Haber

Zehirli Sarmaşık Atölye Tiyatrosunda

Zehirli Sarmaşık Atölye Tiyatrosunda

2016.08.12 00:00
| |
0
|
2420


Atölye Tiyatrosu Alternatif Sahne de Savaş Mutlu’nun uyarladığı Zehirli Sarmaşık oyununu sahnelemeye başladı.

ATÖLYE TİYATROSU

ZEHİRLİ SARMAŞIK
Kara Komedi


Yöneten-Uyarlayan: Savaş MUTLU


Celia Bryce         Arzu Suriçi Kireççi
Vincent               O. Toprak Bayraktutan
Walter Bryce     Turgay Atalay 
Withers              Tuncay Tarhan
Angie                  G. Ada Karaca

 

Tel:(0212) 342 31 11  -  0545 343 31 11
E-mail:  atmanat@gmail.com
www.atolyetiyatrosu.com


ATÖLYE TİYATROSU
ZEHİRLİ SARMAŞIK
2016-2017 SEZONUNDA EKİM AYINDAN İTİBAREN 'ALTERNATİF SAHNE' DE.....

      Atölye Tiyatrosu Alternatif Sahne de Savaş Mutlu’nun uyarladığı Zehirli Sarmaşık oyununu sahnelemeye başladı. Kara komedi tarzındaki oyunu Savaş Mutlu yönetti. Şüphesiz her yönetmen kendi dünya algısına göre bir eseri yorumlar. Ötenazi gibi dünyada son yıllarda konuşulan bir konuya da gönderme yapıyor Zehirli Sarmaşık adlı oyun.


      Walter Bryce ( Turgay Atalay ), 40 yaşlarında yazın dünyasında başarılı işlere imza atamamış biridir. Karısı yaşamak istemediğini, bu dünyada mutsuz olduğunu sıkça dile getirmektedir. Mutsuz giden bu evlilik sekreteri Angie'yle ( G. Ada Karaca ) aralarında bir ilişkiye yol açar. Karısı Celia ( Arzu Suriçi Kireççi ) zengin bir kadındır. Walter bu zenginlikten olmak istemediği için onu terk etmeyi düşünmez. Tek çare vardır onun ortadan kalkması. Bu olay öyle gerçekleşmelidir ki, geride suçlanacak kimse olmasın. Müşterilerine doğal yollardan, fazla acı çekmeden ölme garantisi veren Exodus firması aranır. Angie, yaptığı telefon konuşmasında Celia Bryce olduğunu, ölmek için zehiri istediğini söyler. Oyun Exodus firmasının çalışanı Vincent'ın ( O. Toprak Bayraktutan )  üzerinde pardösü ve elinde tıbbi malzemelerin olduğu çantasıyla Bryce'ların evlerine gelmesiyle başlar.


      Zehir satıcısı Vincent, Çin lokantısının üst katında oturmaktadır. Üzerine sinmiş yemek kokusundan bahseder ama haddinden fazla şık giyimlidir. İlk görünüş itibariyle insanda güven uyandırır. Dikkatsiz biri olduğunu sahneler ilerledikçe anlarız. Oyundaki ilk çelişkili sahne öldürme meraklısı biri olmadığı halde Vincent'in eve geldiği ilk beş dakikada ölmek isteyen kişinin Walter Bryce sanması ve kadehine zehiri boşaltması. Sonraki sahnelerden birinde de Angie'yı Bayan Bryce sanıp zehirlemeye deneyecektir. Yaptığı hizmet karşılığında ücretin duruma göre yükseleceği söylemesinden paragöz olduğunu sanıyoruz. Fakat pek öyle gözükmüyor.


      Withers ( Tuncay Tarhan ), oyunun en renkli kişisi olarak kapıdan ilk içeri girdiği andan itibaren dikkatleri üzerine çeker. Dini yardım derneğinden geldiğini ve hayatın yaşamaya değer olduğunu anlatarak, kendisini aradığını sandığı Bay Bryce'ı intihar fikrinden caydırmaya çalışır. Ölmek isteyenin Bayan Bryce olduğunu öğrendiğinde onunla konuşmak ister. Vincent ile konuşmaları kafasını karıştırır, kendi evliliğiyle ilgili şüpheye düşmesine sebep olur…

Anahtar Kelimeler: atölye tiyatrosu, zehirli sarmaşık

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir