Haber

"Gergin Aile" oyunu başlıyor

2020.01.14 00:00
| |
0
|
1134


İnsanlık gitgide kendi dünyasında yalnızlaşıyor.

Dış etkenler ve bu etkenlere bağlı olarak gelen sosyal sorunlar da toplumun aile yapısında ciddi değişikliklere neden oluyor. Aile çatısının temelinde oluşan kırılmalar ise halkların beraberce mutlu yaşayamamasına neden oluyor. Gergin Aile adlı oyunumuzda da bu durumu gündeme getiriyoruz.

Bir ev ortamında birbirinden bağımsız 9 ayrı bireyin aynı çatı altında farklı dünyaları yaşamasına değinirken günümüz Japonya’sında ki aile yapısının değerlerini nasıl kaybettiğine değiniyor. Hikâye diğer bir bölümünde ise insanların kendi yaşamlarını beğenmeyerek diğer yaşamlara olan ilgilileri ile kendisini değersizleştirmesine yer veriyor. Yazar bu durumu her şeye rağmen sevdiği insan için hayvan olmayı kabul eden Osman karakteri ile izleyiciye ulaştırmaya çalışıyor.

Sevdiği kızı kaybetmemek için goril olmayı kabul eden Osman evde yaşayan diğer insanların keyfi işlerini yerine getirmeye başlıyor. Bir süre sonra sevdiği kadına başka insanlarında âşık olduğu ve mücadele vermeden ulaşmaya çalıştığını fark edince de artık çatışma ortamının doğduğunu düşünerek Goril olmaktan çıkarak özüne dönüyor ve silah kuşanarak çatışmaya başlıyor.

Hikâyemizde yazar alt metinde insan olgusunun içerisinde ki vahşilikten bahsediyor. Yıllardır koyunum da insan besliyormuşum demeye getiriyor. 
Hikayemiz de geçen ülke Japonya dır…​

SENARYO

Şükrü Üçüncü ​

GENEL SANAT YÖNETMENİ
Adnan Taç

YÖNETMEN 
Hüseyin Sabrı Kurtuldu ​

OYUNCULAR 
Asiye  - Kübra Genç
General-ül Fikret – Şükrü Üçüncü
Osman – Murat Küçük
Neriman – Gözde Aydın
Nebahat – Serpil Dere
Hicabi – Mahmut Mutaf
Kapıcı – Serkan Şahin
İtfaiyeci – Kemalettin Öztürk
Kasap – Mahmut Can Mutaf​

SES ve IŞIK 
Mustafa Zengin ​

KOSTÜM ve DEKOR
Sanat Ekibi

 

Anahtar Kelimeler: gergin aile

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir