Haber

İdiopatik

İdiopatik "Bir Narsistin Günlüğü" Ankara'daydı ve Ankara'da

2024.06.10 00:00
| |
0
|
412


Yağmurlu bir Ankara akşamında, Ankara'nın merkezi Kızılay'da bulunan Ankara Yeni Sahnenin kapıları bir tek kişilik oyun performansına açıldı.


Beden Olarak Tek, Karakter Olarak Birçok Oyuncu

Adındandır ki oyunumuz narsist bir insanın yaşamından bir gününü ele alıyor. Oyunumuzun karakteri  Berika'yı başarılı oyuncu Miray Kotil canlandırıyor. Aynı zamanda kalemiyle de oluşturduğu karaktere sahnede de hayat vermiş oluyor. Yazarın oluşturduğu karakteri sevmiş olması oyun hakkında birçok soruyu da beraberinde getiriyor. Miray'ı mı izliyoruz, Berika'yı mı ? Bu sorunun cevabı olarak karşımıza Kubilay Karaburçak çıkıyor. Oyunun ritmini ve karakterlerin dozunu belirleyen yönetmen sade dekorla, seyirciyi yormayan bir oyun sunuyor.

Oyunculuk Önde Dekor Geride

Özel tiyatro izleyicisinin en büyük muzdariplik duyduğu konu dekordur. İdiopatik ise bu muzdaripliğini unutturan cinsten, az dekorla dizayn edilmiş bir sahne içeriyor. Tonlarca ağırlığında demir veya kalas içermeyen oyun; bir sinevizyon(kırılmaya çok doğru yansıtılmıştı.)ve birkaç kullanışlı dekor.

Miray Kotil Cesareti

Berika olarak sahnede gördüğümüz, oyun yazarı Miray Kotil, başarılı bir performansın ardından Ankara seyircisi karşısında alkış yağmuruna tutuldu.
Kotil'in yazarlık serüveninde şu anda da yazdığı dergi yazarlığı da aktif olarak devam etmektedir. Aylak Derginin bir yazarı olarak anılan Kotil, tiyatro yazarlığında da gelecek vaad ediyor.

Berika'nın her sabah 5.38'de karın ağrısıyla uyanmasını nedenini bilmekse derdiniz 14 Haziran 2024(Cuma) günü Fade/Ankara'da olmanız yeterli olacaktır.

İdiopatik "Bir Narsistin Günlüğü"
Tarih: 14 Haziran 2024(Cuma)
Yer: Fade Stage And Coffee/Ankara

 

Oyun Kadrosu:

Yazan-Oynayan: Güzide Miray Kotil Atalay

Yönetmen: Kubilay Karaburçak

Müzik: Emin Badın

Işık: Talha Sarp Üçgül

Teknik: Özbeyen Atalay

Anahtar Kelimeler: bir narsistin günlüğü

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir