Haber

Yuva - Home Toy İstanbul'da

Yuva - Home Toy İstanbul'da

2017.12.05 00:00
| |
0
|
2859


Sami Berat Marçalı’nın hem İngilizce hem de Türkçe olarak kaleme aldığı yeni oyunu “Yuva I Home”, dünya prömiyerini
 
“YUVA I HOME” NEW YORK’TAN ve TİYATRO FESTİVALİNDEN SONRA İLK KEZ TOY İSTANBUL’DA!
 
B Planı’nın yeni oyunu “Yuva I Home”, New York’taki dünya prömiyerinin ve 21. İstanbul Tiyatro Festivali’nin ardından ilk kez 10 Aralık Pazar günü TOY İstanbul’da tiyatroseverlerle buluşacak. Sami Berat Marçalı’nın yazıp yönettiği “Yuva I Home”da Bora Akkaş, Erol Ozan Ayhan, Özlem Zeynep Dinsel ve Saim Karakale rol alıyor.
 
Sami Berat Marçalı’nın hem İngilizce hem de Türkçe olarak kaleme aldığı yeni oyunu “Yuva I Home”, dünya prömiyerini ekim ayında Elena Heyman’ın yönetmenliğinde New York Laguardia Performing Arts Center’da yaptı. Türkiye’de ise ilk kez 21. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında sahnelenen oyun, festival sonrasında ilk olarak TOY İstanbul sahnesine konuk oluyor.
 
B Planı tarafından sahneye konan “Yuva I Home” oyunu, merkezine koyduğu yersiz yurtsuz, her şeyini geride bırakmış, “buraya” yabancı dört göçmenin yuva arayışlarını anlatıyor. “Yuva nedir? Neye denir? Yaşadığımız ev? Doğduğumuz ülke? Barındığımız alan? Değişen enlem ve boylamlarımızla bitmeyen yuva arayışımız bir gün son bulabilir mi?”
 
Yapımcılığını Yağmur Dolkun’un, mentorluğunu Handan Özbilgin Bromley’in, dekor ve kostüm tasarımını Marta Montevecchi’nin yaptığı oyunda; ışık tasarımı Alev Topal’ın, ses tasarımı Fatih Rağbet’in koreografi ise Gizem Erdem’in imzasını taşıyor.
 
10 Aralık 2017, Pazar günü saat 17.00’de sahnelenecek olan oyunun biletleri, Biletix’ten ve her gün 13.00’ten itibaren açık olan TOY İstanbul gişesinden temin edilebilir.
 
 
Adres: Maçka Gmall – Harbiye, Kadirgalar Cad. 
No:3 34367 Maçka/İstanbul
Tel: +90 212 970 28 69

Anahtar Kelimeler: yuva, toy sahne

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir