Haber

Yeni Sezonda Kuklalı Günler Başlıyor

Yeni Sezonda Kuklalı Günler Başlıyor

2016.09.19 00:00
| |
0
|
2029


Tiyatro Tempo 2 Ekim’de yeni sezona ‘merhaba’ diyor. Ankara’nın yerleşik tek kukla tiyatrosu olan Tiyatro Tempo hızla yeni dönem hazırlıklarını sürdürüyor.

Tiyatro Tempo 2 Ekim’de yeni sezona ‘merhaba’ diyor. Ankara’nın yerleşik tek kukla tiyatrosu olan Tiyatro Tempo hızla yeni dönem hazırlıklarını sürdürüyor. Çocuklar büyük bir keyifle kuklalarla buluşacak ve her hafta farklı bir oyunla kuklaların dünyasında gezinebilecek. Tabii ki Karagöz de yine bu sezonda da çocuklarla bir araya gelecek.

Kukla tiyatrosunun yalnızca çocuklar için olmadığını belirten Tiyatro Tempo’nun Müdür’ü ve oyuncusu Marina Yüce, yetişkinler için olan kukla oyunlarının bu dönemde de cuma akşamları devam edeceğini söylüyor. Kasım ayında sürpriz bir yetişkin oyunu ile izleyici karşısına çıkacaklarını dile getiren Yüce bu oyunun Rus yönetmen ve kukla sanatçısı Antonina Dobrolyubova tarafından sahneleneceğini açıklıyor.

Geçen senenin önemli ve ilgi gören oyunlarından ‘Sokrates’in Son Gecesi’ de Tempo’nun oyun dağarcığında yine yetişkinler için yerini alacak. Sokrates 28 Ekim akşamı izleyicileriyle buluşacak. Bulgar yönetmen PetarTodorov’un sahnelediği oyunun kukla ve sahne tasarımı da Bulgar tasarımcı Hanna Schwartz tarafından yapılmış. Haluk Yüce ve Marina Yüce’nin görev aldığı oyunda kullanılan kuklaların tekniği de ilgi çekiyor ve Nedim Yıldız’ın özgün müzikleri ve Yıldız İbrahimova’nın vokalleri oyunun atmosferini çok etkiliyor.

Yeni sezonda kuklaların zengin dünyasın karışmak için Tiyatro Tempo’da buluşmaya ne dersiniz?

TİYATRO TEMPO EKİM PROGRAMI:

YETİŞKİNLERE:

14 Ekim ….. 20.00:  BirBeckett Oynamak
    
28 Ekim …..  20.00 : Sokrates’in Son Gecesi

ÇOCUKLARA:    
02 Ekim……  13.00 : Beyaz Kalemin Renkli Dünyası
09 Ekim……  13.00 : Küskün Koca Ağaç
16 Ekim……  13.00 : İyi Ki Doğdun Karagöz
23 Ekim……  13.00 : Renklerin Oyunu
30 Ekim……  13.00 : Mutsuz Korkuluk

İletişim: Yuliana Bayram (Halkla İlişkiler Sorumlusu)
Cep: 0530 552 7384

Anahtar Kelimeler: tiyatro tempo, sokratesin son gecesi

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir