Ödül

 Ödüllü ve kahkaha garantili

Ödüllü ve kahkaha garantili "Yoldan Çıkan Oyun" yeni sezonda da devam edecek!

2016.08.28 00:00
| |
0
|
3111


Talimhane Tiyatrosu işbirliği ve Zorlu PSM prodüksiyonuyla sahneye konan Yoldan Çıkan Oyun.

Önceki yıl Londra’da gala yapan ve 2015 yılında Oliver Ödülleri’nde ‘En İyi Komedi Oyunu’ seçilen, Talimhane Tiyatrosu işbirliği ve Zorlu PSM prodüksiyonuyla sahneye konan Yoldan Çıkan Oyun (The Play The Goes Wrong), bu sezon da Zorlu PSM’de tiyatro severlerle buluşmaya devam edecek. Çevirisini Mehmet Ergen’in, yönetmenliğini ise Lerzan Pamir’in üstlendiği, ekranın sevilen komedi oyuncuları Sarp Apak, Bartu Küçükçağlayan ve Öner Erkan’ı aynı sahnede buluşturan oyun, 20. Afife Tiyatro Ödülleri “Haldun Dormen Özel Ödülü”ne ve 2016 Direklerarası Seyirci Ödülleri’nde “En İyi Ensemble (Canlandırmada Bütünlük)” ödüllerine layık görüldü.

İlk kez 2014 yılında Londra’da West End Duchess Theater'da Mischief Theater topluluğu tarafından sahneye konan Yoldan Çıkan Oyun, son yıllarda komedinin en beğenilen isimleri arasında yer alan Sarp Apak, Öner Erkan ve Bartu Küçükçağlayan’ın da aralarında bulunduğu genç bir oyuncu kadrosuyla Zorlu PSM’de 3. sezon başından beri sahneleniyor. Kadroda, tiyatro dünyasının genç ve yetenekli isimleri Defne Koldaş, Gökçen Gökçebağ, Güliz Gençoğlu, Kubilay Çamlıdağ ve Kemal Kayaoğlu da yer alıyor.

Oyun içinde oyun, izleyiciyi kahkahaya boğuyor

Oyun içinde oyun mantığıyla kurgulanan eser, 1920'lerde geçen gizemli bir cinayet hikayesi üzerine kurulu. ‘Malikanede Cinayet’ adlı polisiye oyunu sahneye koyan amatör bir tiyatro kumpanyasının, işi tam anlamıyla ellerine yüzlerine bulaştırmasını konu alıyor. Olası bütün aksilikler gerçekleşiyor, oyuncuların başına gelen binbir türlü terslik, izleyenleri kahkahaya boğuyor. Siyah-beyaz filmlerin karanlık dünyasını sahnelemeyi amaçlayan oyuncular, hayatlarının en zor iki perdesini yaşarken, seyircilere unutamayacakları bir gösteri sunuyor.

 

İlk “Haldun Dormen Özel Ödülü”...

 

Afife Tiyatro Ödülleri'nin fikir öncüsü Haldun Dormen'e teşekkür etmek amacıyla, ilk kez 2016 yılında verilen "Haldun Dormen Özel Ödülü"nün En iyi Komedi dalında ilk sahibi "Yoldan Çıkan Oyun" oldu. Kahkaha tufanı garantili oyun ayrıca, seçici kurul üyelerinin, Türkiye ve KKTC’de sahne açan tiyatroların sezon oyunlarında başarılı buldukları sanatçıları, halk jürisi (seyirci) olgusu ile değerlendirdikleri bir ödüllendirme sistemi “Direklerarası Seyirci Ödülleri”nde 2016 - En İyi Ensemble (Canlandırmada Bütünlük) ödülüne de layık görüldü.

Yönetmen : Lerzan Pamir

Çeviren : Mehmet Ergen

Oyuncular : Bartu Küçükçağlayan, Defne Koldaş, Gökçen Gökçebağ, Güliz Gençoğlu,

Kubilay Çamlıdağ, Öner Erkan, Sarp Apak, Kemal Kayaoğlu

Seanslar : 23-24 Eylül ve 7,8 Ekim Saat 21.00

Yer : Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Drama Sahnesi

Bilet fiyatları : Tam – 60.TL, Öğrenci – 40.TL.

 

Zorlu Performans Sanatları Merkezi Hakkında - www.zorlupsm.com

Anahtar Kelimeler: yoldan çıkan oyun, zorlu center, zorlu psm

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir