Festival

19.Uluslararası İstanbul Kukla Festivali'nin hazırlıkları başladı.

19.Uluslararası İstanbul Kukla Festivali'nin hazırlıkları başladı.

2016.05.16 00:00
| |
0
|
4289


Almanya, Fransa, Hollanda, Hong Kong, İspanya, İtalya, Kore, Romanya, Rusya, Şili, Tayvan ve Türkiye’den dünyaca ünlü kukla ustaları Ekim 2016’da İstanbul’da sanatseverlerle bir araya gelecek...

Almanya, Fransa,  Hollanda, Hong Kong, İspanya, İtalya, Kore, Romanya, Rusya, Şili, Tayvan ve Türkiye’den dünyaca ünlü kukla ustaları Ekim 2016’da İstanbul’da sanatseverlerle  bir araya gelecek.

Festival Süresince AVM’lerde de Özel Gösteriler Yapılacak Dünyaca ünlü kukla ustalarının gösterileri AVM’lerde de ziyaretçilerle  buluşacak.

19. Uluslararası Kukla Festivali’nin etkinlikleri, kültür merkezleri, tiyatro sahneleri, üniversiteler ve halkla iletişimin en önemli merkezlerinden olan AVM ve Üniversite salonlarında gerçekleşecek.

İstanbul Karagöz Kukla Vakfı ve Festival Başkanı  Ödüllü Kukla Ustası Cengiz Özek;                             ”

 Uluslararası İstanbul Kukla Festivali süresince giderek birer yaşam merkezi haline gelen AVM’lerde de özel kukla gösterileri gerçekleştireceğiz. AVM ziyaretçileri de çok sayıda yabancı oyunları izleme fırsatı bulacaklar” diyor.

Her yıl dünyanın dört bir yanından geniş katılımla gerçekleşen Uluslararası İstanbul Kukla Festivali, bu yıl 19. kez perdelerini açarak sanatseverlerle 12-30 Ekim tarihlerinde buluşuyor. Festivale katılan ekipler, pek çok kukla oyunu, film gösterimi ve workshop çalışması yapacak. 


19. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali’ne Almanya, Fransa, Hollanda, Hong Kong, İspanya, İtalya, Kore, Romanya, Rusya, Şili, Tayvan ve Türkiye seçkin kukla gösterileriyle yer alacak. Katılan ekipler oyunlarıyla sanatseverlerle buluşacak. Bu yıl festivalde oyunların haricinde film gösterimleri ve workshoplar da yapılacak.  Böylece gençlere ve çocuklara kukla sanatı öğretilmesi ve yeni kukla ustaları yetiştirilmesi hedefleniyor.

Sanat Yönetmenliğini İstanbul Karagöz Kukla Vakfı Başkanı Cengiz Özek’in üstlendiği festivalin bütünleşik pazarlama çalışmalarını 1986’dan beri halkla ilişkiler ve stratejik pazarlama iletişimi alanının en deneyimli ve önde gelen şirketlerinden Beze Group yönetiyor. 

Anahtar Kelimeler: uluslararası istanbul kukla festivali, kukla, festival

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir