Ödül

14. Direklerarası Ödülleri 2013-2014

14. Direklerarası Ödülleri 2013-2014

2014.05.19 00:00
| |
0
|
1472

Sizce Nasıl?

Seçici kurulun 2011 – 2012 sezonunda seyrederek başarılı olarak değerlendirdiği Oyunlar, Oyuncular ve Tiyatrolar belli oldu...
14. Direklerarası Ödülleri 2013-2014
 
Seçici kurulun 2011 – 2012 sezonunda seyrederek başarılı olarak değerlendirdiği Oyunlar, Oyuncular ve Tiyatrolar belli oldu...
 
ABU DABİ
 
DireklerarasıSeyircilerinin sınırlarımız dışındaki ikinci 
özellikli tiyatro ödülü.
 
Nisan ayında tamamen özel nedenlerle gittiğim Abu Dabi' de yaptığım araştırmada son yirmi yıldır Çocuk Tiyatrosu yapılmadığını öğrendim. Çok uluslu bir insan topluğunun da bulunduğu bu ortamda gönüllülerle tiyatro yapan tek tiyatro "Yeniden Doğuş" topluluğu "Emirlik Yazarlar Birliğinin" mekan desteği ile oyun çıkartıyorlar..
 
Direklerarası Audiences Association's second  "out of border" spacial theatre award.
 
Direklerarası Audiences Awarding Committee, announce that,  resuscitation theatre (an after-work theater) awarded for their unique and valuable theatre efforts in Abu Dhabi (UAE).  
 
Supporting by: Emirates Writers Union (Abu Dhabi)
 
Trojan Women, resuscitation theatre,  Abu Dhabi
Founder: Maggie Hannan
Director: Faisal Salah
 
KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ
 
Kıbrıs Türk Tabipler Birliğine, Meslek kuruluşları arasında Tiyatroya verdikleri 
önemle, kültürel sorumluluk anlayışı ile yarattıkları farklılık için;
 
Gine Amerikan Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi, Lefke Avrupa Üniversitesi ve Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Tiyatro Kulüplerine; tiyatro çalışmaları ile KKTC üniversiteleri olarak yarattıkları kültürel anlayış nedeniyle,
ve
KKTC'dek Tiyatro etkinliklerini; Oyun ve Tiyatro Oyuncularını 
haberleştirerek iç ve dış kamuoyu ile paylaşan Bağımsız Gazeteci - Yazar Hasan Çakmak'a Direklerarası Seyircilerinin teşekkürlerini sunuyoruz…
 
KKTC ÇOCUK OYUNLARI
 
Yapım: Masallar Tatlı Sonla Biter, Gazimağusa Sanat Tiyatrosu
 
KKTC OYUNLARI
 
Yönetmen: Ali Volkan, Ada, Alpay Volkan Tiyatrosu
 
Performans Ödülleri
 
Erkek Oyuncu: İsmail Özuçar, Cimrinin Uşakları, Baraka
Erkek Oyuncu: İlke Susuzlu, Dombula, Gazimağusa Sanat Tiyatrosu
 
Kadın Oyuncu:  
 
Kadın Oyuncu: Bilen Kılıç, Çıkmaz Sokak, Magem Tiyatro
Komedi Kadın Oyuncu: Özlem Erzen, Gumru, MESAD Cevdet Erzen Tiyatrosu
 
Tasarım Ödülleri
Kostüm Tasarımı:  İlke Olgun, Cimrinin Uşakları, Baraka
 
Ümit Veren Yeni Tiyatro Grupları: 
 
Topçuköy Kadınlar Birliği Tiyatro Grubu, Kadın Oyunları
Yeniboğaziçi Belediyesi Tiyatro Topluluğu, Baş Belası
Beyarmudu Belediyesi  Güney Mesarya Halk Tiyatrosu Ekibi, Nor Betmez
 
Genç Yetenek Ödülleri (KKTC)
 
Berk Makinistoğlu, Salaklar Sofrası, GÜSAT 
Meltem Canlı, Ağa, Alpay Volkan Tiyatrosu                        
Ercan Yaşaroğlu, Bana Bir Şeyler Oluyor, DAÜ Tiyatro Topluluğu
Çisem Yüzügüllü, Asiye Nasıl Kurtulur,  DAÜ Tiyatro Topluluğu
 
İSTANBUL 
 
Prodüksiyon:  Örümcek Kadının Öpücüğü, Tiyatro Hal
Sürekli Mükemmeliyet:  Defne Yalnız
Müzikal Prodüksiyon: Küskün Müzikal, Emek Sahnesi
Tek Kişilik Prodüksiyon: Aktör Kean, Eraslan Sağlam, Tiyatro Tatavla
Yönetmen: Oğuz Utku Güneş, Örümcek Kadının Öpücüğü, Tiyatro Hal
Oyun Yazarı: H. Can Utku, Üç Yapraklı Yonca, Tiyatro Öteki Hayatlar
Oyun Yazarı: Gökhan Eraslan, Vakti Geldi, İBB Şehir Tiyatroları
 
Yenilikçi Tiyatrolar:  Deccal, Ahşap Çerçeve Kukla Tiyatrosu           Teklif, Tiyatro Pol
 
Özgün Yeni Oyun: Karabatak, Tiyatro D22
 
Özel Ödül 
 
İBB ŞEHİR TİYATROLARI 
İBB Şehir Tiyatroları 100 yıldır yaşatan tüm emekçileri ve yöneticilerine İstanbul Seyircisine verdikleri kültür hizmetine Direklerarası Seyircileri Teşekkürlerini sunarlar.
 
Özel Ödül 
Kurum Çalışanlarının arasında güven, dayanışma ve motivasyonunu tiyatro çalışmaları ile sağlamak amacıyla sahnelenen yapımlara verilen ödüldür.
Yapı ve Kredi Bankası A.Ş
“Yaygara 70”
Yapı Kredi Çalışanları
Yönetmen: Tolga Pulat
Özel Ödül 
Cezaevi tutuklu ve hükümlülerinin aralarında güven, dayanışma ve motivasyonunu tiyatro çalışmaları ile sağlamak amacıyla yapılan çalışmalara verilen ödüldür.
Bu kategoride ilk ödül 2007 de Çanakkale Kapalı Cezaevi tutuklu ve hükümlülerinin sahnelediği “KAMYON” oyununa verilmişti
 
Ümraniye T Tipi Kapalı İnfaz Kurumu 
Kurum Müdürü Mehmet Çıtak 
 
Definename
Ümraniye T Tipi Kapalı İnfaz Kurumu tutuklu ve hükümlüleri 
Yönetmen:  Duygu Urgan
 
Yılın “BARIŞ” Temasına Uyan Oyun
Tiyatro alanındaki sivil toplum örgütlerinin 2013-2014 Tiyatro sezonu için belirledikleri “BARIŞ” temasına İstanbul’da uyan oyunlar:
 
Gezerken, Gezi Tiyatrosu
Bal Sineği, Dramatik Sahne Sanatları
 
Ensemble (Canlandırmada Bütünlük)
Ensemble: Arturo Ui’nin Önlenebilir Yükselişi, Tiyatro Adam
Komedi Ensemble: Kadınlar, Filler ve Saireler, Tiyatro 3
 
Performans Ödülleri
Erkek Oyuncu:  Sermet Yeşil, Savaş, Tiyatro Pürtelaş
Kadın Oyuncu: Özge Özder,  Müziksiz Evin Konukları, Tiyatro Kare 
Yardımcı Erkek Oyuncu: Haki Biçici, Huysuz, Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu 
Yardımcı Kadın Oyuncu: Zeynep Erkekli, Cimri, İstanbul Devlet Tiyatrosu 
Komedi Kadın Oyuncu:  Hanife Şahin, Lütfen Kızımla Evlenir misiniz?, İstanbul Devlet Tiyatrosu
 
Küçük Salon’da
Erkek Oyuncu: Göktay Tosun, Örümcek Kadının Öpücüğü, Tiyatro Hal
Kadın Oyuncu: Evrim Doğan, Şapkalı O. Çocuğu, İkinci Kat Tiyatro
Erkek Oyuncu: Ünal Yeter, Şapkalı O. Çocuğu, İkinci Kat Tiyatro 
 
Tasarım Ödülleri
Sahne Tasarımı: Ayhan Doğan, Shakespeare, İBB Şehir Tiyatroları
Kostüm Tasarımı: Tomris Kuzu, Huysuz, Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu
Efekt Tasarımı: Yiğit Sertdemir, Yirmi Beş, Tiyatro D22
Özgün Tiyatro Müziği: Selim Atakan, Huysuz, Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu 
Özgün Tiyatro Müziği: Engin Alkan, Küskün Müzikal, Emek Sahnesi
Koreografi: Arda Alpkıray, 3 Kadın Bin Turna, Tiyatro Tatavla
 
Ümit Veren Yeni Tiyatro Grupları: 
Tiyatro Durak, Titanik Orkestrası
Tiyatro İS, Sıfır Beden ve Bu Yol Cennete Gider
Tiyatro On, Bu Sonu Mutlu Biten Hikayelerden Değil
 
Genç Yetenek Ödülleri (İstanbul)
 
Ecem Uzun, Savaş, Tiyatro Pürtelaş
Berkay Tulumbacı, İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı, İstanbul Devlet Tiyatrosu
Selim Tezin, 20 Yaş, Müziksiz Evin Konukları, Tiyatro Kare 
Erkan Akbulut, 20 Yaş Hamlet, Altkat Sanat
Burak Aydın,  4-4-2, Oyuncu Tayfası 
 
Yeni Tiyatro Salonları
İstanbul Seyircisine sağladıkları yeni Tiyatro Salonları için Direklerarası Seyircilerinin teşekkürlerini sunuyoruz.
 
Kadıköy Terminal, Evren Duyal
Tiyatro Seyirlik, Hüseyin Avni Danyal
 
 Yayın Kuruluşları
Tiyatro Portal,
95.1 Özgür Radyo,
 
Direklerarası Seyircileri Seçici Kurul Özel Ödülleri
Jale Karabekir, 2000 yılından beri feminist tiyatro yapan dramaturg ve rejisör, bir Tiyatro İnsanı 
Aksine Tiyatro, Mendil Alır Mısınız?
Destar Tiyatro, Gor (Mezar)
 
Tiyatro Halkla İlişkiler Elemanları
Göktuğ Engel, Asmalı Sahne
Melis Karaman, Sahne Hal
Nejla Kıskaç, Tiyatro Karnaval
 
ADANA
 
Prodüksiyon: Sevgili Doktor,  Adana DT
Tek Kişilik Prodüksiyon: Devrim Evin, Bir İnsan, Bir Ağaç,Bir Köpek (Lazaritsa), Adana DT
Yönetmen: Gökhan Soylu, Kamyon,  Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu
Yönetmen: Levent Ulukut, Fadik Kız, Adana DT
 
Performans Ödülleri
 
Erkek Oyuncu: Veysel Sadak, Naaş-ı Muhteremler, Seyhan Belediyesi ŞT.
Erkek Oyuncu: Halil İbrahim Kurum, Buldumcuk Ailesi, Çukurova Belediyesi ŞT.
Kadın Oyuncu: Neslihan Yeten, Naaş-ı Muhteremler, Seyhan Belediyesi ŞT  
 
Tasarım Ödülü
 
Sahne Tasarımı: Mehmet Ali Zeren, Fadik Kız, Adana DT
 
Genç Yetenek Ödülleri (Adana)
 
Mazlum Taşkıran, Çöplük, Adana DT.
 
ANKARA    
 
Jüri Özel Ödülü (Kurum Tiyatrosu)
 
Ankara Barosu Tiyatro Topluluğu, Kutular
 
Jüri Özel Ödülü (Kurum Tiyatrosu)
 
Kurum Çalışanlarının arasında güven, dayanışma ve motivasyonunu 
tiyatro çalışmaları ile sağlamak amacıyla sahnelenen yapımlara verilen ödüldür.
 
Türk StandartlarıEnstitüsü (TSE) "Önce Kalite"
Yönetmen: Ufuk Ersoy
 
Tiyatro Ödülleri
 
Prodüksiyon: Hayvan Çiftliği, Ankara DT
Prodüksiyon: Mezarsız Ölüler, Tatbikat Sahnesi
Müzikal Prodüksiyon: Beş Para Etmez Varyete, Ankara Sanat
Tek Kişilik Prodüksiyon: Bizim Yunus, Ankara DT
Ensemble( Canlandırmada Bütünlük ): Sarı Zeybek, Ankara Halk Oyuncuları
Yönetmen: Barış Erdenk, Hayvan Çiftliği, Ankara DT
Oyun Yazarı: Gülşen Karakadıoğlu, Nehir, Ankara DT
Oyun Yazarı: Mehmet Yılmazsoy, Çöz Bakalım, Antik Tiyatro
 
Performans Ödülleri
 
Erkek Oyuncu: Bülent Çiftçi, Nereye, Ankara DT
Erkek Oyuncu: Mehmet Nurkut İlhan, Yobaz Ve, Ankara Tiyatro Fabrikası
 
Kadın Oyuncu: Sinem İslamoğlu, Beş Para Etmez Varyete, AST
Kadın Oyuncu: Begüm Topçu, Kuklacı, Tiyatro Cafe
 
Tasarım Ödülleri
 
Kostüm Tasarımı: Hakan Dündar, Hayvan Çiftliği, Ankara DT
 
Oyun Müziği:Cem İdiz, Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, Ankara Halk Tiyatrosu
 
Koreografi: Sibel Erdenk, Hayvan Çiftliği, Ankara DT
 
ANTALYA 
 
Prodüksiyon: KURTULUŞ, Antalya Devlet Tiyatrosu
Tek Kişilik Prodüksiyon: Abdullah Sürekli, Yahya Kemal – Kendi Gök Kubbemiz,  Kepez Belediye Tiyatrosu
Yönetmen: Ayşen ÖNDEŞ, Evlilik Yıldönümü, Tosmur Belediye Tiyatrosu 
Erkek Oyuncu: Sedat Mayadağ, Bir Daha Çal Sam, Antalya Devlet Tiyatrosu
Kadın Oyuncu: Hasibe ÖZGÜR, Carmela ve Paulino, ABT
 
Özel Ödül: 
 
HAKAN TÜTÜNCÜ – KEPEZ BELEDİYE BAŞKANI 
Arif Nihat Asya Açıkhava Tiyatrosu ve Erdem Bayazıt Kültür Merkezlerini Kepez Seyircisine sunan Sayın Hakan Tütütüncü’ye Direklerarası Seyircileri şükranlarını sunar.
 
BARTIN
 
Yönetmen:  Zafer Gecegörür, Yasak, Bartın Belediyesi Şehir Tiyatrosu
 
Ümit Veren Yeni Tiyatro Grubu 
 
Bartın Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genç Oluşum, Şair Evlenmesi
 
BURSA
 
Prodüksiyon: Yatık Emine, Ekim Sanat
Yönetmen: Sibel Özer Chulliat, Pigmalion/Bir Kadın Yarattım, Bursa DT
Yönetmen: Seçkin Kaymaz, Haydi Karına Koş, Nilüfer Kent Konseyi Topl.
 
Performans Ödülleri
 
Erkek Oyuncu: Ali Volkan Çetinkaya, Aşk Bir şey Değildir,Bursa DT
Erkek Oyuncu: Günay Y. Güney, Buzlar Çözülmeden, Bursa BBŞT
Erkek Oyuncu: Kemal Okur, Pigmalion/Bir Kadın Yarattım, Bursa DT
 
Kadın Oyuncu: Cansu Yılmaz, Martı, Bursa DT
Kadın Oyuncu: Esra Şengünalp, Yatık Emine, Ekim Sanat
Kadın Oyuncu: Nergiz Acar, Pigmalion/Bir Kadın Yarattım, Bursa DT
 
Yardımcı Kadın: Nergiz Acar, Martı, Bursa DT
 
Tasarım Ödülü
 
Koreografi: Eva Diyaroğlu, Pigmalion/Bir Kadın Yarattım, Bursa DT
 
Genç Yetenek Ödülleri (Bursa)
 
Sıdıka Derya Gümral, Aklı Olan Durmaz, Bursa DT
Samet Kurt, Haydi Karına Koş, Nilüfer Kent Konseyi
Alperen Çöl, Haydi Karına Koş, Nilüfer Kent Konseyi
Selim Karadana, Guguk Kuşu, Uludağ Üni. Oyuncuları
Can Kirit, Guguk Kuşu, Uludağ Üni. Oyuncuları
Osman Dönmez, Git Gel Dolap, Mavi Balon Tiyatro
 
Özel Ödül:
 
BURSA Büyükşehir Belediye Tiyatrosu’nun
 “Her Yerde Tiyatro” programı  ile
47 bin kişiye ulaşan Sosyal Sorumluluk Projesi için
Bursa Seyircisinin ve Direklerarası Seyircilerinin Teşekkürlerini sunuyoruz.
 
ÇORUM
 
Tek Kişilik Prodüksiyon: Şahin Örgel, Akıl Oyunları, Şahin Örgel Tiyatrosu
 
DENİZLİ
 
Prodüksiyon: Duvarların Ötesi, Denizli Belediyesi Şehir Tiyatrosu
 
Tasarım Ödülleri
 
Sahne Tasarımı: Osman Ceylan,Duvarların Ötesi, Denizli Belediyesi Şehir T. 
Işık Tasarımı: Önder Tahmaz, Duvarların Ötesi, Denizli Belediyesi Şehir Tiyatrosu
 
Ümit Veren Yeni Tiyatro Grubu 
 
Denizli Büyükşehirbelediyesi 
Genç Denizli Tiyatrosu, Çatlaklar Oteli
 
Özel ödüller
 
DENİZLİ BELEDİYESİ
Denizli Belediyesi Şehir Tiyatrosu
 
30 yıldır temaya uygun bir konsept’te Uluslararası Tiyatro Festivali düzenleyen 
Denizli Belediyesine Denizli Seyircisinin ve Direklerarası Seyircilerinin Teşekkürlerini sunuyoruz.
 
DİYARBAKIR
 
Kadın Oyuncu: Handan Ekici Çapanoğlu, Taziye, Diyarbakır DT
 
İZMİR 
 
Prodüksiyon: Bir 68 Efsanesi, Gaziemir Belediye Tiyatrosu
Oyun Yazarı: Halil Kırkayak, Seni Daha Çok Seviyorum İrina, Tiyatro Arkadaş
Oyun Yazarı: Mehmet Ümit Görgülü, Yunus (Aklın Gürültüsü), Yarın Oyuncuları
Yönetmen: Uğur İpek, Çöplük, Oyun Gemisi Tiyatro Topluluğu
rkek Oyuncu: Rüçhan Gürel,  Çirkin, Han Tiyatrosu 
Erkek Oyuncu: Burak Özhan, Ben Ruhi Bey Nasılım, Tiyatro Terminal
Kadın Oyuncu: Yasemin Şimşek Tüzün, Gitme Aklım Sende Kalır, Yeryüzü Sahnesi 
Toplu Canlandırma: Persapolis, Ege Üniversitesi Tiyatro Topluluğu 
Sahne Tasarımı:  Günnür Orhon, Ahududu, Karşıyaka Belediye Tiyatrosu
Kostüm Tasarımı: Işınsu Ersan, Psikoz,  Tiyatro Oyun Kutusu 
Oyun Müziği: Praksis Grubu, Diğerleri, Yenikapı Tiyatrosu 
Koreografi: Taylan Ağsakal, Şarlonun Günlüğü (sokak oyunu), Şeref Bey Tiyatrosu
 
Özgün Yeni Oyun: Debokrasi, Özel İzmir Tiyatro
 
“Genç Yetenek” Teşvik Ödülleri (İzmir)
Pınar Sayın,  Çeşme Belediye Tiyatrosu
Nevra Boztürk, Dikili Belediye Tiyatrosu
Kartal Can Ermiş, Oyun Gemisi Tiyatro Topluluğu
Mutlu İnal, Dikili Belediye Tiyatrosu
Dilara Çil, Menemen Belediye Tiyatrosu
 
“Mehmet Mutlu Kandemir” ve “Onur Kurtuluş” Özel Ödülleri
 
“Mehmet Mutlu Kandemir” ve “Onur Kurtuluş”un anısına, bu tiyatro ödülleri ailelerinin değerlendirmeleri ile önerilen oyuncu ya da topluluklara Direklerarası Seyircileri Ödül Platformunda verilmektedir.
 
Mehmet Mutlu Kandemir Özel Ödülü:  Dokuz Eylül Ünv. Tıp Oyuncuları
Onur Kurtuluş Özel Ödülü: Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Oyuncuları
 
Özel Ödüller
Kurum Çalışanlarının arasında güven, dayanışma ve motivasyonunu tiyatro çalışmaları ile sağlamak amacıyla sahnelenen yapımlara verilen ödüldür.
 
BBS  BASİSEN  İzmir,
Bahar Noktası, 
BASİSEN İzmir Tiyatro Grubu
Yönetmen: Sedar Saatman
 
Özel Ödül 
Dikili Belediyesinde yıllardır süren sanatsal çalışmalarını takdirle karşıladığımız
Gülay Demir’e 
Direklerarası Seyircilerinin Teşekkürlerini sunuyoruz
 
Özel Ödül 
Tiyatro Platformu ile gerçekleştirdiği "Çeşme'de Perdeler Papanmayacak" 
etkinliğini sürdüren 
Çeşme Belediyesi’ne
Direklerarası Seyircilerinin Teşekkürlerini sunuyoruz
 
Özel Ödül 
Mim Performans Sanatçısı, Kukla Oynatıcısı
İlker Kılıçer’in 
Farkındalık Yarattığı Sokak Oyunları Gösterileri için
Direklerarası Seyircilerinin Teşekkürlerini sunuyoruz
 
ERZURUM
 
Yönetmen: Gökhan Kocaoğlu, 80 Günde Devrialem, Erzurum DT
 
Performans Ödülleri
 
Erkek Oyuncu: Kuvvet Yurdakul, Maskeliler, Erzurum DT
Kadın Oyuncu: Nazlı Polattaş, Meraki, Erzurum DT
 
Tasarım Ödülü
 
Koreografi: Melike Durak, Yaşlı Kuklacı, Erzurum DT
 
ESKİŞEHİR
 
Prodüksiyon: Kurtuluştan Kuruluşa, Eskişehir BBŞT
Prodüksiyon: Fehim Paşa Konağı, Eskişehir BBŞT
Yönetmen: Tomris Çetinel, Fehim Paşa Konağı, Eskişehir BBŞT
Yönetmen: Hakkı Kuş, Dar Ayakkabı İle Yaşamak, Sui Generis
 
Performans Ödülleri
 
Erkek Oyuncu: Hakkı Kuş, Fehim Paşa Konağı, Eskişehir BBŞT
Erkek Oyuncu: Hüseyin Akçar, Dar Ayakkabı İle Yaşamak, Sui Generis
 
Kadın Oyuncu: Berçem Çelik, Dar Ayakkabı İle Yaşamak, Sui Generis
Kadın Oyuncu: Hande Özder, Kahraman Bakkal Süper Markete Karşı, Sui Generis
 
Tasarım Ödülü
 
Koreografi: Cihan Yöntem, Fehim Paşa Konağı, Eskişehir BBŞT
 
Genç Yetenek Ödülleri (Eskişehir)
 
Uğur Can Kalyoncu, Dar Ayakkabı İle Yaşamak, Sui Generis
Alperen Karakuş, Dar Ayakkabı İle Yaşamak, Sui Generis
 
KOCAELİ
 
Prodüksiyon: Çıkmaz Sokak Çocukları, Kocaeli Büyükşehir Belediye Tiyatroları
Müzikal Prodüksiyon: Tersine Dünya, Oyun İstasyonu
 
Yönetmen: Mehmet Çevik, Çıkmaz Sokak Çocukları, Kocaeli B. Belediye Tiyatroları
 
Performans Ödülleri
 
Erkek Oyuncu: Levent Muratoğlu, Çıkmaz Sokak Çocukları, Kocaeli BBT 
Kadın Oyuncu: Eylem Tanrıver Varlı, Töre, Kocaeli Büyükşehir Belediye Tiyatroları
 
Tasarım Ödülü
 
Işık: Cafer Yiğiter, Çıkmaz Sokak Çocukları, Kocaeli Büyükşehir Belediye Tiyatroları
 
Genç Yetenek Ödülü (Kocaeli)
 
Çağla Buldak, Töre, Kocaeli Büyükşehir Belediye Tiyatroları
 
Jüri Özel Ödülleri
 
Kurum Çalışanlarının arasında güven, dayanışma ve motivasyonunu 
tiyatro çalışmaları ile sağlamak amacıyla sahnelenen yapımlara verilen ödüldür.
 
TÜPRAŞ Tiyatro Topluluğu, Azizdan Nağmeler
 
Kocaeli Şehir Tiyatroları’na  
"Tır Tiyatrosu" ile seyirciye ulaşmaya çalışan Sosyal ve Kültürel Sorumluluk Projesi için Kocaeli Seyircisinin ve Direklerarası Seyircilerinin Teşekkürlerini sunuyoruz.
 
GİRESUN 
 
Yönetmen: Doğan Turan, Resimli Osmanlı Tarihi, Giresun Belediyesi ŞT
Oyun Yazarı: Serkan Kayacık, Kulaktan Kulağa (Uyarlama)
 
Performans Ödülleri
 
Erkek Oyuncu: Erdoğan Cüneyt  Kamanoğlu, Resimli Osmanlı Tarihi, GBŞT
Erkek Oyuncu: Ahmet Öndaş, Resimli Osmanlı Tarihi, Giresun Belediyesi ŞT
Kadın Oyuncu: Ayşegül Yenal, Resimli Osmanlı Tarihi, Giresun Belediyesi ŞT
 
 
Genç Yetenek Ödülü (Giresun)
 
Duygu Aydın, Resimli Osmanlı Tarihi, Giresun Belediyesi ŞT
 
Özel Ödüller
 
Giresun Belediye Başkanı Sayın Kerim Aksu’ya
Belediye bünyesinde G.B.Ş.T “Yürek Takımı”  Engelli Tiyatro Kurulmasına desteklerinden
ve  Giresun'da  tiyatro için gösterdiği çabaları için Giresun Seyircisinin
Direklerarası Seyircilerinin Teşekkürlerini sunuyoruz.
 
Doğan Turan
Geneksel Türk Tiyatrosu Uygulamalarından dolayı
 
ORDU
 
Yönetmen: Kamil Coşkun Çetinalp, Duvar, Ünye Belediyesi Şehir Tiyatrosu
 
Performans Ödülleri
 
Erkek Oyuncu: Mustafa Karadeniz, Duvar, Ünye Belediyesi Şehir Tiyatrosu
Erkek Oyuncu: Kerim Aydemir, Duvar, Ünye Belediyesi Şehir Tiyatrosu
 
SAMSUN
 
Özel Ödül
 
Yaşar Gündem, Samsun Sanat Tiyatrosu
Turne Tiyatrosu olarak yaptıkları çalışmaları Direklerarası Seyircileri olarak takdirle ile takip ediyoruz…
 
 
SİNOP
 
Ümit Veren Yeni Tiyatro Grubu 
 
Sinop Telvin Sanat Tiyatrosu, Paçi 
 
SİVAS
Prodüksiyon: Yunus Emre, Sivas DT
 
TRABZON
 
Yönetmen: Birkan Görgün, 50 M. Yüksekten Su Dolu Konserve Kutusuna Balıklama Atlamak,Trabzon Devlet Tiyatrosu
 
Oyun Yazarı: İbrahim Kavzoğlu, Biz Böyleyiz, Tiyatro Zinos
 
Performans Ödülleri
 
Erkek Oyuncu: Ceyhun Gen, 50 M. Yüksekten Su Dolu Konserve Kutusuna Balıklama Atlamak, Trabzon Devlet Tiyatrosu
 
Kadın Oyuncu: Fıtnan Didem Özkavukçu, 50 M. Yüksekten Su Dolu Konserve   Kutusuna Balıklama Atlamak, Trabzon Devlet Tiyatrosu
 
Tasarım Ödülleri
 
Sahne Tasarımı, Mahmut Mutaf,  Bi Sıkıntı Yok, Mizah Sanatı Derneği u
 
Gugulumdakiler Tiyatro Topluluğu
 
Kostüm Tasarımı: Elvan Hayali Demirci, Kuğunun Şarkısı, Trabzon Şiir Tiyatrosu
 
Genç Yetenek Ödülleri (Trabzon)
 
Kübra Genç, Bi Sıkıntı Yok, Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatro Topluluğu
 
 
VAN
 
Prodüksiyon: Ayı/Teklif, Van DT
 

Anahtar Kelimeler: direklerarası seyirci ödülleri

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir