Haber

"Seni Seviyorum Türkiye" oyunu Tahran'da sahnelendi

2018.01.30 00:00
| |
0
|
3841


Tahran'da düzenlenen Uluslararası Fecr Tiyatro Festivali kapsamında Türkiye'yi temsil eden "Seni Seviyorum Türkiye" adlı bir oyun sahnelendi.

Tahran'da düzenlenen Uluslararası Fecr Tiyatro Festivali kapsamında Türkiye'yi temsil eden "Seni Seviyorum Türkiye" adlı bir oyun sahnelendi.

Ceren Ercan’ın yazdığı ve Yelda Baskın’ın yönettiği "Seni Seviyorum Türkiye" adlı oyun bu sene 36'ncısı Tahran'da düzenlenen Uluslararası Fecr Tiyatro Festivali’nin 10.üncü gününde bu kentteki “Kaşkayi” tiyatro salonunda sanatseverlerle buluştu.

Oyunda; Alican Yücesoy, Defne Şener Günay, İrem Sultan Cengiz, Damla Karaelmas, Emre Koç rol alıyorlar. Oyunu koreografisi Melih Kıraç’a, dekor ve ışık tasarımını Cem Yılmazer’e, kostümleri Selin Ölçen’e, müzikleri Okan Kaya’ya ait.

Yönetmen Baskın AA’ya verdiği özel bir röportajda, “Fecr tiyatro festivaline özellikle de İran'ı ziyaret edeceğim için çok mutluyum. İranlı izleyicilerinin bu oyuna göstereceği tepkiyi merak ediyorum. Biz ve İran halkı ortak bir coğrafyaya sahibiz ve iki ülke halkları arasında yaşamı ilgilendiren birçok konuda ortak noktalar var” ifadelerinde bulunmuştu.

Geçtiğimiz 18 Ocak’ta Ferhat Mohendespur’un sekreterliğinde başlayan 36. Uluslararası Fecr Tiyatro Festivali bugün sona eriyor.

Anahtar Kelimeler:

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir