağlamak için bir tiyatro festivali düzenlemenin, aldığımız eğitimin ve vizyonun bize getirdiği bir misyon olduğunu hissetmekteyiz.Festivalde katılımcı olarak yer alacak her ekip ya da kişi tiyatro, oyunculuk sanatına dair bir paylaşımda bulunacak (oyun/atölye/söyleşi vb.). Bu paylaşımlarda tüm öğrenci arkadaşlarımız gibi festivale izleyici olarak katılan tiyatrosever herkes yer alabilecek. Oyunlardan sonra, oyun üzerine söyleşiler düzenlenecek ve bu sayede festival süresince orada bulunan kişiler sadece izleyici olarak kalmayacak aynı zamanda görüşlerini ve fikirlerini paylaşabilecekler” diyor. 22 Haziran’da sona erecek olan festival Ankaralı sanatseverlere açık.

Festival programı ve detaylı bilgiler için www.bilkenttiyatro.com

AYRINTILI BİLGİ İÇİN

BİLKENT TİYATRO GÜNLERİ 

Ebru Kaya ŞAHSUVAR, Tiyatro Böl. İdari Asistan: +90(312) 290 16 20
E-posta : [email protected]
Adres: BİLKENT ÜNİVERSİTESİ, MÜZİK ve SAHNE SANATLARI FAKÜLTESİ- TİYATRO BÖLÜMÜ, 06800 BİLKENT-ÇANKAYA/ANKARA

Anahtar Kelimeler: bilkent, bilkent tiyatro salonu, bilkent tiyatrosu, bilkent tiyatro günleri

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir