Festival

7. AYVALIK TİYATRO FESTİVALİ başvuruları devam ediyor.

7. AYVALIK TİYATRO FESTİVALİ başvuruları devam ediyor.

2016.02.16 00:00
| |
0
|
2670


Arkadaşlar arasındayken, ütopik olduğunu düşündüğünüz bir şeyi, muhabbet olsun diye, "öylesine" söylediğiniz şeyler vardır ya, işte öyle başladı bizim tiyatro festivalimiz.

- Yaa  arkadaşlar olmaz bu iş,
- olur,
- yapamayız,
- yaparız,
- nasıl olacak peki,
- bilmiyorum ama bir şekilde olacak!...


Festival öncesinde sarf edilen sözcüklerdi ve çok az bütçeyle gerçekleşmişti ilki. Kırılganlıklar, üzüntüler, kızgınlıklar, yorgunluklar, stresler, heyecanlar hepsi geride kaldı da, bu işin keyfi, mutluluğu damağımızda kaldı. Güzel dostluklar, paylaşımlar, deneyimler yaşandı Egenin bu güzel şehrinde.


   Bu güzel şehir can son yıllarda pazarına da tanık oldu. Göçmenlerin cansız bedenlerinin kıyılarımıza vurması bize çok dokundu. Ülkemizde, komşularımızda ve dünyada yaşananlar bize çok dokundu. Yaşamın içinden sanatı çıkardığımızda kalandır aslında tüm bu çirkinlikler. Yaşamı değerli, güzel, anlamlı ve yaşanılası kılan tek şeydir sanat. Bu yıl 29 Nisan-3 mayıs 2016 tarihlerinde 7.sini gerçekleştireceğimiz festivalimizin teması bu yüzden "Yaşama Tiyatro ile Dokunun" oldu.
   Yine bir çok kişi ve grup, çocuk oyunlarıyla, kuklalarıyla, sokak tiyatrolarıyla, mim gösterileriyle, danslarıyla, deneysel tiyatro anlayışlarıyla,  atölye çalışmalarıyla DOKUNACAKLAR bizlere. Usta oyuncu, yönetmen, eleştirmen ve yazarlarla söyleşi yaparak hem kendilerine güç hem de hayatımıza değer katacaklar.


   Amatör- profesyonel, tüm kişi ve grupları, çalışmalarını bizlerle paylaşmak için festivalimize davet ediyor, onları Ayvalık'ta görmeyi umuyoruz.


   25 mart 2016'ya kadar aşağıdaki adreslerden başvuru yapabilir, danışabilir, bilgi alabilirsiniz.


   Haydi YAŞAMA TİYATRO İLE DOKUNUN !

 

www.ayvaliktiyatrofestivali.com
ayvaliktiyatrofestivali@gmail.com  

 FESTİVAL YÜRÜTME KURULU

Anahtar Kelimeler: ayvalık tiyatro festivali, festival

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir