Festival

3.Hatay Tiyatro Günleri başlıyor.

3.Hatay Tiyatro Günleri başlıyor.

2024.05.24 00:00
| |
0
|
1630


Hatay'ın ilk tiyatro festivali bu sezon 3. kez seyirciyle buluşacak.

Hatay’ın ilk tiyatro festivali bu sezon 3. kez seyirciyle buluşacak. 2019 yılında başlayan festival yaşanan pandemi ve 6 Şubat depremlerinin ardından kısıtlı imkanlara rağmen oyunları seyirci ile buluşturuyor.

Hatay’da Sanat Girişimi ve Ortak Sahne’nin hiçbir destek almadan tamamen kendi imkanlarıyla başlatıp sürdürdüğü festivalde bu sezon doksandan fazla sanatçı sahne alıyor. Bölgede yaşanan depremin yaraları henüz sarılamamış ve etkileri devam ederken; iyileşmenin bir yolu da sanattan ve yan yana durmaktan geçtiği düşünen kültür sanat çalışanları bir araya geliyor.

Bölgede yaşanan deprem sonrası sezon açışını özellikle Kahramanmaraş’ta yapan Ortak Sahne’nin Genel Sanat Yönetmeni Mahmut Ünver; sezon boyunca Hatay’da her hafta perde açarak kamusal bir görevi üstlendiklerini vurguluyor. Devlet Tiyatroları’ndan bekleneni bir özel tiyatro olarak gerçekleştirmeye çalıştıklarını ve sezon boyunca “Tiyatro Hepimize İyi Gelecek” diyerek her hafta hiçbir destek almadan, salonlar kiralayarak seyirciyle buluştuklarını söylüyor.

3.Hatay Tiyatro Günleri bu yıl; depremde yaşamını yitiren Merve Kütükçü ve Barış Kütükçü anısına gerçekleşiyor. 

Anahtar Kelimeler: hatay tiyatro günleri

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir