Haber

 “DasDas”tan Aralık Ayına Sıcak Karşılama!

“DasDas”tan Aralık Ayına Sıcak Karşılama!

2017.11.28 00:00
| |
0
|
2743


İstanbul’un Batı Ataşehir’deki yeni sanat noktası DasDas, tiyatro ve müzik dolu programıyla Aralık ayına merhaba demeye hazırlanıyor.
İstanbul’un Batı Ataşehir’deki yeni sanat noktası DasDas, tiyatro ve müzik dolu programıyla Aralık ayına merhaba demeye hazırlanıyor. DasDas Sahne dikkat çekici oyunlarıyla, DasDas Müzik ise farklı tarzda konserleri ile Aralık ayında da İstanbullu sanatseverlerin cazibe merkezi olmaya devam edecek. 
 
 28 Kasım Salı akşamı, Twilight Zone serisinden uyarlama “Alacakaranlık Kuşağı” oyunu tekrar DasDas Sahne’de olacak. Birbirinden bağımsız ama yine de birbiriyle ilintili 6 Alacakaranlık Kuşağı hikâyesinden oluşan oyunun kadrosunda Ayşegül Tekin, Çağdaş Tekin, Doruk Şengün, Melina Özprodomos ve Oğuz Utku Güneş yer alıyor. 4 Aralık akşamı Alacakaranlık Kuşağı yeniden DasDas’ta sahnelecek. 
 
 
Ayrıca 28 Kasım akşamı DasDas Performans Sahnesi her biri de birbirinden komik hikayeleri ve sahnedeki neşesiyle cemiyet ortamında sayılan ve sevilen bir komedyen olmayı çoktan başarmış bir insan olan Alpay Erdem’i ağırlayacak. 
 
 “DasDas”ta geçtiğimiz sezon kapalı gişe oynanan ve bu sezonun da açılış oyunu olan “Joseph K” 29 Kasım’da iki ayrı performansla sahnede olacak. Kafka’nın “Dava” adlı eserinden uyarlanan oyunda Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber ve Özgün Aydın rol alıyor. Oyunda Joseph K. Franz Kafka’nın yüz yılı devirmesine rağmen zaman aşımına uğramayan Dava’sının yeniden görülmesi için modern dünyanın labirentlerine bırakılıyor.
 
Modern zamanların ozanı, birbirinden güzel şarkıların yaratıcısı, Türkiye’nin en özgün yorumcularından Hüsnü Arkan sevilen şarkılarıyla 29 Kasım’da DasDas’ta ilk kez sahne alacak. 
 
 
2 Aralık’ta bu yılın heyecanla beklenen oyunlarından “DasDas” prodüksiyonu “Uyarca” seyircilerle buluşacak. Friedrich Dürrenmatt’ın 1972’de yazdığı ama daha dün yazılmışçasına taze metni ile “Uyarca”yı usta oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan yönetiyor. Tansu Biçer, Mehmet Ali Nuroğlu, Arif Pişkin, Kanbolat Görkem Arslan, Zamire Zeynep Kasapoğlu, Serhan Onat, Armağan Döşlüoğlu ile Kudsal Döşlüoğlu’nun rol aldığı oyunda cesetleri çözeltip sıvıya dönüştüren bir bilim adamı, akıllara zarar bir cinayet şebekesi ve birbirinden tuhaf bir ilişkiler ağı yer alıyor. “Uyarca” 3 Aralık’ta da DasDas sahnesinde olacak.
 
2 Aralık akşamı ayrıca söz yazarı ve besteci kimliğiyle tanınan Korhan Futacı, Kara Orkestra ile karanlığa orkestral bir müzik tozu serpecek. Her biri birbirinden farklı bir ritüele dönüşen konserleri ile tanınan Korhan Futacı ve Kara Orkestra, bu sefer DasDas’ta müzikseverlere alemler ötesi farklı bir deneyim yaşatacak. 
 
3 Aralık Pazar günü çocuk oyunu “Şef Fırfır ve Yardımcısı Tüy” minik tiyatro severlerin karşısına çıkıyor. Alper Baytekin’in yazdığı, Derya Yıldırım’ın yönettiği ve Bahadır Buyruk ile Bağış Angigün’ün rol aldığı “Şef Fırfır ve Yardımcısı Tüy”ün pasta yapımı macerası, müzikli hareket tiyatrosu anlatımı ile 3 yaş üstü çocukların çok seveceği eğlenceli bir gösteri sunuyor. 
 
Altıdan Sonra Tiyatro’nun yeni oyunu “III. Richard” 4 Aralık akşamı tiyatroseverlerle ilk kez DasDas sahnesinde buluşacak. Yiğit Sertdemir’in yönettiği oyun Shakespeare’in unutulmaz eserini yeniden tiyatroseverlerle buluşturacak.
 
6 Aralık Çarşamba akşamı ise Bernard-Marie Koltès'in yazdığı, Rıza Kocaoğlu'nun rol aldığı “Ormanlardan Hemen Önceki Gece” DasDas’ta sahnelenecek. Melis Tezkan ve Okan Urun'un oluşturduğu sanat topluluğu biriken’in sahnelediği oyunda, sahnedeki "adama" eşlik eden müzik, video ve ışık tasarımı da Koltès'in bu şiirsel başkaldırısına hizmet etme amacını taşıyor. 
 
“DasDas” biletleri Biletix’te satışta!
Bilet Satış: www.biletix.com
Detaylı Bilgi: www.dasdas.com.tr
 
28 Kasım Salı 20.30 Alacakaranlık Kuşağı
28 Kasım Salı 21.00 Alpay Erdem
29 Kasım Çarşamba 20.00-22.00 Joseph K.
29 Kasım Çarşamba 23.30 Hüsnü Arkan
2 Aralık Cumartesi 16.00 20.30 Uyarca
2 Aralık Cumartesi 22.30 Korhan Futacı ve Kara Orkestra
3 Aralık Pazar 12.00 Şef Fırfır ve Yardımcısı Tüy (Çocuk Oyunu)
3 Aralık Pazar 17.00 Uyarca
4 Aralık Pazartesi 20.30 III. Richard
4 Aralık Pazartesi 21.00 Alacakaranlık Kuşağı
6 Aralık Çarşamba 20.30 Ormandan Hemen Önceki Gece
 
 
DasDas’ı Takip Etmek için:
www.facebook.com/dasdasistanbul
www.twitter.com/dasdasistanbul
www.instagram.com/istanbuldasdas

Anahtar Kelimeler: dasdas, dasdas sahne

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir