Eğitim

Yeni Metin Yeni Tiyatro Atölyeleri başvuruları Başlıyor...

Yeni Metin Yeni Tiyatro Atölyeleri başvuruları Başlıyor...

2017.07.03 00:00
| |
0
|
3020


2017-2018 sezonunda Yeni Metin Yeni Tiyatro Atölyeleri yurtdışından programa dahil olacak yabancı eğitmenlerle ön plana çıkıyor.

GalataPerform‘un 2006 yılından beri yürüttüğü Yeni Metin Yeni Tiyatro Projesi‘nin OYUN YAZARLIĞI, İLERİ OYUN YAZARLIĞI ve YÖNETMENLİK atölye programları bu sene Kasım 2017-Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek.

2017-2018 sezonunda Yeni Metin Yeni Tiyatro Atölyeleri yurtdışından programa dahil olacak yabancı eğitmenlerle ön plana çıkıyor. Program kapsamında Romanya’dan Stefan Peca, Almanya’dan David Gieselman, İsveç’ten Asa Lindholm, Polonya’dan Arthur Palyga’nın ağırlanması planlanıyor. Bu isimlerin yanında İspanya’dan ve Fransa’dan belirlenecek isimler de program çerçevesinde ilan edilecek. 

Atölyelerin katılımcıları Kasım ayından itibaren GalataPerform’un Genel Sanat Yönetmeni, oyun yazarı ve yönetmen Yeşim Özsoy’un yönetiminde 7 aylık atölye programına başlayacaklar.

Atölye yöneticisi Yeşim Özsoy, yurt dışında farklı festivallerde ve etkinliklerde oyunları sahnelenen, oyunları farklı dillere çevrilen, Amerika’da Northwestern Üniversitesi Gösteri Sanatları Araştırmaları’nda yüksek lisans yapmış, Columbia Üniversitesi Tiyatro Tarihi ve Teorisi derslerinin yanı sıra Sarah Lawrence College’da Oyunculuk, Yazarlık ve Yönetmenlik Uygulamalı lisans eğitiminden dersler almıştır. Boğaziçi Üniversitesi ve Studio Oyuncuları’nda eğitmenlik yapmış, 2015-2016 sezonunda Mimar Sinan Üniversitesi Çağdaş Dans Bölümünde ders veren GalataPerform’un Genel Sanat Yönetmeni çok yönlü ve Afife ödüllü bir sanatçı.

Yazarlık ve Yönetmenlik Atölyeleri Eğitmen Kadrosu 

Yeni Metin Yeni Tiyatro Atölyelerinin ana kadrosunda Yeşim Özsoy, Serkan Salihoğlu, Ahmet Sami Özbudak ve Ferdi Çetin gibi isimler yer alırken misafir eğitmen kadrosunda Özen Yula, Beliz Güçbilmez, Emrah Eren, Okan Urun, Ozan Ömer Akgül, Murat Mahmutyazıcıoğlu, Ayşe Lebriz Berkem, Serdar Biliş ve Mehmet Ergen gibi isimler var. 

Başvuru için: 

- Kayıt için yenimetinyenitiyatro@galataperform adresine mail göndererek randevu alabilirsiniz. 

- Haziran – Temmuz – Ağustos ayları erken kayıt dönemi olup ödeme imkanları için bizimle iletişime geçin.

- Oyun Yazarlığı Atölyelerinde burslu olarak yer almak için özgeçmişinizle birlikte en az 5 sayfa en fazla 10 sayfa olmak üzere yazdığınız bir oyun veya metinden belirlediğiniz bir bölümü, Yönetmenlik Atölyesinde burslu olarak yer almak için ise özgeçmişinizle birlikte niyet mektubunuzu 15 Ekim 2017 tarihine kadar yollayın.

Anahtar Kelimeler: yeni metin yeni tiyatro, GalataPerform

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir